راهنمای خرید بهترین ماوس کامپیوتر باور نکردنی دنیا

خرید ماوس کامپیوتر

ماوس کامپیوتر (Mouse) از جمله ابزارهای اصلی و مهم کامپیوتر و لپ تاپ است. اگر ماوس نداشته باشید، کار کردن با خیلی از نرم افزارها برایتان سخت خواهد بود و نمی‌توانید آن طور که باید و شاید، خروجی خوبی از کارهایتان تهیه کنید. تصور کنید دانشجو هستید و در حال انجام دادن کارهای مربوط به پایان نامه. تصور کنید که در حال کار کردن با انواع نرم افزارهای آماری و یا نرم افزارهای صدا و ویدئو هستید. یا محققی هستید که باید تحقیق‌های فراوانی انجام دهید. در تمام این موارد، اگر ماوس کامپیوتر نداشته باشید، انجام کار برایتان غیرممکن خواهد بود. پس از آنجایی که خریدن ماوس، همانند خود کامپیوتر و تمام متعلقاتش اهمیت و ضرورت دارد، ما سعی می‌کنیم در این مقاله از سایت آباژور راهنمای خرید آن را ارائه کنیم.

راهنمای خرید ماوس کامپیوتر

راهنمای خرید ماوس کامپیوتر

خریدن محصولاتی که مربوط به کامپیوتر و وسایل مربوط به آن است، نیاز به دقت فراوانی دارد و باید با مطالعه فراوان و جستجو درباره انواع این محصولات، در موردش اطلاعات بسیار به دست آورید و نهایتاً آنها را خریداری کنید.

  • اندازه ماوس

قبل از اینکه ماوس کامپیوتر بخرید، درباره اندازه آن با خودتان کنار بیایید. این را هم بدانید که اندازه ماوس، هیچ ربطی به اندازه دست شما ندارد و می‌تواند بزرگتر و یا کوچکتر از اندازه دستتان باشد؛ اما در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید با ماوس خود، کارهای مهم و حرفه‌ای انجام دهید، ماوس کوچک، تمرکز را از شما می‌گیرد و شما را گیج می‌کند و دقت کار شما تا را پایین می‌آورد.

  • طراحی ماوس کامپیوتر

از جمله موارد مهم، توجه به طراحی ماوس است. البته نه از جهت زیبایی شناختی، بلکه از این جهت که طراحی آن طوری باشد که شما هم به راحتی دستتان را بر روی آن بگذارید و هم باعث اذیت شدن انگشتان و یا بد قرار گرفتن مچ دستتان نشود. در واقع، منظور طراحی ساختاری و فرم بدنه ماوس است.

  • ماوس بی‌سیم یا باسیم؟

حتماً قبل از خرید توجه کنید که بعضی از ماوس‌ها سیم ندارند. این آپشن، لزوماً به کارکرد ماوس کامپیوتر ربطی ندارد و ماوس باسیم هم همان کارایی را برایتان دارد؛ اما بدانید که ماوس‌های باسیم سبکتر هستند و شما می‌توانید با خیال راحت بدون اینکه نگران هماهنگی ماوس با کامپیوتر باشید، از آن استفاده کنید. ماوس باسیم برای کسانی که می‌خواهند مدام آن را جابجا کنند بدترین انتخاب است. مثلاً گیمرها به شدت باسیم ماوس دچار مشکل می‌شوند. ماوس‌های بی‌سیم بیشتر برای لپ تاپ مناسب است و عموماً وزن آن زیاد و عمر باتری‌اش کم است و شما مدام باید در این مورد نگران باشید. همچنین این نوع ماوس کندتر هم هستند.

حتما بخوانید  قاعده خرید دوربین فیلمبرداری حرفه‌ای را اینجا بخوانید!

نکات مهم هنگام خرید ماوس کامپیوتر

نکات مهم هنگام خرید ماوس کامپیوتر

هر چه بیشتر هنگام خرید دقت کنید، می‌توانید ماوس کامپیوتر خوبی بخرید. ماوس کامپیوتر جزء آن دسته از لوازمی است که اگر جنس خوب آن را نخرید، هم برای مدت‌ها شما را اذیت می‌کند هم مجبورید هرچند وقت یکبار برای تعمیرات آن هزینه کنید.

  • قبل از خرید ماوس کامپیوتر، حواستان به وزن آن باشد. بعضی از انواع ماوس،‌ سنگین هستند و شما را از استفاده کردن آن پشیمان می‌کنند.
  • قبل از اینکه بخرید، حتماً به صدای دکمه‌های ماوس توجه کنید. اگر در یک مکان ساکت کار می‌کنید، بهتر است کلیک ماوس صدا نداشته باشد.
  • بعضی از ماوس‌ها دارای دکمه‌های زیادی هستند که با داشتن نرم افزارهای مناسب، می‌توانید از تمام آنها استفاده کنید.
  • پیش از خرید از انواع متفاوت ماوس باخبر شوید و بدانید که ما ماوس‌های گیمینگ، ماوس‌های مخصوص طراحی، ماوس‌های اداری و … داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.