راهنمای خرید بهترین اسکیت کفشی پرفروش سوپر حرفه‌ای

خرید اسکیت

در کنار همه ورزش‌های انفرادی، اسکیت محبوبیت و جایگاه خاص خود را دارد. روزهای آفتابی در شهرهای بزرگ هیچ ورزشی مانند اسکیت نمی‌تواند حس و حال تازگی و طراوت را در وجود انسان احیا کند. این ورزش مفرح و جذاب با توجه به امکانات هر چند محدودی که در سطح شهرها وجود دارد، می‌تواند زمینه ساز ساعاتی خوش همراه با دوستان شده و شما را از دنیای پرهیاهو دوروبرتان رها سازد. البته اینها همه به شرطی است که از قبل تمرین لازم را داشته باشید و بی‌گدار به آب نزنید. در کنار این وسیله ورزشی از وسایل مراقبتی و محافظتی نیز استفاده کرده و خود را در معرض خطرات مختلف قرار ندهید. در ادامه این مقاله سایت آباژور قصد داریم به بررسی نکاتی بپردازیم که می‌توان از آنها برای خرید بهترین و مناسب‌ترین کفش اسکیت استفاده نموده و آن را خریداری کرد.

اسکیت

راهنمای خرید اسکیت

کفش اسکیت وسیله ساده اما مناسب برای یک ورزش مفرح است. این وسیله از نظر ساختاری و شرایط تولید می‌تواند دسته‌های مختلفی داشته باشد. در یک نوع دسته‌بندی این وسیله را به انواع حرفه‌ای و معمولی یا تمرینی تقسیم می‌کنند. نمونه‌های حرفه‌ای دارای بدنه‌های با مقاومت و ماندگاری بسیار بالاتر و البته قیمت بالاتر هستند و نمونه‌های تمرینی نیز به مراتب بدنه ضعیف‌تری دارند. در یک دسته‌بندی دیگر این وسیله از نظر فرم قرارگیری چرخ‌ها در زیر کفش دسته‌بندی می‌شود. نمونه‌های قدیمی با فرم دو چرخ در عقب و دو چرخ در جلو و نمونه‌های جدید نیز با فرم ۴ چرخ در یک راستا ساخته و دسته‌بندی می‌شوند. هرکدام از این دسته‌ها نیز مشخصات و ویژگی‌های خاص خود را دارند که در ادامه جزئی‌تر در این باره گفتگو می‌کنیم.

راهنمای خرید اسکیت

برای داشتن یک خرید ایدئال و مناسب، نکات و موارد حائز اهمیتی وجود دارد که باید قبل از خرید از آنها آگاه باشید. در ادامه به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد:

  • جنس بدنه

یکی از فاکتورهای مهمی که در خرید اسکیت باید به آن دقت شود، جنس بدنه و رویه کفش‌های این وسیله است. هر چند جنس چرخ‌ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، اما معمولاً نقطه ضعف محصولات تولیدی در این رده جنس رویه کفش است. پلاستیکی بودن جنس رویه هم باعث می‌شود پا در آن راحت نباشد و هم عمر کفش را کوتاه می‌نماید. با این حال این ماده می‌تواند قیمت کمتری برای این وسیله به دنبال داشته باشد. اگر به دنبال محصولی ماندگار هستید بهتر است سراغ نمونه‌هایی با رویه کربنی بروید که هم ماندگاری بالاتری دارد و هم ایمن‌تر است.

  • کیفیت متریال

علاوه بر رویه کیفیت سایر قطعات این کفش نیز اهمیت دارد. در بسیاری از نمونه‌هایی که هیچ برند خاصی ندارند، شاهد استفاده از پلاستیک‌ها در ساخت قطعات مختلف این دستگاه هستیم.

  • سایز

سایز و اندازه کفش حتماً باید شرایط مناسبی برای فرد ایجاد کند. خیلی بزرگ بودن آن ایمنی را کاهش می‌دهد و کوچک بودن آن نیز باعث بروز مشکلاتی در پای فرد می‌گردد. از این رو حتماً در خرید این وسیله به اندازه مناسب آن دقت کنید.

  • سیستم ترمز

یکی دیگر از معیارهایی که در هنگام خرید اسکیت باید به آن دقت داشته باشید، سیستم ترمزها است. هرچقدر سیستم ترمزها از نظر کیفیت و استاندارد بهتر و بالاتر باشد، در نهایت منجر به ایمنی بیشتر شده و کیفیت قابل قبول‌تری برای کاربر فراهم می‌آورد. ترمز این وسیله را می‌توانید در قسمت عقبی کفش پیدا کنید. پلی اورتان بهترین ماده برای تولید ترمزها است. دقت کنید که سیستم ترمز از پلاستیک ساخته نشده باشد، زیرا عمر کوتاهی خواهد داشت.

  • امکانات و قابلیت‌ها

برخی از برندهای معتبر تولید کننده این وسیله ورزشی در کنار همه مشخصات عمومی از برخی قابلیت‌های عالی نیز در این دستگاه استفاده می‌کنند که می‌تواند به عنوان یک مزیت برای خرید از آنها نام برد. قابلیت‌هایی مانند امکان تنظیم سایز کفش، وسایل ایمنی روی کفش، نحوه حرکت چرخ‌ها از نظر روان بودن و مواردی از این دست از جمله قابلیت‌های عالی این وسیله ورزشی هستند که می‌توانید به آنها نیز دقت لازم را داشته باشید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین توپ بسکتبال المپیک

نکات مهم هنگام خرید اسکیت

نکات مهم هنگام خرید اسکیت

  • همراه داشتن وسایل ایمنی در کنار کفش اسکیت می‌تواند یکی از مزیت‌های محصول مورد نظر باشد.
  • به جنس تیغه‌ها نیز دقت کنید. فلز، کامپوزیت و یا پلاستیک مواد معمول برای تولید این قسمت کفش هستند.
  • همچنین زیبایی نیز می‌تواند یکی از نکات مهم در هنگام انتخاب کفش مناسب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.