راهنمای خرید فوری بهترین کت و شلوار مردانه

خرید کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه از رایج‌ترین پوشاک برای آقایان است. واقعیت این است که اگر بخواهید به یک مراسم رسمی مانند مراسم عروسی یا یک مهمانی بروید که لازم است در آن شیک پوش به نظر برسید، یا زمانی که می‌خواهید به محل کارتان بروید و شرایط کار، برای شما پوشش رسمی را لازم می‌داند، بهترین لباسی که می‌تواند به آن حال و هوای رسمی معنا ببخشد فقط کت و شلوار مردانه می‌باشد؛ بنابراین مهم است که بدانید چه طور و طبق چه قوانینی باید آن را تهیه کنید. پس ما در این مقاله از سایت آباژور سعی می‌کنیم تا راهنمایی کامل و درستی را برای خریدن کت و شلوار مردانه ارائه کنیم.

کت و شلوار مردانه

راهنمای خرید کت و شلوار مردانه

اصولاً پوشاک، یکی از مهمترین خریدها برای هر فردی است که اتفاقاً بحث جنسیت هم در آن مطرح نیست؛ یعنی هم خانم‌ها و هم آقایان در مورد آنچه می‌پوشند حساس هستند و می‌خواهند بهترین‌ها و مناسب‌ترین‌ها را به تن کنند. کت و شلوار مردانه هم دقیقاً همینقدر برای آقایان مهم است. این پوشاک دقیقاً متناسب با ساختار و هیکل آقایان ساخته شده است. به خصوص قسمت اپل و سرشانه‌ها که کاملاً متناسب با تیپ و هیکل آنها دوخته می‌شود. همچنین نوع و جنس پارچه و دوخت‌هایی که در کت و شلوار مردانه به کار می‌رود کاملاً متناسب با جنسیت و شرایط بدنی آقایان می‌باشد. همچنین برای دوخت کت و شلوار مردانه نیاز است که حتماً از چرخ‌های صنعتی استفاده شده و دوخت‌ها محکم باشند تا در موقعیت‌های مختلف پاره نشوند. شما می‌توانید کت و شلوار مردانه را در سایزها و شکل‌های مختلف در فروشگاه‌ها تهیه کنید.

راهنمای خرید کت و شلوار مردانه

برای خرید این لباس بسیار رسمی، حتماً باید قواعدی را بدانید تا اگر خریدی انجام شد، بعدها دچار مشکل نشوید. مشکل می‌تواند تعویض، تعمیر، پینه زدن، پاره شدن، نخ نخ شدن و هزاران مشکل دیگر باشد. پس حتماً به راهنمایی که در ادامه به بیان آن می‌پردازیم توجه نمایید.

  • جنس پارچه

مورد مهمی که باید مدنظر قرار دهید این است که جنس خوب را بتوانید تشخیص دهید. این را بدانید که هر چه جنس پشم در کت و شلوار مردانه بیشتر باشد، نشان دهنده این است که جنس بهتری دارد و مرغوبیت آن بیشتر است. البته این را هم بدانید که در بین جنس‌های پشمی هم مرغوبیت، طیف وسیعی دارد؛ اما نقطه ضعف پشم این است که سریع چروک می‌شود و آراستگی آن در حدی است که فقط برای مراسم‌های رسمی مناسب است؛ بنابراین در محیط‌ها اداری آن را نپوشید؛ زیرا راحتی را از شما خواهد گرفت.

  • توجه به قد

از جمله نکات مهم هنگام خرید این محصول، توجه به قد خودتان است. در رابطه با این مسئله، اگر قد کوتاهی دارید، پس هدف شما در خرید کت و شلوار باید این باشد که قدتان را بلند نشان دهد. اگر شلواری که می‌خرید باریک، کمی کوتاه و مرتب باشد، شما را بلندتر نشان می‌دهد؛ اما اگر شلواری بخرید که بر روی پایتان می‌افتد شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. همچنین کت شما هم باید کوتاه باشد تا قدتان را بلندتر نشان دهد. دقت کنید که اندازه سرشانه‌ها متناسب با قامت خودتان باشد و اندازه مناسب را داشته باشد؛ اما اگر قد بلندی دارید، بهتر است که شلوار بر روی پایتان بیفتد، آستین کت باید بلند باشد، طول کت باید به اندازه‌ای باشد که پاها از آنجا شروع می‌شود. پس باید کت و شلواری بخرید که قد شما را متعادل‌تر نشان می‌دهد.

  • سایز اندام

در این بخش می‌خواهیم درباره اهمیت توجه به اندام در تهیه کت و شلوار مردانه صحبت کنیم. اگر مرد لاغری هستید، بهتر است خریدی انجام دهید که شما را پرتر نشان می‌دهد؛ بنابراین پارچه‌های طرح دار شلوغ، فاستونی، پارچه‌های سنگین و‌ پشمی برایتان مناسب است. کت‌هایی که در هر دو طرف دکمه دارند توجه نگاه را به دو طرف پرت می‌کنند و شما را چاق‌تر نشان می‌دهند. بهتر است که یقه‌ها استاندارد باشد و در قسمت شانه‌ها بهتر است پد داشته باشد. اگر اندامتان درشت است، کت‌های دو دکمه و شلوارهایی با خط کمر بالاتر مناسب است. پارچه‌ها باید سبک و پنبه‌ای و قرص و محکم باشد. اگر اندامتان ورزشکاری است، باید کتی انتخاب کنید که بین شانه‌ها و کمرتان تناسب ایجاد کند. مثلاً قسمت پایین کت می‌تواند شلوغ‌تر از بخش بالایی آن باشد. همچنین شلوار هم باید طوری باشد که تناسب بین قسمت ران و ساق پا وجود داشته باشد.

حتما بخوانید  راهنمای انتخاب انواع شلوار مردانه پرفروش لی، کتان و پارچه‌ای

نکات مهم هنگام خرید کت و شلوار مردانه

نکات مهم هنگام خرید کت و شلوار مردانه

از آنجایی که پوشیدنی‌ها برای شما بسیار پراستفاده هستند، بنابراین بهتر است که حواس خود را بیشتر جمع کنید و با درایت بیشتری خرید خود را انجام دهید؛ بنابراین نکات مهم در مورد خرید آن را در ادامه بررسی کنید.

  • از جمله نکات، توجه به دکمه کت است. این را بدانید که چون در محافل رسمی این لباس را می‌پوشید بهتر است تعداد دکمه‌ها کمتر باشد.
  • اگر اندامی کشیده دارید، بهتر است تعداد دکمه‌های کتتان از دو تا بیشتر نشود.
  • اگر می‌خواهید کت بر روی بدنتان بایستد و سنگین‌تر نشان دهد بهتر است که حتماً آستری داشته باشد. پس به این موضوع توجه کنید.
  • هنگام خرید، حتماً کت را بر روی بدنتان از قسمت شانه‌هایش اندازه‌گیری کنید. چون اگر ظاهرش خوب باشد بقیه بخش‌ها هم خوب خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.