راهنمای خرید یک سرسره مهیج برای کودک شما!

خرید سرسره

سرسره برای کودکان و گاهاً نوجوانان وسیله‌ای جذاب و مفرح است. همه ما در کودکی تجربه حداقل چندین بار سوار شدن سرسره را داریم و می‌شود گفت که این وسیله بخشی از خاطرات بازی دوران کودکی ما را تشکیل می‌دهد و در حافظه تاریخی ما ثبت شده است طوری که با دیدن هر کودکی که مشغول بازی با سرسره است، دوباره تجدید می‌شود. سرسره جزو اولین پیشنهادات برای سرگرم کردن کودکان است یا اولین راه برای ایجاد حس همکاری و سازش در آنها. قدیم‌ترها که نمی‌شد سرسره خانگی خرید، بازی با این وسیله تنها با رفتن به پارک ممکن بود اما امروزه با خریدن سرسره‌هایی که در خانه قابل نصب هستند، می‌توانند هر زمان که اراده کردند از آن استفاده کنند. ما تلاش می‌کنیم تا با ارائه دادن راهنمای خرید این محصول در این مقاله از سایت آباژور به شما در انجام بهترین خرید یاری برسانیم.

سرسره

راهنمای خرید سرسره

بازی کردن، مخصوص کودک است. هر چه وسایل بهتری با کارایی بیشتر و مفیدتری داشته باشند، بازی آنها جهت­گیری مناسب­تری خواهد داشت. سرسره هم جزو همین وسایل بازی است که با وجود اینکه ساده است، اما می‌توان بسیاری از مفاهیم کاربردی را به کودکان آموزش داد. همانطور که می‌دانید والدین معمولاً به خاطر مشغله‌هایی که دارند، فرصت نمی‌کنند با کودکانشان بازی کنند همچنین تحقیقات زیادی نشان داده‌اند که کودکان، نیاز به بازی‌های تحرکی برای تقویت عضلاتشان دارند که سرسره کاملاً محقق کننده این هدف است. این روزها نسبت به زمان‌های قدیم‌تر حتی ۱۰ سال پیش، سرسره‌ها متنوع‌تر شدند و به مدل‌های مختلف عرضه می‌شوند و در منازل، پارک‌ها، خانه‌های بازی و مهد کودک‌ها قابل نصب می‌باشند.

راهنمای خرید سرسره

این روزها به دلیل تنوع بالای محصولات، خرید کردن فرآیند سختی شده که گاهی فرد را به دام محصولات بی‌کیفیت می‌اندازد. اینجاست که می‌گوییم هر چه بیشتر بدانید کمتر ضربه خواهید خورد. به همین منظور، در ادامه سعی خواهیم کرد تا به نکاتی برای خرید سرسره اشاره کنیم.

  • شکل و نوع

سرسره‌ها شکل‌های متنوعی دارند که می‌توانید با مراجعه به سایت‌ها کاملاً از آن با خبر شوید. قطعاً تمام مدل‌ها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند اما شما باید بررسی کنید که خودتان چه مدلی مد نظرتان است. مثلاً به سن کودکتان توجه کنید. اینکه آیا می‌تواند از این سرسره با آن همه پیچ و تاب پایین بیاید یا برایش خطر خواهد داشت. به تمام این موارد دقت کنید. مثلاً برای کودکان ۲ تا ۴ سال، طول سرسره نباید بیشتر از ۱.۱۰ باشد و برای کودک ۳ تا ۹ سال تا ۲ متر کفایت می‌کند.

  • امنیت

توجه به مسائل ایمنی در خرید سرسره بسیار حائز اهمیت است. یکی از موارد، وجود سیستم ضد لغزش بر روی نردبان سرسره است. حواستان باشد حتماً در امتداد راهرو و جای نشیمن که شروع راهرو سرسره است، نرده داشته باشد یا اینکه لبه­اش کمی بالا آمده باشد تا هنگام پایین آمدن، کودک بتواند دستش را به آنجا بگیرد و از طرفین نیفتد.

  • نحوه نصب

اگر خودتان نصب می‌کنید یا کسی برایتان این کار را انجام می‌دهد، اطمینان حاصل کنید که پایه سرسره حتماً به قدر کافی و ایمن در خاک فرو رفته باشد یا اگر پایه‌ای دارد، آن پایه سنگین و بزرگ باشد تا با هر حرکتی تکان نخورد و بیفتد.

  • تجهیزات جانبی

بعضی از سرسره‌ها با خود تونل، خانه بازی طناب ورزشی و تاب آماده برای عرضه دارند؛ بنابراین اگر چند فرزند دارید، می‌توانید از این مدل‌ها تهیه کنید تا بتوانند در کنار یکدیگر بازی کنند و لذت ببرند. ممکن است خریدن فقط یک سرسره باعث دعوا و مشاجره کودکتان شود.

  • کیفیت

نکته مهم دیگر بررسی، کیفیت سرسره است. این کار را می‌توانید با دست زدن به سطح آن یا خریدن یک مارک معتبر و قابل اطمینان انجام دهید. برای پیدا کردن مارک مطمئن هم می‌توانید به سایت فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید چراغ خواب کودک و نوزاد [دارای استاندارد]

نکات مهم هنگام خرید سرسره

نکات مهم هنگام خرید سرسره

استفاده از تاب و سرسره برای کودکان بسیار مفرح است. پس ما باید به عنوان والدین سعی کنیم تا این لذت را برایشان تلخ نکنیم و کیفیت را فدای کمیت و حال خوب کودکانمان را فدای ناآگاهی‌مان نکنیم. پس برای دچار نشدن به این مفاهیم، لطفاً به نکات زیر توجه فرمایید.

  • اگر قرار نیست که در داخل منزل باشد و در حیاط نصب می‌شود، حتماً زیر سرسره، چمن یا تاتمی گذاشته شود تا اگر از روی سرسره افتاد، خطر جدی او را تهدید نکند.
  • اگر می­خواهید خودتان سرسره را نصب کنید، با دیدن راهنمای نصب، مدلی را تهیه کنید که به راحتی برپا شود.
  • سعی کنید سرسره‌ای را انتخاب کنید که تا وزن ۴۰، ۵۰ کیلوگرم را بتواند تحمل کند؛ زیرا کودکتان رشد می‌کند به وزنش اضافه می‌شود.
  • قبل از خرید، مکان آن را در خانه مشخص کنید و متناسب با جایی که دارید سرسره را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.