راهنمای خرید بهترین جغجغه [بدون خطر]

خرید جغجغه

کودکان دلبند و دوست داشتنی هدیه‌ای از سوی خداوند برای ما هستند. هدیه‌ای که می‌تواند سرزندگی و نشاط را برای ما به ارمغان بیاورد و ما را از بی‌برنامگی و بی‌هدف بودن نیز نجات دهد. البته این وظیفه پدر و مادر است که شرایط زندگی خوبی را برای بچه‌های خود فراهم آورند. جایی که نیاز به خورد و خوراک و پوشاک وجود دارد، والدین نقش تأثیرگذاری در شرایط رشد فرزند خود خواهند داشت. یکی از لوازم مورد نیاز برای رشد و سرگرمی کودکان اسباب بازی‌هایی مانند جغجغه است. این محصولات در عین اینکه سادگی بسیار زیادی دارند، می‌توانند تا ساعت‌ها اوقات کودکان را پر کرده و آنها را مشغول به بازی نگه دارند. اوقاتی که باعث می‌شود تا هم پدر و مادر خستگی در کنند و هم شادی کودک خود را نیز ببینند؛ اما چگونه جغجغه بخریم؟ با آباژور همراه باشید.

جغجغه

راهنمای خرید جغجغه

جغجغه یک اسباب بازی بسیار ساده اما کاربردی است. این اسباب بازی از گذشته‌های بسیار دور برای سرگرم کردن کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. نوع ساده آن یک فضای توخالی است که داخل آن چند توپ پلاستیکی قرار داده شده و با تکان دادن آن صدای این توپ‌ها باعث ایجاد شادی و سرگرمی در کودکان می‌شود؛ اما در حال حاضر شما می‌توانید این محصول را با سبک‌های جدید هم در طرح و هم در صداهای تولید شده در دسترس داشته باشید. یک محصول بی‌نظیر و عالی که می‌توان از آن برای سرگرمی کودک خود استفاده نمایید. کودک با در دست گرفتن و به حرکت درآوردن آن، می‌تواند زمینه ساز بلند شدن صدای آن باشد. همین صداها هستند که در روحیه وی تأثیر گذاشته و می‌توانند لحظاتی شیرین برایش ایجاد کنند.

راهنمای خرید جغجغه

در راهنمای خرید جغجغه سعی داریم تا نکاتی را به شما ارائه نماییم که با استفاده از آنها می‌توانید در خرید این محصول بهتر عمل کنید. این نکات به شرح زیر می‌باشند:

  • جنس محصول

در درجه اول باید یادآور شویم که بیشتر محصولات تولید شده برای این رده، از جنس پلاستیکی هستند؛ اما باید دقت کنید که نوع پلاستیک‌های به کار گرفته شده در آن از انواع مرغوب بوده و مخصوص کودکان باشد. طبق استانداردهای بهداشت جهانی تنها پلاستیک‌های مخصوصی را می‌توان برای تولید وسایل کودکان به کار برد. این نوع پلاستیک‌ها از نظر بهداشتی کاملاً سالم بوده و هیچ حساسیتی را برای کودک ایجاد نمی‌کنند. با توجه به اینکه کودکان معمولاً این وسایل را به دهان خود نزدیک کرده و آنها را گاز می‌گیرند، عدم دقت به این موضوع می‌تواند خطرات زیادی برای سلامتی آنها به دنبال داشته باشد. اگر برای سلامتی کودک خود اهمیت قائل هستید، نخریدن محصولات بی‌کیفیت بسیار بهتر از خریدن آنها است.

  • طراحی و رنگ

نوع طراحی جغجغه بیشتر به سلیقه افراد بستگی دارد. این محصول را در حال حاضر می‌توانید در طرح‌های بسیار متنوع در بازار تهیه نمایید. طرح‌هایی که متناسب با سن کودکان بوده و می‌توانند برای ساعت‌ها آنها را سرگرم کنند. همچنین در انتخاب رنگ نیز دقت کنید که سراغ رنگ‌های شاد بروید.

  • تناسب سنی

جغجغه‌ها معمولاً برای کودکان سنین پایین ساخته می‌شود با این حال خرید این محصول برای بچه چند ماه با بچه ۳ یا ۴ ساله متفاوت است. به این موضوع نیز در هنگام خرید دقت کنید.

  • راحتی استفاده

یکی دیگر از نکاتی که معمولاً از چشم خریداران این محصول دور می‌ماند، راحتی استفاده از محصول است. برای مثال داشتن یک دسته که کودک بتواند به راحتی آن را در دست بگیرد، امکان راحت‌تری برای استفاده از آن فراهم خواهد کرد.

حتما بخوانید  نکات مهم هنگام خرید تب سنج و دما سنج کودک و نوزاد

نکات مهم هنگام خرید جغجغه

نکات مهم هنگام خرید جغجغه

  • در هنگام خرید جغجغه برای کودکان خردسال بهتر است به اندازه آن نیز دقت کنید. ابعاد خیلی بزرگ ممکن است مناسب کودک خردسال شما نباشد.
  • همچنین دقت کنید که محصول مورد نظر دارای وزن زیادی نباشد. این موضوع نیز به جهت استفاده راحت‌تر از آن است.
  • همچنین برای خرید این محصول سراغ شکل‌هایی بروید که برای کودکان خردسال دارای جذابیت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.