راهنمای خرید خاص‌ترین سماور قرن!

خرید سماور

سماور محصولی با قدمت زیاد است و مزیت‌های فراوان این وسیله بر هیچکس پوشیده نیست. همگی ما می‌دانیم که ایرانی‌ها از قدیم‌الایام چای مصرف می‌کردند و حتی آن را می‌کاشتند؛ بنابراین داشتن ابزاری که بتواند این چای را به صورت مصرفی در بیاورد همیشه مهم و لازم بوده است. سماور می‌تواند این کار را برایتان انجام دهد تا خستگی روزانه را از تن بیرون کنید. سماور مربوط به مکان مشخصی نیست. شما می‌توانید از آن در خانه، شرکت، کارخانه، انجمن‌ها، کلینیک‌ها، بیمارستان و هرجایی که شخصی کار یا زندگی می‌کند استفاده کنید. پس این مقاله راهنمای خرید سماور از سایت آباژور حتماً مؤثر خواهد بود.

سماور

راهنمای خرید سماور

محصولات مربوط به آشپزخانه همیشه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و سماور هم از این قاعده مستثنا نیست. همانطور که ذکر شد، شما از این وسیله ساعات زیادی در طول روز استفاده می‌کنید چراکه هیچ موقعیتی شما را از خوردن چای منع نمی‌کند؛ بنابراین لازم است که خوب آن را بشناسید و بدانید که ساختارش بسیار جالب است به طوری که می‌توانیم بگوییم محصول ذهن خلاق بشر می‌باشد. از جمله لوازم ضروری بعد از خریدن سماور، تهیه قوری می‌باشد که چای در آن دم کشیده و قابل مصرف می‌شود. توجه به خرید سماور و قوری خوب، می‌تواند نوشیدن یک عمر چای قند پهلو را به شما هدیه کند.

راهنمای خرید سماور

خریدن وسایل آشپزخانه که از جمله آن سماور است باید با ظرافت و دقت نظر خاصی استفاده شود؛ زیرا هم پراستفاده هستند و همزمان زیادی در برابر حرارت می‌ماند و ممکن است حتی خالی بجوشد؛ بنابراین باید وسیله‌ای قوی و باکیفیت باشد تا خوب کار کند.

  • نشان استاندارد

قبل از خرید سماور، حتماً توجه کنید که دارای نشان استاندارد باشد. این نشان، بیانگر این موضوع است که این وسیله دارای حد نساب خوبی است و می‌تواند برای چند سال به خوبی کار کند. این نکته مختص یک سماور خاص نیست. بلکه شامل تمام انواع آن که شامل برقی، گازی و زغالی می‌شود هست. همچنین دقت کنید در کنار نشان استاندارد، حتماً برچسب انرژی هم داشته باشد.

  • دستگیره

قبل از خرید توجه کنید که حتماً دستگیره‌های مناسب برای سماور خریداری کنید. از آنجایی که سماور آب را جوش می‌آورد، هنگامی که درش را باز می‌کنید، بخار آب زیادی به سمت بالا هجوم می‌آورند؛ بنابراین بهتر است که دستگیره‌ها از جنس چوب باشند تا به هیچ وجه توسط بخارها نسوزند و آسیب نبینند. نکته مهم در این زمینه‌این است که هرگز از سماورهایی که دسته پلاستیکی نسوز دارند خریداری نکنید؛ زیرا این پلاستیک‌ها با گذشت زمان می‌سوزند و اصطلاحاً دست شما را در پوست گردو می‌گذارند!

  • کیفیت

در بحث خریدن سماور، نکته مهم، توجه به کیفیت و جنس بدنه است. حتماً به این موضوع توجه کنید که جنس بدنه باید خیلی خوب باشد؛ که هم به خوب بتواند آب جوش را در خود گرم نگه دارد و هم اینکه زود خراب نشود تا شما مدام مجبور به تعمیر شوید؛ بنابراین در این مورد اصلاً به ارزان بودن قیمت اکتفا نکنید و سماوری که زیاد ارزان است انتخاب نکنید.

  • ترموکوپل

اگر می‌خواهید سماور گازی تهیه کنید، قبل از آن، حتماً توجه کنید که ترموکوپل دارد یا نه. کاری که این وسیله می‌کند این است که اگر به شلنگ گاز سماورتان آسیبی برسد، جریان گاز را خود به خود قطع می‌کند و از در رفتن گاز جلوگیری می‌کند. لازم است بدانید که مرگ در اثر خفگی با گاز، به سراغ خیلی از هموطنانمان در طول یک قرن اخیر آمده است. پس این مسئله را جدی بگیرید.

حتما بخوانید  نکات اساسی در خرید یک پتو ضد حساسیت و فوق العاده گرم

نکات مهم هنگام خرید سماور

نکات مهم هنگام خرید سماور

در تهیه برخی وسایل، دقت و داشتن اطلاعات زمینه‌ای بسیار مهم است زیرا کمک می‌کند که خریدی خوب و ماندگار داشته باشید. پس قبل از خرید، سری به سایت‌های مربوطه بزنید.

  • در مورد خرید سماورهای خوب، این روزها حتماً پیگیر مارک‌های با کیفیت باشید. بررسی کنید محصول پیشنهادی آیا از آن مارک است یا نه.
  • معمولاً و نه همیشه، سماورهای طلایی رنگ، بسیار کمتر دوام دارند و به مرور زمان تغییر می‌کنند. پس گول زیبایی‌شان را نخورید.
  • بدانید که سماورهای استیل بهترین و بادوام‌ترین جنس هستند. جنس برنج دوام کمتر دارد اما هنگام جوش آمدن، به تصفیه آب هم می‌پردازد.
  • از عوامل مهم دیگر، در نظر گرفتن ظرفیت سماور است. سعی کنید به اندازه تعداد جمعیت واقعی و مهمان‌های ثابت، تصمیم بگیرید.
  • قبل از خرید توجه کنید که هر چه ضخامت کف این محصول بیشتر باشد، بهتر است؛ زیرا هم مقاوم‌ترش می‌کند و هم بیشتر برایتان کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.