راهنمای خرید بهترین و مهیج‌ترین چادر بازی کودک

خرید چادر بازی کودک

چادر بازی کودک از جمله وسایل جذاب و دوست داشتنی برای کودکان است که می‌تواند ساعت‌ها سرگرمشان کند. این روزها وسایل بازی زیادی برای کودکان وجود دارد. از آن جمله می‌توان انواع عروسک‌ها، تاب و سرسره‌ها، انواع وسایل آشپزخانه در طرح و مدل‌های مختلف مانند گاز، یخچال و ظروف که کودکان را کاملاً برای بازی نقش والدین هدایت می‌کنند را نام برد. یکی از این وسایل چادر بازی کودک است که می‌توانید در بهترین کیفیت با توجه به راهنمایی که در این مقاله از سایت آباژور ارائه می‌کنیم تهیه کنید.

چادر بازی کودک

راهنمای خرید چادر بازی کودک

محصولاتی که وسایل بازی برای کودکان محسوب می‌شوند، معمولاً با یکسری اصول ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند. حتماً پشت ساخت آن وسایل، دلیل و برهانی هست که نهایتاً چیزی را به کودک اضافه می‌کند یا از رفتار اشتباه آن جلوگیری می‌کند. با توجه به پیشرفتی که ساخت وسایل بازی از لحاظ اندازه و کیفیت داشته‌اند، همزمان جذابیت وسایل را برای کودکان بیشتر کرده است. مثلاً همین چادر بازی کودک می‌تواند به منظور انواع بازی‌ها استفاده شود. می‌تواند خانه کودکتان باشد، خودش میزبان بوده و شما را به عنوان مهمان به آنجا دعوت کند. در بسیاری از موارد، کودکان چادر بازی کودک را به معنای واقعی، خانه خودشان می‌دانند، داخل آن غذا می‌خورند، می‌خوابند، تکلیفشان را می‌نویسند و با عروسکشان بازی می‌کنند. پس با توجه به اهمیت بالای این محصول برای فرزندانتان برای خرید آن، بهترین کار این است که به صورت حضوری به فروشگاه‌ها مراجعه کنید.

راهنمای خرید چادر بازی کودک

خریدن محصولاتی مانند چادر بازی کودک و حتی تمام اسباب و وسایل بازی، نیازمند یک جستجوی اولیه در سایت‌ها و بعد از آن دقت به راهنمایی است که خرید آنها را جهت می‌دهد. در ادامه سعی می‌کنیم موارد مهم خرید چادر بازی را ارائه کنیم.

 • امنیت و ایمنی

از جمله نکات بسیار مهم و ضروری توجه به ایمنی چادر بازی کودک است. در نظر گرفتن ایمنی چادر بازی شامل این موارد است: توجه کنید که اسکلت چادر به خوبی در بست‌ها یا غلاف‌هایشان فرو رفته باشند و در همان حالت پایدار بمانند. حواستان باشد که پنجره‌های چادر جوری باشد که اگر بچه‌ها خواستند درب چادر را ببندند، هوای لازم برای تنفسشان را تأمین کند. یا درون چادر زائده و میله تیز و بیرون زده‌ای نداشته باشد که هنگام بازی، بی‌هوا در بدن کودک فرو رود.

 • گنجایش و اندازه

قبل از اینکه چادر را بخرید، دقت کنید که چه قدر اندازه و گنجایش دارد؛ یعنی محاسبه کنید که حداکثر چند تا کودک ممکن است به درون چادر بروند. اگر تعدادشان زیاد است چادر بزرگتر بخرید ولی اگر تعدادشان کمتر است چادر کوچکتر.

 • نحوه برپایی

توجه کنید که نحوه باز کردن و بستن چادر را بلد باشید؛ یعنی می‌توانید در این مورد از فروشنده سؤال بپرسید. حتماً می‌دانید که بستن و باز کردن چادر در بعضی از مدل‌ها کار بسیار سخت و مشکلی است؛ بنابراین چادری انتخاب کنید که بستنش راحت باشد.

 • حمل و نقل

برای خریدن چادر بازی کودک، توجه لازم را داشته باشید که بتوانید آن را حمل کنید. مثلاً در یک کیف جا شود و بتوانید مثلاً از یک خانه به خانه دیگر ببرید. یا شاید بتوانید به مسافرت ببرید. یا حتی اگر باز هم باشد، بچه‌ها خودشان بتوانند آن را ببرند به سمت حیاط و یا آن را بلند کنند.

 • جنس و طرح چادر

قبل از خرید به جنس چادر بازی توجه کنید. معمولاً چادرهای موجود در بازار از جنس پلاستیک هستند و گاهی هم پلی استر. سعی کنید چادری با حداقل مواد حساسیت‌زا برای فرزندانتان تهیه کنید. توجه داشته باشید که بعد از در نظر گرفتن جنس، به شکل و طرح روی پارچه هم توجه داشته باشید و چادری با طرح‌های شاد را برای آنها انتخاب کنید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید تشک کودک و نوزاد پرفروش آنتی رفلاکس

نکات مهم هنگام خرید چادر بازی کودک

نکات مهم هنگام خرید چادر بازی کودک

کودکان برای نزدیک شدن به آنچه در ذهنشان ساخته‌اند نیاز به فضا و مکانی دارند که شما می‌توانید برایشان تهیه کنید؛ اما قبل از اینکه اقدام کنید، به مواردی که در زیر به آن اشاره می‌شود توجه کنید.

 • چادری بخرید که اگر کودکتان داخلش نوشیدنی یا غذا ریخت، بتوانید آن را بشویید.
 • توجه کنید که اندازه در ورودی چادر به قدری باشد که کودکتان به راحتی از آن داخل برود.
 • توجه کنید اگر چادری که انتخاب می‌کنید زیپ و یا بندی برای بستن درب و پنجره دارد، سالم دوخته شده باشند و پاره نباشند.
 • اندازه چادر بازی کودک را متناسب با سن رشد انتخاب کنید. این را بدانید که حداقل دو سالی از آن استفاده خواهد کرد.
 • توجه کنید که درب و پنجره‌ها توری داشته باشند که اگر در حیاط گذاشتید، حشرات کودک را اذیت نکنند.
 • توجه کنید که چادر از مواد بی‌ضرر ساخته شده باشد که اگر کودکتان دستش را در دهانش برد، مشکلی ایجاد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.