راهکار خرید بهترین کاپشن نوزاد فوق العاده گرم و سبک

کاپشن نوزاد

کاپشن نوزاد برایش یعنی گرما، آرامش و حال خوب. پس باید تلاش کنید که برای کودک عزیزتان زیباترین و در کنارش بهترین و گرم‌ترین کاپشن را انتخاب کنید تا بتواند به راحتی و آرامش از آن استفاده کند زیرا هرگونه ناراحتی در ناخودآگاه نوزادتان ثبت می‌شود و ممکن است در آینده مشکلات زیادی ایجاد کند. کاپشن نوزاد باید راحت باشد و نرم که اگر به بدن نوزادتان برخورد کرد اذیت کننده نباشد. کاپشن نوزاد جنس‌های متفاوتی دارد و در طرح‌ها، مدل‌ها و رنگ‌های جذاب و متفاوت در بازار و فروشگاه‌های اینترنتی موجود است. در ادامه این مقاله از سایت آباژور می‌خواهیم شما را برای خرید کاپشن نوزاد راهنمایی کنیم تا مبادا جنس اشتباه را انتخاب کنید.

کاپشن نوزاد

راهنمای خرید کاپشن نوزاد

کاپشن نوزاد از دسته لباس‌های زمستانی است و برای حفظ کردن فرزند دلبندتان از سرما تهیه می‌شود. جنس آن نرم است و داخل آن از پشم شیشه پر شده تا نوزادتان را گرم کند. کاپشن را چه در ماشین، چه بیرون از منزل، چه در مهمانی‌ها و هر جایی که فکرش را بکنید می‌توانید استفاده کنید. کاپشن نوزاد با شلوار و کلاه و شال گردن به تن او پوشانده می‌شود. البته برای اینکه سر نوزادتان یخ نکند و از سرما در امان بماند، برای بعضی از کاپشن‌ها کلاه در نظر گرفته شده است. کلاه‌هایی که بعضی از آنها دورشان پر دارد. بهترین کاپشن نوزاد را باید از کیفیت گرم کردن آن تشخیص داد. هیچ چیز بهتر از گرما در یک روز سرد زمستانی و پاییزی، رهاورد حال خوب و سلامت نوزادتان نیست. با پوشاندن کاپشن به تن نوزادتان، می‌توانید از بروز یک سرماخوردگی سخت و دردسرهای بعد از آن جلوگیری کنید.

راهنمای خرید کاپشن نوزاد

برای خریدن کاپشن نوزاد حتماً به دستورالعمل‌ها و مواردی که در ادامه برایتان بیان می‌کنیم توجه کنید:

 • وزن کاپشن

اولین و مهمترین مسئله برای خرید کاپشن نوزاد، وزن آن است. نوزاد شما بسیار کوچک است و قادر به حمل وزن بالا و زیاد نیست و از آنجایی که نوزادان مختلف از نظر خوراک و شرایط زندگی با هم متفاوت هستند، وزن‌های متفاوتی هم دارند. بهترین کار، خریدن کاپشنی است که حداقل وزن را با بهترین کیفیت داشته باشد. همچنین بعضی از کاپشن‌های زمستانی ضخیم هستند و حرکت کودک را محدود کرده و کودک را ناراحت می‌کنند. پس اگر قصد دارید برای مدت طولانی در آب و هوای بسیار سرد بیرون باشید، بهتر است نوزاد شما کاپشن سبک‌تری به تن کند.

 • زیپ کاپشن

یکی از موارد مهم، بسته شدن کاپشن است. شما هنگام خرید کاپشن، حتماً باید به این نکته توجه کنید که آیا زیپش روان است یا نه. یا اگر دکمه دارد دکمه‌هایش خیلی سفت و یا خیلی شل نباشد. مثلاً اگر از دستکش استفاده می‌کنید بستن یا باز کردن زیپی که خیلی کوچک است کار سختی است. پس به آن دقت کنید.

 • اندازه و سایز کاپشن

مورد مهم دیگر اندازه است. از آنجایی که نوزاد در یک سال اول سریع رشد می‌کند، پس حتماً باید سایز کاپشن را بزرگتر از اندازه حال کودک گرفت تا سال آینده نیز بتواند از آن استفاده کند.

 • گرم شدن بیش از حد نوزاد

نکته ظریف دیگر، بحث گرم شدن بیش از حد بدن نوزاد و اذیت شدن اوست. پس هنگام خرید، دقت کنید که کاپشن نوزادتان جوری نباشد که به اندازه کاپشن یک فرد بزرگسال، گرما تولید کند.

یک نکته مخصوص شما مادر عزیز:‌ برای گرم نگه داشتن بدن نوزاد، از چند لایه لباس‌های معمولی استفاده کنید تا در صورت گرم شدن بتوانید آنها را در بیاورید ولی باز هم چندین لایه پوشیده باشد. این‌گونه اگر کاپشنی هم روی آن پوشیده باشید می‌توانید گرما و سرما بدن نوزاد دلبندتان را کنترل کنید.

نکات مهم هنگام خرید کاپشن نوزاد

نکات مهم هنگام خرید کاپشن نوزاد

خریدن کاپشن نوزاد بسیار مهم است و برای خرید آن باید اصول و شرایطی را در نظر بگیرید. در زیر به نکاتی اشاره می‌کنیم که بهتر است برای خرید بیشتر به آن توجه کنید:

 • بهتر است جنس کاپشن نوزاد از الیاف طبیعی مانند پشم و پنبه باشد که دارای خاصیت عایق بندی بسیار خوبی هستند.
 • کاپشن‌هایی که کلاه‌دار هستند برای نوزادان خیلی بهتر است و سر آنها را نیز از سرما حفظ می‌کند.
 • کاپشن نوزاد را از جنسی انتخاب کنید که باعث اذیت شدن پوست، جوش و مواردی از این دست نشود.
 • سعی کنید کاپشنی را بخرید که قفل یا کمربندی نداشته باشد تا در مواقع ضروری بتوانید آن را سریع از بدن کودک خارج کنید.
حتما بخوانید  راهنمای خرید هدبند نوزاد پرفروش جینگولی و جذاب

نحوه تشخیص اصل بودن کالا

لباس نوزاد جنس‌های تقلبی دارد و هنگام خرید خیلی باید به این نکات توجه کنید. برای شما والدین محترم، بسیار مهم است که بتوانید اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

 • دوخت لباس و برشی که دارد یکی از موارد تشخیص اصالت کالا است. دوخت لباس‌های مارک و اصل در زیر و روی لباس فرقی ندارد.
 • مارک لباس باید در جای مناسب خودش باشد. اگر بدانید که هر برندی مارکش را کجا می‌دوزد می‌توانید تشخیص دهید.
 • زیپ‌ها و دکمه‌ها در موارد اصل، مارک کوبی شدند و دوخت محکمی دارند.

اگر شما مادران با سلیقه و محترم تلاش کنید موارد بالا را هنگام خرید کاپشن نوزاد در نظر بگیرید، جنس تقلبی نخواهید گرفت. همچنین شما عزیزان بدانید در عصری زندگی می‌کنیم که دنیای مجازی و خرید مجازی مقدم شده و ما ناچار به پذیرش هستیم پس می‌توانیم خیلی از خریدهایمان را همانطور که در خانه گرم خود نشسته‌ایم انجام دهیم. به صورت مجازی، آسان و با کیفیت خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.