راهنمای خرید تضمینی بهترین بشقاب برای شما

خرید بشقاب

بعضی از محصولات آنقدر دم‌دستی بوده و استفاده می‌شوند که نیاز به معرفی جامعی ندارند. بشقاب هم جزء همین دسته محصولات است. این محصول در شکل‌های متنوعی ساخته می‌شود که هرکدام از این انواع، کاربردهای مخصوص خودشان را دارند. شما با خریدن آن می‌توانید کارهای زیادی در آشپزخانه انجام دهید و اگر نباشد، تقریباً غذا خوردن و نگهداری از خوردنی‌ها برایتان غیرممکن خواهد شد. خریدن این محصول در بسیاری از فروشگاه‌ها امکان‌پذیر است و جزء آن دسته از محصولاتی است که می‌توانید حتی به صورت اینترنتی از مراکز معتبر هم خریداری بفرمایید. نوع استفاده و کاربرد آن هم برای همگی ما روشن است و همیشه برای ما پرکاربرد است؛ بنابراین ما هم در این مقاله از سایت آباژور سعی می‌کنیم تا موارد مهم خرید آن را با هم بررسی کنیم.

راهنمای خرید بشقاب

راهنمای خرید بشقاب

خریدن محصولات آشپزخانه در کنار حس خوبی که به شما می‌دهد، می‌تواند برایتان پر چالش هم باشد. از این جهت که شما سال‌های زیادی باید از آنچه خریده‌اید استفاده کنید و حتی در مهمانی‌هایتان آن را به کار بگیرید؛ بنابراین بهتر است با دقت و ملاحظه بیشتری آن را خریداری کنید.

 • انواع جنس بشقاب

‌همانطور که خودتان هم بهتر می‌دانید، باید توجه کنید که برای خریدن چه نوع جنسی از این محصول، به بازار مراجعه کردید؟! جنس‌های متفاوتی از این محصول وجود دارد.

 • بشقاب پلاستیکی: این جنس بسیار راحت استفاده می‌شود از این جهت که نشکن است و در صورت به زمین افتادن لب پر نمی‌شود.
 • بشقاب چینی: این نوع، به دلیل شکننده بودن آن بسیار حساس است و به سختی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین باید مراقب باشید. این جنس‌ها معمولاً برای مهمانان مورد استفاده می‌گیرد.
 • بشقاب آرکوپال: این جنس یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌هایش این است که لب پر نمی‌شود. بیشتر برای مهمانان قابل استفاده است و دم‌دستی نیست. همچنین جزء جنس‌های سبک هم محسوب نمی‌شود.
 • بشقاب سفالی: این ظروف بسیار خاص و ویژه هستند و وزن زیادی هم دارند. البته بیشتر جنبه استفاده موقت دارند و دائماً کاربرد ندارند.
 • بشقاب سرامیکی‌: این جنس راحت شسته می‌شود و سبک هم نیست؛ اما جزء جنس‌های زیبا محسوب می‌شود.
 • نیاز خودتان

در مورد خرید نوع بشقاب و نحوه انتخاب، باید گفت که یکی از اولیه‌ترین موارد، بیان نیازهای شما می‌باشد. اینکه دقیقاً چه کاربردی می‌خواهید برایتان داشته باشد. مثلاً هرکدام از این اجناس بالا که برایتان گفتیم، کاربرد و شرایط ویژه خودشان را دارند؛ بنابراین شما باید بدانید برای چه کاری می‌خواهید بشقاب بخرید.

 • تعداد

از آنجایی که بشقاب وسیله‌ای است که بسیار استفاده می‌شود، باید به تعدادی خریداری شود که کم نیاید؛ یعنی باید به اندازه‌ای خریداری شود که اگر می‌خواهید برای خودتان و مهمانانتان استفاده کنید کمبودی پیش نیاید.

حتما بخوانید  قواعد خرید بهترین قهوه سازهای حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای

نکات مهم هنگام خرید بشقاب

نکات مهم هنگام خرید بشقاب

هدف از نوشتن این مقاله، یادآوری نکات مهم درباره خرید این محصول است؛ بنابراین ما سعی می‌کنیم جدا از مواردی که در بخش قبلی ذکر شد، نکاتی مهمی هم در باب خرید آن ذکر کنیم.

 • یکی از نکات مهم این است که اندازه بشقاب را بررسی کنید. بدانید که این کالا دارای یک اندازه استاندارد است که هنگام غذا خوردن برنج از کنار آن بیرون نریزد.
 • نکته مهم دیگر این است که قبل از خرید، سلامت کالا را بررسی کنید؛ یعنی لب پر و یا شکسته نباشد. این موضوع بسیار اهمیت دارد.
 • اگر می‌خواهید به صورت اینترنتی خرید کنید، حتماً توجه کنید که قبل از تحویل گرفتن، به خوبی چک کنید تا مشکلی نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.