راهنمای خرید مهیج‌ترین اسکیت برد جهان

خرید اسکیت برد

خریدن محصولاتی مانند اسکیت برد بین کودکان و نوجوانان رایج است و بیشتر در محافل تفریحی و به قصد بازی و سرگرمی از آن استفاده می‌شود. از مزیت‌های اسکیت برد می‌توان به تقویت عضلات ران، ساق پا و انگشتان، کمک به تلاش برای حفظ تعادل و افزایش هماهنگی ذهنی و حرکتی اشاره کرد. انواع مختلف این ابزار شامل اسکیت سر گرد می‌باشد که رایج‌ترین نوع است و انواع دیگر به شکل‌های فانتزی و صفحات نوک تیز طراحی می‌شوند که هیچ کدام از آنها تفاوت آشکاری با دیگری ندارند. شما می‌توانید با خریدن اسکیت برد، زمینه داشتن تفریحی سالم را برای کودکتان فراهم کنید. پس برای خریدن نوع با کیفیت آن، به ادامه همین مقاله از سایت آباژور مراجعه کنید.

راهنمای خرید اسکیت برد

راهنمای خرید اسکیت برد

بسیاری از خریدها این روزها به حالت مقایسه اتفاق می‌افتد؛ اما درستش این است که شما هر محصول را متناسب با شرایط خودش و ویژگی‌های خودش مقایسه کرده و در موردش فکر کنید. در این بخش از مقاله ما سعی می‌کنیم تا راهنمایی خوب و عالی در خصوص خرید اسکیت برد تقدیمتان کنیم.

  • توجه به عرض و طول اسکیت برد

قبل از اینکه اسکیت برد مناسب خود را انتخاب کنید، توجه به طول و عرض این وسیله بسیار حائز اهمیت است. در این بخش بهتر است که به حرفه‌ای یا مبتدی بودن آن توجه کنید. مثلاً این را توجه کنید که اگر مبتدی هستید، اسکیت برد را باید پهن‌تر یا عریض‌تر باشد؛ زیرا شما باید بتوانید تعادل را حفظ کنید. پهنای مناسب برای تازه کاران ۲۲ سانتی‌متر است؛ اما برای افراد حرفه‌ای‌تر، پهنای آن نباید زیاد باشد؛ زیرا آنها حرکات زیبای نمایشی اجرا می‌کنند و پهنای زیاد، مانع کارشان می‌شود؛ بنابراین باید حتماً باریک باشد. در کنار عرض، طول این وسیله هم بسیار مهم است. برای افراد مبتدی، طول مناسب باید ۷۰ تا ۸۰ سانتی‌متر باشد. طول مناسب اسکیت برد به این دلیل اهمیت دارد که هنگام زدن حرکات نمایشی، مانع از انجام حرکات نشود.

  • بررسی شیب صفحه

از جمله موارد بسیار مهم، توجه به شیب صفحه اسکیت است. صفحه اسکیت باید متناسب با مبتدی و حرفه‌ای بودن شما باشد. اگر که حرفه‌ای هستید، شیب دو انتهای صفحه، باید بیشتر باشد. اگر مبتدی هستید، این شیب می‌تواند کمتر هم باشد. از مزیت‌های وجود این شیب، آن است که کمک می‌کند بتواند حرکات چرخشی و تعادلی را به خوبی انجام دهد؛ اما چون افراد مبتدی این حرکات را یاد نگرفته‌اند، بهتر است شیب کمتری داشته باشد.

  • چرخ اسکیت برد

چرخ، یکی از اجزای مهم، اسکیت برد است؛ یعنی چه؟! چرخ‌های اسکیت برد باید از لحاظ سختی و اندازه بررسی شود. اگر که مبتدی هستید، سختی چرخ باید متوسط باشد که به صورت A96 تا A99 نشان داده می‌شود و اندازه آن هم کمی بزرگتر باشد؛ اما اگر حرفه‌ای هستید، چرخ‌ها بهتر است سخت‌تر و کوچکتر باشند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید استپر ورزشی با استاندارد پزشکی

نکات مهم هنگام خرید اسکیت برد

نکات مهم هنگام خرید اسکیت برد

برای خرید اسکیت برد، بهتر است به نکاتی که ادامه آورده شده دقت کنید:

  • به کیفیت یاتاقان توجه کنید. یاتاقان باعث طول عمر این وسیله می‌شود. سعی کنید یاتاقان تولید سوئیس را خریداری کنید.
  • حواستان باشد که بوشینگ اسکیتتان که بین صفحه و هنگر قرار می‌گیرد باکیفیت باشد تا چرش آن به نرمی اتفاق بیفتد.
  • نوار گریپ همان لایه سیاه روی اسکیت است که پاها بر روی آن قرار می‌گیرد. از بین انواع آن، بهتر است رنگ تیره را انتخاب کنید؛ زیرا نازک‌تر و با کیفیت‌تر است.
  • سایز پای شما تعیین کننده پهنا یا طویل بودن اسکیت برد نیست بلکه این مهارت شماست که این مسئله را تعیین می‌کند.
  • توجه به کیفیت جنس صفحه اسکیت بسیار اهمیت دارد.
  • قبل از خرید از باکیفیت بودن تیغه اسکیت مطمئن شوید. در غیر این صورت ممکن است که در انجام حرکات نمایشی اسکیت برد خراب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.