راهنمای خرید بهترین راکت پینگ پنگ المپیک لو رفت!

خرید راکت پینگ پنگ

راکت پینگ پنگ از جمله وسایل مهم و لازم برای انجام شدن بازی پینگ پنگ است. در این بازی، یک میز مخصوص، توپ مخصوص و یک راکت مخصوص نیاز است که هرکدامشان اگر نباشند، هیچ جایگزینی نخواهند داشت. این را بگوییم که اگر بهترین مربی پینگ پنگ باشید، حرفه‌ای باشید، مسابقات زیادی شرکت کرده باشید، توپ خوبی خریده باشید و حتی یک میز خوب و مناسب هم داشته باشید، در صورتی که راکت پینگ پنگ مناسبی نداشته باشید، هیچ کدام از مواردی که نام برده شده به کمکتان نخواهد آمد. این وسیله، با توجه به نوع ساخت و نوع چوبی که دارد، قابل ارزش گذاری است و می‌تواند به شما در نوع بازی و حتی در برد و یا باخت مسابقه‌ها، کمک کند. پس از آنجایی که خریدن این ابزار بسیار مورد توجه، مهم و تأثیرگذار است، می‌خواهیم در این مقاله از سایت آباژور راهنمای آن را بیان کنیم.

راکت پینگ پنگ

راهنمای خرید راکت پینگ پنگ

راکت پینگ پنگ وسیله‌ای کاربردی و لازم برای بازی پینگ پنگ است. این بازی بسیار دقیق و نظام‌مند است و لازم است که تمام وسایل مربوط به آن هم با دقت و طبق اصول درست خودش خریداری شود. این وسیله از دسته، تیغه، اسفنج جلو (فورهند) و لاستیک آن، اسفنج پشت (بک‌هند) و لاستیک آن ساخته می‌شود. معمولاً با توجه به وزن، نوع چوب به کار رفته در راکت و نوع سمباده و ساختش، راکت‌های پینگ پنگ ارزش گذاری می‌شوند. اگر مبتدی هستید، توصیه می‌شود حتماً راکت پینگ پنگ آماده بخرید ولی اگر حرفه‌ای هستید، تمام قطعات آن را خودتان انتخاب کنید و سفارش دهید تا موردی از قلم نیفتد. در این صورت می‌توانید کیفیت مورد نظر خودتان را در راکتتان پیاده کنید. با اینکه راکت وسیله‌ای مشخص است اما با کیفیت‌های گوناگون در بازار عرضه می‌شود.

راهنمای خرید راکت پینگ پنگ

در بازی پینگ پنگ یکی مهمترین المان‌ها، بررسی راکت پینگ پنگ است. این مورد، حتی می‌تواند بر روی نتیجه بازی تأثیر بگذارد؛ بنابراین امید است که با بررسی راهنمای خرید این مقاله،‌ هر آنچه به شما کمک می‌کند را به دست آورید.

  • سطح چسبناک یا محکم

قبل از خرید توجه کنید که کدام یک از موارد زیر برای داشتن یک راکت خوب و مفید بهتر است؟ در نظر داشته باشید که اگر حرفه‌ای هستید و می‌خواهید به صورت حرفه‌ای در مسابقات شرکت کنید،‌ بر روی راکت پینگ پینگ یک صفحه نازک کشیده می‌شود که لاستیکی می‌باشد. این کار باعث می‌شود هم کشش لازم را داشته باشد و هم کمک می‌کند که بر روی توپ کنترل و تسلط کافی داشته باشید. به این معنا که توپ را به همان جایی که می‌خواهید و با همان سرعت مورد نظرتان بفرستید. کلاً، اگر هنگام بازی با استفاده از چرخش، سرعت و ضربه را کنترل می‌کنید و سرعتتان پایین است، راکت نرم و چسبی خوب است اما اگر بازی تند و محکم است، لاستیک هم باید محکم باشد.

  • بافت سطح راکت پینگ پنگ

مورد مهم دیگر، بافت سطح راکت پینگ پنگ است. این بافت، می‌تواند شیوه کنترل شما بر روی توپ را تغییر دهد. معمولاً بافت‌ها به شکل‌های وافل مانند و دایره‌های برآمده و فرورفته است. بدانید که این بافت‌های خاص، باعث می‌شوند که توپ به نوعی به راکت پینگ پنگ بچسبد (البته بسیار کوتاه) و بعد برگردد. پس اگر بازی شما محکم و تهاجمی است این نوع توصیه می‌شود ولی اگر چرخشی است این نوع توصیه نمی‌شود زیرا این بافت‌ها به خصوص اگر عمیق باشد، سرعت واکنش شما را کاهش خواهد داد.

  • ضخامت لایه اسفنجی

بین تیغه و لایه لاستیکی، یک لایه اسفنج وجود دارد. اسفنج، کمک می‌کند شما در گرفتن ضربه‌ها نیرو و توان بیشتری داشته باشید. ضخامت این اسفنج طبقه بندی‌هایی دارد که شامل ضخیم، متوسط و نازک می‌شود که انتخاب نوع آن، بستگی به شکل بازی شما دارد. اگر سرعتی و هجومی بازی می‌کنید، اسفنج ضخیم و اگر با سرعت پایین و دفاعی بازی می‌کنید، اسفنج نازک مناسب است. در این بخش در بعضی از راکت‌ها از کربن فایبر استفاده می‌شود که هم توان گرفتن ضربه را بیشتر می‌کند و هم امکان این را می‌دهد که ضربه‌های ناگهانی را خوب بزنید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین توپ بسکتبال المپیک

نکات مهم هنگام خرید راکت پینگ پنگ

نکات مهم هنگام خرید راکت پینگ پنگ

یکی از راه‌هایی که می‌تواند به شما در خرید راکت پینگ پنگ کمک کند بررسی نکات مهم و کلیدی است. این بخش شما را برای ریزترین نکات در این زمینه آماده می‌کند.

  • هنگام خرید، این را بدانید که تیغه محکم برای بازیکنان تهاجمی و تیغه نرم‌تر برای بازیکنان دفاعی بهتر است.
  • وزن راکت به تعداد لایه‌های آن و به موادی که در آن به کار رفته است بستگی دارد؛ اما آنهایی که از کربن فایبر ساخته شده‌اند سبک‌تر هستند.
  • کلاً ضخامت راکت را بررسی کنید. راکت هرچه ضخیم‌تر، کنترل کمتر و سرعت بیشتر و هر چه نازک‌تر، کنترل بیشتر و سرعت کمتر.
  • بدانید که معمولاً راکت پینگ پنگ چوبی، سرعت را می‌گیرد و انرژی توپ را جذب می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.