راهنمای خرید دوچرخه ورزشی ثابت استاندارد و حرفه‌ای

خرید دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت یکی از وسایل مهم برای رسیدن به تناسب اندام و زیبایی برای خانم‌ها و آقایان است. از یک زمانی به بعد در کشورمان، خانم‌­ها و آقایان بیشتر از نسل‌های قبل به فکر زیبایی اندام و روی فرم بودن افتادند. دقیقاً از زمانی که صنعت مد، سینما، تئاتر و پوشیدن لباس‌هایی که فرم بدن را نشان می‌داد، در کشور ما شایع شد و به دنبال مدرنیزه شدن ایران، استفاده از وسایلی که بدن را روی فرم نگه می‌داشت، رفتن به کلاس‌های ورزش برای آقایان و خانم‌ها، کم کم رایج شده و نگه داشتن بدن در خوش حالت‌ترین شکل ممکنش، تبدیل به دغدغه فکری بسیاری از افراد شد.

در همین راستا، محصولاتی به بازار عرضه شد که می‌توانست برای رسیدن به این هدف کمک کننده باشد مثل حلقه‌های تناسب اندام، وسایلی برای دراز و نشست، دمبل‌هایی برای تقویت عضلات سینه و بازو، تردمیل و دوچرخه ثابت که گاهی هزینه‌های زیادی برایش می‌شود. در این مقاله از سایت آباژور ما سعی می‌کنیم مطالبی چند برای خرید این محصول ارائه دهیم تا ارزش هزینه­های پرداختی را داشته باشد.

دوچرخه ثابت

راهنمای خرید دوچرخه ثابت

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به خاطر عدم تناسب بدن برای رفتن به عروسی و مهمانی احساس خجالت داشته باشید؟ آیا شده لباسی را که دلتان می‌خواهد پشت ویترین مغازه دیده باشید اما به خاطر اینکه برای بدنتان اندازه و مناسب نیست آن را نخرید و از کنارش بگذرید؟ آیا پیش آمده که حتی لباسی را بخرید اما به خاطر پرخوری و ورزش نکردن، دیگر نتوانید آن را بپوشید؟

برای اینکه هیچ کدام از این اتفاق‌ها برایتان نیفتد، لازم است ورزش کنید و عضلات پا و بدنتان را ورزیده کنید تا هر لباسی به تنتان بیاید و زیباتر نشان داده شوید. دوچرخه ثابت از جمله وسایلی است که می‌توان برای رسیدن به این هدف آن را هم در خانه و هم در باشگاه استفاده کرد. این وسیله کارا و مفید، باعث تقویت عضلات ساق و ران پا می‌شود، برای افرادی که کمر درد دارند و وزن زیادی دارند، وسیله مناسبی است. جای کمی اشغال می‌کند و می‌توان با سرعت بسیار زیادی رکاب زد.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین کیف دوچرخه پرفروش و جا دار

راهنمای خرید دوچرخه ثابت

خرید دوچرخه ثابت نیاز به دقت دارد زیرا وسیله‌ای نیست که بخواهید هر سال یک بار عوض کنید. هر چه خریدید را باید استفاده کنید و اگر اشتباه خریدید، آن را بپذیرید. ما در این مقاله سعی می‌کنیم تا راهنمای خرید کاربردی را خدمتتان بازگو کنیم.

  • تنظیم مقاومت

یکی از آپشن‌هایی که باید به آن دقت کنید این است که میزان فشاری را که باید به پدال بیاورید می‌توانید تنظیم کنید. بعضی از دوچرخه‌های ثابت، قابلیت این را دارند که فشاری که بر روی پای شما برای زدن پدال وارد می‌شود را تنظیم کنید که این خود می‌تواند قدرت پای شما را بیشتر یا کمتر کند.

  • برنامه دهی

بیشتر دوچرخه‌های معمولی قابلیت تنظیم برنامه را دارند. هنگام خرید، این قابلیت را بررسی کنید. تنظیم برنامه یعنی می‌توانید لاغری، کالری سوزی و ضربان قلب را با آن طبق برنامه که به شما می‌دهد تنظیم کنید.

  • تحمل وزن

قبل از خرید، بدانید چه کسانی با چه دامنه وزنی قرار است از دوچرخه استفاده کنند. دوچرخه ثابت می‌تواند تا وزن‌های بسیار بالا را تحمل کند و شما می‌توانید متناسب با اندازه پایتان، پدال آن را انتخاب کنید.

  • تنظیم صندلی

تنظیم صندلی یکی از مهمترین آپشن‌هاست که باعث حفظ کردن شما از کمر درد می‌شود. اگر صندلی آن ثابت باشد، هنگام زدن پدال کمرتان اذیت می‌شود. پس بهتر است آپشن تنظیم ارتفاع صندلی را داشته باشد.

نکات مهم هنگام خرید دوچرخه ثابت

نکات مهم هنگام خرید دوچرخه ثابت

در پیدا کردن بهترین وسیله برای خرید کردن، بهتر است که هم بیشتر بگردید و هم مطالعه بیشتری داشته باشید. کیفیت دوچرخه ثابتی که خریداری می‌کنید، در لاغری شما تأثیر بسیار زیادی دارد. پس به نکات زیر توجه ویژه‌ای فرمایید.

  • یکی از آپشن‌های مهم داشتن وزن مناسب است که شما بتوانید آن را در سراسر خانه حرکت دهید.
  • داشتن گارانتی بسیار مهم است. به این دلیل که وسایل ورزشی به خاطر استفاده زیاد استهلاک بالایی دارند.
  • قبل از خرید دوچرخه ثابت حتماً سوار آن شوید و میزان مقاومت و سختی آن را بسنجید.
  • اگر صندلی بدی داشته باشد، شما نمی‌توانید از آن استفاده کنید. بر روی آن بنشینید و ببینید برای بدن شما مناسب است یا نه.
  • توجه به خرید از برندهای معتبر که بعد از چند بار استفاده دچار خرابی نشود. برای اطلاع از برندهای خوب، به سایت‌های معتبر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.