راهنمای تکنیک خرید بهترین رینگ لایت VIP دنیا

خرید رینگ لایت

رینگ لایت (RING LIGHT) ابزاری کاربردی برای بسیاری از عکاسان است. اگر به خاطر داشته باشید، از زمانی که عکاسی کردن شروع شد، عکاسان به فکر این افتادند که ابزاری بسازند تا بتوانند با نور بهتر، از سوژه عکاسی کنند. حتماً پیش آمده با گوشی همراه خود در مکانی که اصلاً نور خوبی ندارد عکس بی‌کیفیت بگیرید یا حتماً دیده‌اید که عکاسان تبلیغاتی چگونه با استفاده از رینگ لایت‌ها، عکس‌های زیبا و شگفت انگیز می‌گیرند طوری که شما را مجاب به خریدن آن می‌کنند. شما حتی می‌توانید با رینگ لایت‌ها، در تاریک‌ترین و کم نورترین مکان هم عکس‌های هنری زیبا و قابل انتشار بگیرید. همچنین همانند آنچه در سایت‌های مختلف می‌بینید، می‌توانید حتی از آن در عکس هم به عنوان نوعی مدل استفاده کنید. پس اگر عکاس هستید یا به عکاسی علاقه دارید، به راهنمایی که در ادامه این مقاله از سایت آباژور آورده شده مراجعه کنید.

رینگ لایت

راهنمای خرید رینگ لایت

رینگ لایت یک وسیله دایره‌ای شکل است که سرتاسر آن چراغ وجود دارد. اوایل، در این وسیله از چراغ‌های فلورسنت استفاده می‌شد اما بعداً از چراغ‌های ال ای دی که کم مصرف‌تر است استفاده کردند. از جمله مزیت‌های این ابزار می‌توان به کم کردن چین و چروک‌ها و لکه‌ها، کم کردن سایه‌ها و ایجاد نوری کم و یکنواخت و زیباتر شدن هر چه بیشتر سوژه اشاره کرد. رینگ لایت‌ها هم مخصوص موبایل و تبلت هستند و هم مخصوص دوربین‌های حرفه‌ای.

راهنمای خرید رینگ لایت

همانطور که خودتان بهتر می‌دانید، خریدن وسایلی که مربوط به کارهای عکاسی می‌باشند، نیاز به دقت، مطالعه و آگاهی بیشتر دارد. به این دلیل که هم وسایل گران شده است و هم تعمیر کردن آن می‌تواند بسیار گران تمام شود. توجه به راهنمای خرید، شما را چندین پله جلو خواهد انداخت.

  • قدرت و ابعاد

حتماً توجه داشته باشید که قبل از خرید کردن، به ابعاد و قدرت رینگ لایت توجه کنید زیرا در نوری که عکستان بعداً خواهد داشت تأثیرگذار است. در مورد ابعاد، به فاصله خودتان از سوژه توجه کنید. مثلاً اگر سوژه از شما دور است، از نوع بزرگ و اگر سوژه به شما نزدیک است، از نوع کوچک استفاده کنید. در مورد قدرت، از آنجایی که شما به عنوان عکاس، از سوژه‌های متفاوتی عکاسی می‌کنید، رینگ لایتی را تهیه کنید که بتوانید نور خارج شده از آن را تنظیم کنید؛ زیرا ممکن است نور زیاد در بعضی مکان‌ها، سوژه شما را محو کند.

  • با چه وسیله‌ای عکاسی می‌کنید؟

هنگام خرید کردن، بدانید که برای کدام ابزار اقدام به تهیه این محصول می‌کنید. در این مورد، هم برای گوشی هوشمند، هم تبلت و هم دوربین دیجیتال، این ابزار ساخته می‌شود. لذا با توجه به نوع وسیله‌ای که با آن عکاسی می‌کنید رینگ لایتی بخرید که بشود آن وسیله را در درونش گذاشت. اینگونه بهتر و راحتتر با آن عکاسی یا فیلمبرداری می‌کنید.

  • کیفیت نور

توجه به میزان کیفیت نوری که این وسیله به شما می‌دهد از جمله موارد اساسی است که هنگام خرید باید با آن توجه کنید زیرا شما به خاطر همین مسئله است که این محصول را خریداری می‌کنید. برای این منظور باید به شاخص سنجش کیفیت نور یا SRI توجه کنید. این شاخص، نور خورشید را با SRI100 معیار قرار می‌دهد. رینگ لایت دوربین‌های حرفه‌ای SRI95 تا ۹۷ دارند و هر چه این عدد بیشتر باشد، کیفیت نور وسیله شما بهتر است. مثلاً SRI لامپ‌های ال ای دی بالای ۸۰ است. البته اگر هیچ نشانی از SRI پیدا نکردید، بدانید عددش پایین است و ارزش نوشتن ندارد؛ بنابراین آن را نخرید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید هلدر گوشی موبایل مطمئن و کاربردی

نکات مهم هنگام خرید رینگ لایت

نکات مهم هنگام خرید رینگ لایت

با توجه به نکاتی که در بخش قبل گفته و در ادامه خدمتتان می‌گوییم، می‌توانید بهترین جنس، با توجه به بودجه خودتان را خریداری کنید.

  • به نوع لامپ توجه کنید. سعی کنید که لامپ‌های دایره‌ای شکل را خریداری نکنید و به جای آن از پنل‌های ال ای دی و یا ریسه استفاده کنید.
  • حتماً توجه کنید محصولی که می‌خرید ضمانت نامه داشته باشد؛ زیرا انواع آن همیشه ممکن است زیاد نیاز به تعمیر داشته باشند.
  • توجه داشته باشید که بهتر از قابلیت تغییر رنگ نور را داشته باشد؛ اما اگر چنین موردی نداشت می‌توانید از ژل استفاده کنید.
  • به داشتن لوازم جانبی مانند پایه، مانت اتصال به دوربین، آداپتور استاندارد شده با ولتاژ برق ایران حتماً دقت کنید.
  • رینگ لایت‌های فلورسنت زود داغ می‌کنند و عمر مفید کمتری نسبت به لامپ‌های ال ای دی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.