راهنمای خرید تضمینی عصای کوهنوردی پرفروش حرفه‌ای

عصا کوهنوردی

کوهنوردی یکی از مفرح‌ترین ورزش‌ها است که ایرانی‌ها در اکثر نقاط کشور به دلیل شرایط اقلیمی کشور به آن دسترسی دارند. استفاده از این ورزش به صورت مرتب می‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی سلامت فردی شخص داشته و امکان یک زندگی سالم و شاداب را برای وی مهیا نماید؛ اما این ورزش نیاز به استفاده از تجهیزات و وسایل مشخصی هم دارد که عصای کوهنوردی یکی از این وسایل است. این وسیله ساده هم می‌تواند زمینه‌ساز سلامتی کوهنورد در هنگام ورزش باشد و هم مزیت‌های فراوان دیگری برای وی به دنبال داشته باشد. در این مقاله از سایت آباژور سعی داریم با بررسی نکات مهم مربوط به خرید این محصول، شما را به سمت خرید یک عصای ماندگار و با کیفیت هدایت کنیم.

عصا کوهنوردی

راهنمای خرید عصای کوهنوردی

عصای کوهنوردی باعث می‌شود تا در حین حرکت در سربالایی و سرپایینی کوه فشار زیادی به پاها و مفاصل آن وارد نشود. همین امر می‌تواند سلامت پاهای کوهنورد را تضمین نماید. از این گذشته از وارد ساختن فشار بدن روی زانوها در مسیرهای طولانی نیز جلوگیری کرده و ورزشی به مراتب سالم‌تر را برای کوهنورد به دنبال دارد. به همین خاطر در زمین‌هایی مانند زمین‌های شنی، برفی، ماسه یا حتی زمین‌های سنگی که حرکت کمی سخت می‌شود، این وسیله جادویی می‌تواند به عنوان پای سوم کمک حال کوهنورد شده و وی را از این شرایط به راحتی عبور دهد. همچنین این وسیله می‌تواند برای سنجش عمق برف یا ماسه و شن موجود در مسیر نیز شود. همچنین برای کنترل انرژی بدن نیز این وسیله کاربرد بسیار زیادی خواهد داشت.

با توجه به این نکات به راحتی می‌توان حدس زد که خرید و استفاده از این عصا برای کوهنوردان چقدر اهمیت دارد. برای حفظ سلامتی هم که شده نیاز است تا هر کسی حتی افراد مبتدی در کوهنوردی یکی از آنها را در اختیار داشته باشند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید منحصر به فرد بهترین تخته شطرنج

راهنمای خرید عصای کوهنوردی

برای خرید عصای کوهنوردی نیاز به دقت به چند معیار مهم خواهید داشت. در غیر این صورت ممکن است محصولی بدون استانداردهای لازم تهیه کرده و به زودی مجبور به تعویض آن گردید:

  • جنس بدنه عصای کوهنوردی

یکی از نکات مهم در هنگام خرید این عصا دقت به جنس بدنه آن است. جنس این عصاها را می‌توان در انوع فلزی، آلومینیومی و با وجود ترکیبات کربنی در بازار پیدا کرد. کربنی بودن محصول باعث سبکی می‌شود اما درصد بالای این ماده، عصای شما را شکننده خواهد کرد. انواع آلومینیومی هم با داشتن مقاومت بسیار بالا و قیمت مقرون به صرفه طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. عصاهای آلومینیومی با شرایط مختلف آب و هوایی نیز سازگار هستند. عصاهای تیتانیومی هم در میان برندهای خارجی تولید کننده این محصول دیده می‌شود که می‌توان آنها را به عنوان بهترین جنس و البته گران‌ترین جنس قلمداد کرد. ماندگاری عصاهای تیتانیومی نیز بالاتر از بقیه است.

  • قابلیت تغییر اندازه عصا

امکان تنظیم اندازه عصا شرایط بهتری را در استفاده از این محصول ایجاد می‌نماید. این مهم باعث می‌شود تا بسته به قد خود بتوانید عصا را تنظیم کنید. کوتاه و بلند کردن عصا امکان استفاده آن را برای چند کاربر نیز با قدهای مختلف امکان‌پذیر می‌نماید.

  • وجود گل عصا

گل عصا به گل برف و یخ نیز معروف است، قطعه‌ای گلی شکل در انتهای عصا است که باعث می‌شود تا عصا در زمین‌های برفی یا ماسه‌ای کمتر در زمین فرو رفته و امکان استفاده از آن راحت‌تر باشد.

  • دقت به سخمه عصای کوهنوردی

انتهای عصا به سخمه معروف است. سخمه در دو حالت در پوش دار و نوک تیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و عامل اصلی ایجاد تعادل در عصا و کوهنورد می‌باشد.

  • قابلیت آنتی شوک در عصا

تعبیه کردن فنرهایی در داخل عصا که به قابلیت آنتی شوک در آن معروف شده باعث می‌شود تا در حین حرکت بخشی از فشار بدن از روی پاها برداشته شده و به دست‌ها اعمال شود. این امکان، احتمال بروز آسیب در پاها را در کوهنوردی به حداقل می‌رساند و باعث می‌شود کمتر شاهد خستگی عضلات پا باشید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید مهیج‌ترین اسکیت برد جهان

نکات مهم هنگام خرید عصای کوهنوردی

نکات مهم هنگام خرید عصای کوهنوردی

  • برندهای بسیار معتبری اقدام به تولید و عرضه عصای کوهنوردی کرده‌اند. خرید از میان مدل‌های تولید شده توسط این برندها می‌تواند تضمین کننده کیفیت باشد.
  • دقت به گارانتی محصول در هنگام خرید نیز از جمله نکات مهم خرید این عصا است که باید به آن دقت داشته باشید.
  • دقت کنید که عصای خریداری شده دارای دسته‌های راحتی باشد؛ زیرا قرار است برای ساعت‌ها و در یک مسیر طولانی در دستان شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.