نکات طلایی خرید میکروسکوپ پرفروش حرفه‌ای و آماتور

خرید میکروسکوپ

میکروسکوپ کلید ورود ما به دنیایی ناشناخته است که به بزرگی جهان قابل دیدن ماست. آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چگونه دانشمندان از اَشکال ذرات ریزی به نام سلول، اتم و موارد مشابه اطلاع پیدا کردند؟ آیا می‌دانید چه طور توانستند حالت سالم اعضای بدن را با حالت ناسالم آن مقایسه کنند؟ به نظر شما چه طور آنها موفق شدند یکی از مهمترین زیبایی‌های خلقت را که همانا درون بدن انسان و موجودات دیگر است، با جزئیات به تصویر بشکند؟ جواب تمام سؤالات بالا، تنها واژه میکروسکوپ است. این تکنولوژی ارزشمند که بشر به آن دست پیدا کرده، می‌تواند به اندازه توان و قدرت مشخصی که دارد، ریزترین ذرات را به نمایش بگذارد. باز شدن بسیاری از گره‌های علمی، تنها به دست این وسیله مفید و کارا امکان­پذیر است. معمولاً کمتر کسی به قصد خرید شخصی میکروسکوپ تهیه می­کند؛ بنابراین شما متخصصان عزیز می­توانید با خواندن ادامه این مقاله سایت آباژور از نحوه خرید این وسیله اطلاع پیدا کنید.

میکروسکوپ

راهنمای خرید میکروسکوپ

میکروسکوپ یکی از مهمترین تکنولوژی‌های روز دنیا است. لمس کردن و دیدن شکل آنچه با چشم غیرمسلح دیده نمی­شود، فقط با این ابزار قابل دسترس است. حتی ریزترین جانوران دریایی، هوایی و زمینی با استفاده از این وسیله قابل دیدن هستند. بله کاملاً درست است! در حیطه معناشناسی، میکروسکوپ وسیله‌ای است که ریزترین موجودات را می‌تواند با تمام اجزای سازنده­اش به شما نشان دهد. همین تعریف ساده توانسته مهمترین یافته‌های بشری را به وجود آورد. این وسیله جذاب، دارای اجزای کلی مانند سر، پایه و بازو است و اجزای جزئی که شامل چشمی، لوله چشمی، لنز، صفحه چرخان، پیچ فوکوس و تنظیم کننده نور است. همچنین انواع متفاوتی به تناسب کارکردش دارد که به ۵ نوع میکروسکوپ استریو، میکروسکوپ مرکب، میکروسکوپ وارونه، میکروسکوپ متالورژی و میکروسکوپ پلاریزه تقسیم می‌شود که هرکدامشان ویژگی­های مخصوص به خود را دارند.

راهنمای خرید میکروسکوپ

همیشه این موضوع را در نظر بگیرید که خرید کردن یک فرایند است. پس خرید کردن از فعالیت‌هایی به هم پیوسته تشکیل می‌شود که مطالعه و آگاهی یافتن از نحوه انجام آن، جزء مراحل اول آن است. خریدن میکروسکوپ فرایندی مهم است زیرا در صورت نامرغوب بودن، جبران ناپذیر خواهد بود.

  • بزرگنمایی

هنگام خرید میکروسکوپ حتماً میزان بزرگنمایی را در نظر داشته باشید. برای به دست آوردن این میزان، باید قدرت بزرگنمایی عدسی را بر قدرت بزرگنمایی چشمی ضرب کنید. نتیجه‌ای که به دست می­آید میزان بزرگنمایی کل است. شما می‌توانید دریابید که آیا این میزان برای کاری که شما می‌خواهید نیاز است یا نه؟

  • سر میکروسکوپ

هنگام خرید، به سر آن هم توجه کنید. معمولاً سر میکروسکوپ طی تقسیم‌بندی، شامل یک چشمی، دوچشمی و سه چشمی است. این را بدانید که کودکان با سر یک چشمی راحت‌تر هستند و بزرگسالان با دوچشمی راحت‌تر هستند. مثلاً میکروسکوپ‌های استریو، معمولاً دوچشمی هستند اما مجهز به سه چشمی هم می‌باشند که می‌توانیم دوربین یا وب کم را برای اهداف آموزشی به آن وصل کنیم.

  • نوع لامپ

یکی از موارد بسیار مهم در خرید میکروسکوپ توجه به لامپ آن است. برای بررسی کیفیت لامپ‌ها، به مواردی مانند رنگ، گرمادهی، عمر لامپ و سهولت تعویض توجه کنید. لازم به ذکر است که برخی از میکروسکوپ‌ها لامپ ندارند و از آیینه برای بازتاب نور طبیعی استفاده می‌کنند. در این حالت، حتماً باید نور محیط شما مناسب باشد و آینه به خوبی در جای درست آن طراز شود.

  • صفحه میکروسکوپ

یکی از مواردی که نیاز است به آن دقت شود صفحه میکروسکوپ است. باید بدانید که دو نوع صفحه وجود دارد. یک نوع آن دستی است که با چرخاندن آن، می‌توانید بخش‌های مختلف نمونه را ببینید. نوع دیگر آن با استفاده از یک دکمه تنظیم می‌شود و می‌توانید بخش‌های مختلف نمونه را ببینید. حتی این قابلیت را دارد که می‌توانید هرکجای نمونه را که خواستید علامت گذاری کنید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین رم ریدر ارزان و با کیفیت در ایران

نکات مهم هنگام خرید میکروسکوپ

نکات مهم هنگام خرید میکروسکوپ

برای خرید وسیله‌ای به مهمی میکروسکوپ، باید حواستان را چندین برابر بیشتر جمع کنید. بدانید که هر چه بیشتر دقت کنید و از آنچه به دنبال آن می‌گردید بیشتر آگاهی داشته باشید، خرید مفیدتر و مناسب‌تری خواهید داشت. برای جلوگیری از اشتباهات رایج در خرید، در زیر به نکاتی چند اشاره می‌کنیم:

  • می‌توانید این آپشن را هم در نظر داشته باشید که نمونه‌های جدیدی از میکروسکوپ‌ها هستند که با باتری شارژ می‌شوند و قابل حمل هستند.
  • میکروسکوپ را بگیرید که کندانسور داشته باشد تا تصاویر واضح‌تر نمایش داده شود. البته برای شرایطی مناسب است که بزرگنمایی ۴۰۰ به بالا هم استفاده می‌شود.
  • به دیافراگم میکروسکوپ توجه کنید که نور را در اطراف نمونه تنظیم می‌کند. در این مورد، هر چه گران‌تر باشد، قدرت نفوذ آن بیشتر خواهد بود.
  • توجه به کیفیت بدنه میکروسکوپ اهمیت بالایی دارد که نباید پلاستیکی باشد.

نحوه تشخیص اصل بودن کالا

هر جنسی این روزها، بازار سیاه خودش را دارد و فروشگاه‌ها پر شده است از اجناس تقلبی که پول شما را سوخت می‌کنند و خودشان پولدار می‌شوند. حداقل کاری که می‌توان کرد این است که خودمان هیزم در این آتش نریزیم و آن را شعله‌ور نکنیم. در این بخش نکات تشخیصی این وسیله را مطرح می‌کنیم:

  • اگر محصول تقلبی باشد، مارک گذاری بر روی میکروسکوپ با استفاده از روش‌های جوهرافشان انجام می‌شود که بی‌کیفیت هستند و به سبب آن، نوشته‌ها ناهماهنگ هستند اما در نوع اصل، با استفاده از ماشین‌های لیزری این کار را انجام می‌دهند.
  • جنس قطعات و بدنه باید کیفیت مناسب داشته باشد و اگر اینطور نبود به آن شک کنید.

شما عزیزان می‌توانید با شناسایی فروشگاه‌های اینترنتی معتبر، به صورت اینترنتی خرید نمایید و از کیفیت محصولات خود مطمئن باشید. به این صورت، در وقت و انرژی خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.