راهنمای خرید بهترین مونوپاد ارزان [۲۰۲۲]

خرید مونوپاد

مونوپاد محصول پیشرفت تکنولوژی و آسان سازی عکاسی سلفی می‌باشد. حتماً بارها و بارها به خصوص برای جوان‌ها پیش آمده که می‌خواهند عکس سلفی بگیرند ولی برایشان سخت بوده که گوشی همراه را طوری نگه دارند که دوستانشان هم در عکس باشند. یا تصور کنید به جنگل، دریا و هرگونه طبیعت زیبا رفته‌اید و می‌خواهید جدا از خودتان و دوستانتان، منظره پشت سر شما هم در عکسی که می‌گیرید بیفتد. یا اینکه دوست دارید تک تک دوستانتان در عکس حضور داشته باشند و کسی مشغول عکاسی نباشد. یا مهمتر از همه اینکه زمانی را تصور کنید که خودتان تنهایی به سفر رفتید و می‌خواهید از خودتان و منظره عکس بگیرید. در تمام این موارد که ذکر شد، داشتن مونوپاد می‌تواند کار عکاسی را برای شما راحت‌تر نماید؛ بنابراین ما سعی کردیم در این مقاله از سایت آباژور درباره نحوه خرید این ابزار شما را راهنمایی کنیم.

مونوپاد

راهنمای خرید مونوپاد

تمام محصولات مربوط به عکاسی این روزها طرفداران زیادی دارند. شاید به این دلیل است که بیشتر افراد، کاربران فضای مجازی هستند و برای داشتن عکس‌های پروفایل زیبا و با کیفیت، نیاز به این وسایل را احساس می‌کنند. از جمله این ابزارها مونوپاد است که انجام عکاسی سلفی را برایتان راحت‌تر می‌کند. اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه عکاسی بیندازیم، می‌بینیم که عکاسی همواره نیاز به عکاس حرفه‌ای داشت که خودش پشت دوربین می‌ایستاد؛ اما کم‌کم با ورود گوشی‌های دوربین‌دار به بازار این شرایط عوض شد و عکس‌های سلفی و بعد مونوپادها رایج شدند. این ابزار، از یک دسته (که قابل تنظیم است و کوتاه و بلند می‌شود)، دکمه شات و گیره برای نگه داشتن دوربین عکاسی ساخته شده است. این ابزار، در مدل و رنگ‌های متنوع ساخته می‌شود که به شما حق انتخاب می‌دهد.

راهنمای خرید مونوپاد

ابزارهای عکاسی همیشه مشتری‌های مخصوص به خود را دارد و هرکسی اقدام به خرید آن نمی‌کند. بحث مونوپاد کمی فرق می‌کند اما باز هم شما این وسیله را دست هرکسی نمی‌بینید.

  • انواع مونوپادها

بدانید که ما دو نوع اصلی مونوپاد داریم یک نوع با شاتر دستی یا معمولی و نوع دیگر با شاتر بلوتوثی و حرفه‌ای. در نوع معمولی، محصول ساده و ارزان است اما مسئله‌ای که دارد این است که اگر دستتان هنگام زدن شاتر بلرزد، دسته تکان می‌خورد و در نتیجه عکستان خراب می‌شود. در نوع دوم و حرفه‌ای، قیمت ابزار بیشتر است اما کنترلی دارد که بصورت بلوتوث به گوشی وصل می‌شود و با کمک آن دیگر لرزشی در زمان زدن شاتر عکاسی در تصویر نخواهید داشت.

  • گیره

قبل از اینکه خرید کنید به بخش گیره‌ای که گوشی و دوربین را نگه می‌دارد توجه ویژه‌ای داشته باشید. حتماً خودتان هم تا به حال حدس زده‌اید که اگر گیره گوشی مقاوم و محکم نباشد، ممکن است با انداختن گوشی و دوربین، خسارت زیادی به شما وارد کند. کار درست و توصیه ما این است که قبل از خرید، حتماً مونوپاد را ببینید و گیره را بررسی کنید. گوشی را در قسمت گیره بگذارید و میزان محکم بودنش را امتحان کنید.

  • لوازم جانبی

قبل از اینکه اقدام به خرید کنید، بدانید که بعضی از مونوپادها، دارای لوازم جانبی هستند؛ مانند بند مچی که تضمین ثابت ماندن در دستتان است، کیف که به کمر بسته می‌شود، تجهیزات تنظیم نور‌(فلاش) و سه پایه برای کسانی که حرفه‌ای عکاسی می‌کنند. بعضی از آنها قابلیت شارژ را هم دارد.

حتما بخوانید  راهنمای خرید حرفه‌ای بهترین پرزنتر [VIP]

نکات مهم هنگام خرید مونوپاد

نکات مهم هنگام خرید مونوپاد

به دلیل استقبالی که از خرید این وسیله می‌شود، این بخش از مقاله را فقط به بیان نکاتی اختصاص می‌دهیم که چشم شما را به وقت خرید این ابزار کارا، بازتر می‌کند تا هر آنچه برای شما بهترین است انتخاب کنید.

  • حواستان باشد قبل از خرید، وزن مونوپاد را بررسی کنید؛ زیرا اگر سنگین باشد، ممکن است نگه داشتنش برایتان سخت باشد.
  • بررسی کنید که مونوپاد چه قدر توان تحمل وزن را دارد. اگر قرار است دوربینتان را در آن بگذارید، باید مطمئن شوید وزنش را تحمل می‌کند.
  • از آنجایی که ممکن است گوشی دوستانتان را هم در آن بگذارید، پس توجه کنید که حتماً مناسب برای تمام گوشی‌های همراه باشد.
  • حمل مونوپاد خیلی مهم است. اگر سیستمش تاشو باشد، برایتان حملش آسان‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.