راهنمای خرید کفش ورزشی نوزاد برای ورزشکار آینده شما!

خرید کفش ورزشی نوزاد

کفش ورزشی نوزاد از جمله پوشیدنی‌های جذاب برای کودک دلبندتان است که جای استفاده فراوانی هم دارد. آیا تا به حال پیش آمده که فرزندتان به خاطر کیفیت نامناسب کفش و اذیت شدن پاهایش مشکل پوستی پیدا کند؟ آیا برایتان پیش آمده که کفش‌ها به خاطر نرم بودن قالبش و شل بودن، از پای کودکتان بیفتد و شما را مجبور به خریدن کفش دیگر کند؟ آیا دقت کرده‌اید که به خاطر کفی صاف و سُری که کفش‌های نوزادی دارند، نمی‌توان به آنها اعتماد کرد به خصوص برای نوزادانی که سعی در راه رفتن دارند؟

کفش ورزشی نوزاد نه بدنه شلی دارد که بخواهد از پای نوزادتان بیفتد حتی اگر چسبش باز شود، نه پای کودک را اذیت می‌کند که باعث حساسیت شود و نه کف آن سُر است که زمینش بزند. همان طور که دیدید خریدن کفش نوزاد به خصوص برای نوزادانی که تازه شروع به راه رفتن می­‌کنند، نیازمند دقت به ریز نکته‌هایی است که اگر تا آخر این مقاله از سایت آباژور همراهمان باشید، می‌توانید آنها را دریابید.

کفش ورزشی نوزاد

راهنمای خرید کفش ورزشی نوزاد

این روزها خریدن وسایل برای نوزاد کار بسیار سختی شده. یکی از دلایل این امر، زیاد شدن تعداد وسیله‌هایشان است. مثلاً نوزادان برای خودشان کیسه آب گرم جدا، ناخن‌گیر، کریر و کالسکه، انواع پودرها و تنوع عجیبی از پوشک‌ها را دارند که از وصف خارج است. کفش دقیقاً یکی از همان اجناس است که تنوع بسیار زیادی دارد و هنگام خرید باید از انواع آن اطلاع داشته باشید که شامل بوت، کفش تخت، کفش صندل و کفش ورزشی نوزاد می‌شود. در این بین کفش ورزشی، راحت‌ترین نوع کفش است و اگر خوب انتخاب شود، هیچگاه از آن ناراضی نخواهید بود. البته لازم است مواردی را هم در نظر بگیرید که در بخش بعدی خدمتتان خواهیم گفت.

راهنمای خرید کفش ورزشی نوزاد

از آنجا که کودکانتان برایتان بسیار با ارزش هستند و شما دوست دارید هر آنچه بهترین است برایشان تهیه کنید، سعی کنید کفش ورزشی بخرید که پایشان را اذیت نکند و رضایت شما را جلب کند. به این منظور بهتر است به راهنمای خرید زیر دقت کنید.

  • نرم بودن

یکی از مهمترین موارد هنگام خرید کفش ورزشی نوزاد نرم بودن جنس پارچه است. وقتی به کفش دست بزنید، نرمی بدنه کفش، کفی آن و قسمت‌های فوقانی کفش که به پای کودک برخورد می‌کند را می‌توانید بررسی کنید. البته لازم به ذکر است که کف آن بهتر است محکم باشد. کفشی بخرید که نرم و گرم است و در سرما هم از کودک محافظت می‌کند.

  • ایمنی

دقت به این موضوع هم حائز اهمیت است. حواستان باشد قسمت جلویی کفش که پنجه پا در آن بخش قرار می‌گیرد،‌ باید جوری ساخته شود که اگر کودک زمین خورد یا پایش به میله یا جسمی سخت خورد، انگشتانش آسیب نبیند و اذیت نشود.

  • چسب یا بند؟

سعی کنید برای نوزادتان کفش ورزشی بخرید که با چسب بسته شود زیرا کفش چسبی راحت‌تر تنظیم می‌شود. اگر غیر از این باشد، اذیت کننده خواهد بود. این را هم بدانید که اگر نوزادتان تمایل به راه رفتن دارد، اگر خدایی نکرده بند کفش باز شود و زیر پایش برود، دچار آسیب خواهد شد. این نکته، ریز است و ممکن است خیلی‌ها به آن دقت نکنند.

  • جنس روی کفش

یکی از مواردی که لازم است ذکر شود، جنس پارچه روی کفش است. تلاشتان را بکنید که جنس آن طوری باشد که هوا به خوبی از داخل آن عبور کند و پاها در کفش عرق نکنند. چون در غیر این صورت ممکن است پوست پا دچار حساسیت شود.

  • رشد پا

از آنجایی که پای کودک سریع رشد می‌کند، پس بهتر است که پاهایش در کفش، آزادی نسبی داشته باشند. اگر کفش ورزشی نوزاد تنگ یا کوچک باشد، از آنجایی که در سن رشد است، ممکن است که پایش کج شود یا انحنا پیدا کند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید جدیدترین پیراهن مردانه پرفروش مجلسی

نکات مهم هنگام خرید کفش ورزشی نوزاد

نکات مهم هنگام خرید کفش ورزشی نوزاد

نوزادان بسیار حساس هستند و شما باید برای خریدن پوشاکشان، جستجوی فراوان کنید. باید بدانید چه می‌خواهید و جنس‌ها را خوب بشناسید. برای شناخت خوب، بهتر است مطالعه کنید و شرایط نوزاد خود را به خوبی بدانید. ما در ادامه سعی می‌کنیم نکات مفیدی را برای خرید کفش ورزشی نوزاد خدمتتان بگوییم.

  • از آنجایی که نوزاد همراه کفش جوراب می‌پوشد، زمان خرید هم جوراب پای فرزندتان کنید و کفش را پایش کنید.
  • به فیت بودن و اندازه بودن کفش در پای کودکتان توجه کنید. کفش نه خیلی تنگ باشد و نه در پایش لق بزند (به اندازه یک انگشت کوچک بین پاشنه و کفش فاصله باشد).
  • کفشی که راحت نباشد، باعث خار پاشنه، میخچه و ایجاد زخم می‌شود به خصوص وقتی نوزاد دارد تلاش می‌کند که راه رفتن را شروع کند.
  • فراموش نکنید که اندازه کفش‌های ورزشی در مارک‌های مختلف متفاوت است و هرکدام سایزبندی‌های خودشان را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.