راهنمای خرید بهترین رفلکتور را خوانده‌اید؟

خرید رفلکتور

رفلکتور یکی از وسایل رایج در صنعت عکاسی است و معمولاً زمانی از این وسیله استفاده خواهید کرد که بخواهید در سطح کلان و گسترده، عکاسی حرفه‌ای انجام داده و نیاز به هدایت نور در کارتان داشته باشید. در صنعت عکاسی، وسایل بسیار زیادی برای زیباتر نشان دادن سوژه ساخته شده و در حال حاضر استفاده می‌شود؛ اما مادامی که شما بخواهید نوری که به هدف مورد نظر شما می‌تابد را کنترل کنید و آن را به اندازه و جهتی که می‌خواهید هدایت کنید، بهترین راه، استفاده از رفلکتور است. معمولاً کسانی که در حوزه عکاسی تبلیغاتی مشغول به کار هستند، هنگام عکاسی از سوژه، به استفاده از بعضی ابزار و وسایل نیاز دارند تا سوژه مورد نظرشان با کنتراست بیشتر و تصویر واضح‌تر و زیباتر به مخاطب عرضه شود؛ بنابراین بهتر دیدیم که در این مقاله از سایت آباژور در مورد نحوه خرید این وسیله، مواردی را ذکر نماییم.

رفلکتور

راهنمای خرید رفلکتور

رفلکتور وسیله‌ای مانند یک صفحه بزرگ است که کار آن جهت دادن به نور می‌باشد. کار کردن با آن به این صورت است که شما آن را در برابر نور نگه می‌دارید و رفلکتور از همان زاویه‌ای که آن را نگه داشتید، نور را به سمت سوژه بازتاب می‌کند. کاربردهای این وسیله برای صنعت عکاسی بسیار ارزشمند است؛ زیرا نور را که مهمترین اصل در عکاسی محسوب می‌شود؛ کنترل می‌کند. به این صورت که می‌تواند نور شدید و قوی را به نوری نرم تبدیل کرده و حتی در فضای باز و نور خورشید هم می‌تواند به بهترین شکل آن را به سمت سوژه بازتاب کند.

راهنمای خرید رفلکتور

برای خریدن وسایلی مانند رفلکتور که برای عکاسان بسیار لازم و ضروری است، لازم است که اطلاعات کافی و قوی داشته باشید تا آنچه انتخاب می‌کنید برایتان دردسر و مشکل ایجاد نکند و شما را برای تعمیر و یا خرید مجدد آن، به دردسر نیندازد.

  • اندازه

بدانید که یکی از مهمترین موارد و عوامل خرید این وسیله، توجه به میزان اندازه‌ای است که مورد نیاز کارتان می‌باشد. مثلاً این را بدانید که اگر می‌خواهید پرتره‌های فردی و چهره بگیرید، اندازه کوچک این وسیله هم کفایت می‌کند؛ اما اگر سطح سوژه‌ای که می‌خواهید از آن عکس بگیرید بیشتر است، بهتر است که از نوع بزرگ‌تر آن استفاده کنید؛ اما در کل بدانید که اندازه ۱۰۷ سانتی‌متری آن، خوب و مناسب است و می‌تواند در بیشتر موارد کار شما را راه بیندازد. در مورد انواع بزرگ این وسیله، بهتر است این نکته را هم بدانید که کنترل آن برای شما سخت‌تر می‌شود و ممکن است بازتاب خوبی که مدنظرتان است را به شما ندهد.

  • رنگ

حتماً قبل از اینکه خرید کنید، به رنگی که می‌خواهید در فضای عکستان غالب باشد توجه کنید. این مسئله به دلیل اینکه در فضای کارتان منعکس می‌شود، حتماً نیاز است که قبل از خرید به آن توجه کنید. مثلاً بدانید که یک رفلکتور سفید، نور را به همان رنگ و توناژی که هست بازتاب می‌دهد و تون‌هایی که رنگی هستند را بدون هیچ‌گونه تغییری نشان می‌دهد؛ بنابراین پرکاربردترین نوع می‌باشد. رنگ نقره‌ای هم بازتاب خیلی خوبی دارد و نسبت به رنگ سفید کنتراست بیشتری را ایجاد می‌کند. همچنین نوعی که رنگ طلایی دارد، فضایی که در عکس شما ایجاد می‌کند گرم‌تر خواهد بود. در این باره جالب است بدانید که بعضی از رفلکتورها رنگ‌های مختلف را شامل می‌شوند یعنی هرکدام از بخش‌هایش یک رنگ هستند. همچنین بعضی از آنها دارای زیپی هستند که شما می‌تواند هر رنگی را بر روی آن نصب کنید.

  • قابل حمل بودن

نکته مهم دیگر در هنگام خرید رفلکتور این است که حتماً این وسیله قابل حمل باشد و شما را اذیت نکند. اگر رفلکتور کوچک باشد، خب به راحتی جمع شده و در یک کیف زیپ‌دار گذاشته می‌شود؛ اما در صورتی که بزرگ باشد، ممکن است حتی در صورت جمع شدن هم باز بزرگ و حملش سخت باشد؛ بنابراین بعضی از شرکت‌ها، سایز جمع شده آن را هم بر روی بسته‌اش می‌نویسند تا کاملاً در جریان قرار بگیرید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید تضمینی بهترین کیبورد کامپیوتر

نکات مهم هنگام خرید رفلکتور

نکات مهم هنگام خرید رفلکتور

از آنجایی برای خرید اینگونه وسایل، فقط اهل فن و عکاسان مراجعه می‌کنند، بنابراین حتماً قبل از خرید، اطلاعات پایه و زمینه‌ای در مورد نحوه بررسی آنها دارند؛ اما ما در این بخش، سعی می‌کنیم نکاتی را خاطرنشان کنیم که کمک کننده و مفید باشد.

  • قبل از خرید حتماً در مورد بهترین مارک رفلکتور تحقیق کنید. مثلاً مارک‌های وست کات و هنسل بسیار معروف و مطمئن هستند.
  • حتماً هنگام خرید، به این نکته هم توجه کنید که آیا این اندازه از رفلکتور، در دست هنگام عکاسی قرار می‌گیرد؟!
  • اگر می‌خواهید در استودیو از این وسیله استفاده کنید، بهترین رنگی که می‌توانید تهیه کنید نقره‌ای می‌باشد زیرا نمی‌گذارد نور، شدید به نظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.