قاعده خرید یک کفش نوزادی و پاپوش با کیفیت و استاندارد

راهنمای خرید کفش نوزاد

کفش نوزاد از نگاه خیلی افراد کالایی ضروری نیست؛ اما برای خیلی از آدم‌ها جزو ضروری‌ترین لوازم سیسمونی نوزاد است که باید تهیه شود. خانمی که برای اولین بار مادر شده. خانواده‌ای که بعد از سال‌ها صاحب فرزند شده‌اند. اولین نوه و هزاران دلیل دیگر باعث می‌شود والدین برای نوزادشان سنگ تمام بگذارند؛ اما کفش نوزاد یا همان پاپوش نوزاد صرفاً جنبه تزئینی ندارد. نوزاد بدن بسیار نرمی دارد. گاهی پنجه پایش را تا صورت خود بالا می‌آورد و احتمال خراش افتادن صورت هست. همچنین تعرق پای نوزاد برعکس آدم بزرگ‌ها مانند قسمت‌های دیگر بدنش زیاد است. پس کفش نوزادی وسیله خوبی برای جمع کردن عرق پا و جلوگیری از عفونت قارچی پای کودک دلبند شماست. این نوشتار سایت آباژور راهنمای خرید کفش نوزاد است. اگر می‌خواهید پوشاک سیسمونی نوزادتان را تکمیل کنید حتماً این مقاله را بخوانید.

آیا کفش نوزاد یک وسیله ضروری است؟

بستگی دارد تعریف شما از پاپوش نوزاد یا کفش نوزاد چه باشد. بدون شک به یک مامان اولی نمی‌شود گفت برای نوزادت کفش یا پاپوش نخر. به مادری هم که برای اولین بار مادربزرگ می‌شود نمی‌توانیم بگوییم برای نوه عزیزت سیسمونی کامل نخر؛ اما خریدن کفش نوزاد واقعاً یک هنر است. مخصوصاً که این روزها اجناس بی‌کیفیت که متریال آنها برای پوست حساس نوزاد زیان آور است در بازار زیاد شده. هنگام خرید کفش نوزاد فارغ از زیبایی و جنسیت نوزاد دو مسئله مهم، اول جنس کفش و لایه داخلی آن است. سپس اندازه و سایز کفش نوزاد است به همین خاطر در ادامه جدول سایز کفش نوزاد را آورده‌ام.

آیا کفش نوزاد یک وسیله ضروری است؟

چه متریالی برای کفش نوزاد خوب است؟

عموماً طراحان و تولید کنندگان کفش نوزاد برای تنفس بهتر پا و انجام عمل صحیح تعریق پای نوزاد از پارچه‌های نخی، کتان و مخملی استفاده می‌کنند؛ اما کفش با رویه چرم مصنوعی، طبیعی، کاموا و … نیز در بازار پیدا می‌شود. در خصوص زیره کفش نوزاد نیز ذکر این نکته لازم است که بعضی از آنها زیره‌ای از جنس رویه دارند و بعضی دیگر زیره‌های جداگانه از جنس فوم، PU و لاستیک دارند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید هدبند نوزاد پرفروش جینگولی و جذاب

نکات مهم در خرید کفش نوزاد

اولین و مهمترین نکته اندازه کفش نوزاد و کودک است. اگرچه نوزادان تا سه ماه شماره کفششان یکی است (در تصویر آمده) اما سرعت رشد نوزادان منجر به کوتاهی عمر کفش نوزاد می‌شود. دومین مورد متریال به کار رفته در رویه و لایه داخلی کفش نوزاد است. توصیه می‌کنم حتماً در هنگام خرید توجه کنید که لایه‌های نخ طبیعی و کتان امکان تنفس را برای پای کودک فراهم می‌کنند.

یک کفش نوزاد خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک کفش نوزاد خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • اندازه مناسب با در نظر گرفتن جوراب کودک
  • برای زمستان جلو بسته و تابستان پیشنهاد می‌شود جلو باز یا توری باشد.
  • داشتن ساق برای جمع نگهداشتن پای کودک و جلوگیری از در رفتگی ناگهانی هوشمندی شما را نشان می‌دهد.
  • زیره کفش به گونه‌ای باشد که سر یا اصطلاحاً لیز نباشد.
  • نحوه بسته شدن کفش بهتر است که چسبی باشد.

خرید آسان کفش نوزاد

رفتن به فروشگاه لوازم سیسمونی دو مشکل اساسی برای شما به همراه دارد. اول اینکه تنوع محصولات در مقابل چشمان شما به شدت کاهش پیدا می‌کند. دوم اینکه شما مجبورید به فروشنده و حرف‌هایش اطمینان کنید چراکه او قدر مطلق این خرید است. تنها مزیت‌ها را خواهد گفت و پیشنهادش بهترین پیشنهاد نیست. کفش نوزاد را بهتر است از سایت‌های اینترنتی معتبر خریداری کنید که امکان مقایسه، تنوع محصول و نظرات خریداران قبلی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.