راهنمای خرید فوق العاده بهترین مبل

خرید مبل

مبل از جمله لوازم بسیار کارا در بین وسایل خانه است. البته استفاده از آن سال‌های کمی است که در کشور رایج شده. در اوایل همین قرن حاضر، هنوز بسیاری از مردم در خانه‌هایشان از پشتی استفاده می‌کردند و به آن تکیه می‌دادند؛ اما کم‌کم با حضور سفت و سخت مدرنیته در کشور و وارد شدن آن در عادات و سبک زندگی مردم، لوازم زیادی مانند میز، صندلی و انواع مبل‌ها رایج شدند. آنقدر رایج شدند و تقاضا زیاد شد که فروشنده‌ها و مغازه‌داران هم زیاد شدند و تبدیل به یک بازار رقابتی شد. در حال حاضر با بازاری رو به رو هستیم که با تنوع در رنگ و مدل‌های بی‌شمار، مبل را در کیفیت‌های مختلف ارائه می‌کند که خرید را سخت می‌کند؛ اما نگران نباشد. ما اینجا هستیم تا در این مقاله از سایت آباژور نکات مهم خرید مبل را یادآوری کنیم.

مبل

راهنمای خرید مبل

تمام محصولاتی که در این دوره و زمانه برای پر کردن منازل خریداری می‌شود که از جمله آن مبل است، کاربردهای فراوان دارد. اگر تا به حال برای خرید این محصول به بازار مراجعه کرده‌اید، حتماً متوجه تنوع در رنگ و مدل این محصول شدید. البته جدا از تنوع در مدل، جنس‌های مختلفی هم موجود است که بر روی قیمت این اجناس تأثیر مستقیم می‌گذارند. مبل وسیله‌ای ست که برای نشستن، تکیه دادن، لم دادن، خوابیدن و در مجموع خستگی در کردن بهترین انتخاب است. به خصوص اینکه می‌توانید از آن به عنوان کشویی برای وسایل و تختی برای خوابیدن در شب استفاده کنید. مبل‌ها هم مانند وسایل دیگر نیاز به مراقبت دارند و شما باید طریقه استفاده از آن را بدانید. مثلاً سعی کنید خیلی کثیف نشود یا آشغال در درزهایش گیر نکند. بر روی آن لباس اتو نکنید و از گذاشتن وسایل داغ خودداری کنید.

راهنمای خرید مبل

مبل جزء آن دسته از وسایلی است که اگر درست و خوب خریداری نشود، خیلی زود مجبور به تحمل و تعمیر ایراداتش هستید؛ زیرا شما هر سال آنها را تعویض نخواهید کرد؛ بنابراین به نفع شماست، قواعدی را که می‌خواهیم در ادامه خدمتتان ذکر کنیم، مطالعه کرده و رعایت کنید.

  • پارچه مبلمان

قبل از خرید حواستان را جمع کنید که پارچه مبلمان‌تان با کیفیت و جنس مرغوب باشد. دقت کنید ماندگاری پارچه بالا باشد تا بتوانید سال‌ها از همان پارچه استفاده کنید. از ویژگی یک پارچه خوب مبلی این است که پرز نمی‌دهد و یا اینکه خاصیت کشسانی ندارد. برای بررسی این موضوع، باید به پارچه دست بزنید و روی آن دست بکشید و همزمان حواستان باشد که یکدست بودن آن بسیار اهمیت دارد. پارچه‌ای که شما برحسب سلیقه انتخاب می‌کنید، می‌تواند چرم، مخمل، شانل و … باشد که هرکدام به نوعی می‌توانند با توجه به وسایل دیگر منزل مناسب باشند. این را هم در نظر داشته باشید که اگر پارچه مبلی تراکم نداشته باشد، ممکن است زودتر پاره و یا دچار زدگی شود.

  • اسفنج و فوم

از جمله موارد مهم دیگر که باید قبل از خرید مبلمان به آن توجه کنید، ساختار زیر یا با اصطلاح زیر کار مبل است. مثلاً بدانید که فوم‌ها یا سرد هستند یا گرم. اگر فوم به کار رفته در مبلمان سرد باشد، در صورتی که روی آن بنشینید یا با دست فشار دهید، سریعاً به حالت قبل بازمی‌گردد و قابل شستشو می‌باشد. همچنین بدانید اگر از اسفنج استفاده شده، اسفنج ۳۰ تا ۳۵ کیلویی باشد تا هم تراکم مناسب را داشته باشد، هم قابل شستشو باشد و هم اینکه با گذشت زمان حالت خود را حفظ کند.

  • راحت بودن

خیلی مهم است که هنگام خرید مبلمان، حواستان به راحت بود هم باشد. بسیاری از مبلمان که اصطلاحاً به آن سلطنتی گفته می‌شود، شاید به منزل شما شکوه و زیبایی بدهند اما هیچ‌گاه نمی‌توانند راحت باشند چراکه نمی‌توانید بر روی آن لم بدهید و تلویزیون ببینید. نمی‌توانید بر روی آن بخوابید. بلکه فقط برای نشستن در کنار مهمانان رسمی ساخته شده است. پس حتماً قبل از خرید مبل، روی آن بنشینید و نرمی و لطافت نشیمنگاه و دسته مبل را حتماً بررسی کنید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین چای ساز ویژه چای خورها ;-)

نکات مهم هنگام خرید مبل

نکات مهم هنگام خرید مبل

سعی کنید بعد از اینکه تحقیق کردید و کاملاً مبل‌های دیگر را هم دیدید، اقدام به خرید آن کنید. ما در این بخش از مقاله، سعی می‌کنیم نکات مهم و کاربردی را درباره خرید مبلمان مطرح کنیم.

  • قبل از خرید بدانید بعضی از مبلمان دارای امکانات تخت خواب شو و کشوهایی در زیر تخت هستند که می‌توانند جدا یا با هم در مبلمان تعبیه شوند.
  • قبل از خرید، در مورد وزن آن هم اطلاعاتی کسب کنید تا حین اسباب‌کشی یا جابجایی در منزل، بتوانید از پسش بر بیایید.
  • حتماً قبل از خرید، فضای منزلتان را در نظر بگیرید تا تعداد مبلمانی که سفارش می‌دهید در منزلتان جا شود. حتی نوع چینش را هم بدانید.
  • اگر فرزند کوچک بازیگوشی در منزل دارید، بسیار مهم است که مبلمان قابل شستشو تهیه کنید تا هر لکی به راحتی از رویش پاک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.