راهنمای خرید داغ‌ترین فلفل ساب بازار!

خرید فلفل ساب

فلفل ساب وسیله‌ای بسیار کاربردی برای افرادی است که عاشق مزه‌های تند هستند. باید بگوییم با اینکه تقریباً همه افراد به مقدار کم هم که شده در غذاهایشان از فلفل استفاده می‌کنند، اما بعضی از افراد به شکل عجیبی عاشق طعم این ادویه تند هستند و به میزان بسیار بیشتری از آن در غذاها بهره می‌برند. این افراد حتی به تازگی فلفل نیز حساس هستند و حتماً باید آن را با فلفل ساب پودر کنند.

این وسیله بیش از آنچه تصور می‌کنید کاربرد دارد. جدا از اینکه هنگام آشپزی می‌تواند کنار شما باشد و استفاده شود، از نظر زیبایی شناختی هم در حدی است که بتوانید آن را بر سر سفره بیاورید و مهمانانتان برای تندتر شدن غذایشان از آن استفاده کنند. مزیت فلفل ساب آن است که شما می‌توانید فلفل را به صورت تازه پودر کنید تا در زمان مصرف، عطر و طعم خود را حفظ کند. برای آوردن چنین مزیتی به منزلتان، ابتدا لازم است راهنمای خریدی را که در ادامه همین مقاله از سایت آباژور آورده شده مطالعه کنید.

فلفل ساب

راهنمای خرید فلفل ساب

فلفل ساب از جمله لوازم آشپزخانه محسوب می‌شود که کارکرد اصلی آن سابیدن دانه‌های تازه فلفل با استفاده از تیغه‌های تیز می‌باشد. اگر تا به حال در بازار برای خریدن فلفل ساب گشته باشید، حتماً متوجه شده‌اید که از لحاظ جنس، انواع متفاوتی دارد که شامل فلفل ساب چوبی، فلزی، سرامیکی و پلاستیکی یا اکریلیکی می‌باشد. هرکدام از این انواع، ویژگی‌هایی دارند که مختص جنسشان است. مثلاً نوع فلزی شاید درخشندگی داشته باشد اما معمولاً سنگین است. یا نوع چوبی با اینکه سبک‌تر است اما سخت تمیز می‌شود. نوع سرامیکی ممکن است با هر ضربه کوچکی سریعاً لب پر شود یا بشکند و یا نوع پلاستیکی دچار خط و خش می‌شود و از ظاهر می‌افتد. همه این‌ها را گفتیم تا بدانید هرکدام این جنس‌ها را که بخرید خوب است و کارکردشان یکسان است اما ممکن است مسائل ریزی به واسطه جنسشان، شما را درگیر کند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید خطرناک ساندبار [با صدای باورنکردنی]

راهنمای خرید فلفل ساب

خرید کردن وسایل آشپزخانه، حتی اگر یک فلفل ساب کوچک باشد، اهمیت ویژه‌ای دارد. دلیلش هم آن است که در طول روز ممکن است هزاران بار استفاده شود؛ بنابراین بهتر است جنس یا مارکی خریداری شود که محصولی مطمئن را به شما بفروشد.

  • دقت عمل و کارکرد مناسب

حواستان باشد قبل از اینکه این وسیله را بخرید، به ساختار آن به خوبی نگاه کنید. این را بدانید که بعضی از آنها دارای پیچی هستند که می‌تواند میزان درشتی یا ریزی فلفل آسیاب شده را تعیین کند. سعی کنید مطمئن شوید که می‌تواند ذرات ریز را بدون جا گذاشتن ذرات درشت خورد کند.

  • محکم بودن بدنه

حتماً قبل از اینکه برای فلفل ساب هزینه پرداخت کنید، به محکم بودن بدنه‌اش توجه داشته باشید؛ زیرا برای استفاده از آن، نیاز است که بدنه‌اش را محکم فشار دهید و بچرخانید. اگر جنسش خوب نباشد ممکن است به مرور زمان ترک بردارد که آسیبش متناسب با جنس متفاوت است.

  • شستشو راحت

یک نکته بسیار مهم به خصوص برای شما خانم‌ها که روی نظافت حساس هستید، تمیز شدن این وسیله است. سعی کنید فلفل سابی را بخرید که بشود به راحتی تمیزش کرد. همانطور که قبلاً هم به آن اشاره کردیم، فلفل ساب چوبی سخت‌تر از بقیه تمیز می‌شود زیرا منافذی دارد که روغن و مایعات را جذب می‌کند. همچنین بدانید فلفل ساب پلاستیکی یا فلزی راحت‌تر تمیز می‌شود.

  • کاربردهای دیگر

قبل از خرید با خودتان بگویید که آیا می‌توانید به جز سابیدن فلفل، به شکل‌های دیگری هم از آن استفاده کنید؟ ممکن است بخواهید در آن نمک بسابید یا شاید ادویه جات دیگر. در این حالت اگر که مثلاً می‌خواهید نمک در آن بسابید، بهتر است فلفل ساب فلزی نخرید زیرا باعث خوردگی آن می‌شود و رفته رفته فلفل ساب شما را خراب می‌کند.

نکات مهم هنگام خرید فلفل ساب

نکات مهم هنگام خرید فلفل ساب

خرید لوازم آشپزخانه جدا از بحث کیفیت، در خانم‌های خانه هیجانی ایجاد می‌کند که ناشی از اضافه شدن یک وسیله دیگر به وسایل خانه می‌باشد. بگذارید این هیجان با خریدن یک فلفل ساب با کیفیت و خوب، کامل شود.

  • بدانید بعضی از فلفل ساب‌ها دارای نمک ساب یا نمک پاش جداگانه هستند.
  • اگر می‌خواهید خرید اینترنتی انجام می‌دهید، حتماً میزان درجه کیفیت را قبل از سفارش بررسی کنید.
  • حتماً هنگام خرید توجه کنید که دهانه محفظه فلفل ساب بزرگ باشد تا به راحتی بتوانید دانه‌های فلفل را در آن بریزید.
  • با وجود اینکه فلفل ساب وسیله ساده‌ای است اما داشتن گارانتی بسیار اهمیت دارد. پس جنس اصل بخرید که ضمانت هم داشته باشد.
  • از جمله مارک‌های خیلی خوب برای فلفل ساب، یونیک و پرنس است که هر دو دارای ضمانت هستند و طراحی زیبایی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.