چرا باید راهنمای خرید بهترین دستکش نوزاد را بخوانید؟

خرید دستکش نوزاد

دستکش نوزاد از واجب‌ترین وسایل برای نوزادان تا چند ماه محسوب می‌شود. تصور کنید نوزاد با ناخن‌های بلندش بخواهد دست‌هایش را بدون هدف بالا و پایین ببرد. از آنجایی که حرکات نوزادان تا چندین ماه اول کاملاً غیرارادی می‌باشد، بنابراین ممکن است بعضی از آنها منجر به ایجاد زخم بر روی پوست صورت و یا بدنش شود. گاها به دلیل اینکه گرفتن ناخن‌های نوزاد تا چندین ماه کار بسیار مشکلی است تا این پروسه طی شود زمان زیادی می‌برد و ممکن است در طول چند شب، گرفتن ناخن نوزادان به طور کامل طول بکشد؛ بنابراین در این مدت زمان که او می‌تواند با استفاده از ناخن بلندش صورتش را بخراشد، گذاشتن دستکشی که بتواند این ضربات را خنثی کند، منطقی و بسیار مؤثر است؛ اما چگونه می‌توان آن را تهیه کرد؟ این مسئله‌ای است که در این مقاله از سایت آباژور به آن می‌پردازیم.

دستکش نوزاد

راهنمای خرید دستکش نوزاد

خریدن وسایل نوزاد کار بسیار جذابی است که برای هر پدر و مادری قشنگ است. این روزها به دلیل تنوعی که این وسایل دارند، مجبور هستید تا هم زیاد جستجو کنید و هم اینکه انتخاب برایتان سخت‌تر است. دستکش نوزاد ساختار سخت و پیچیده‌ای ندارد. یک پارچه کوچک دور دوزی شده است که در قسمت مچ دست نوزاد، کش بسته می‌شود و کارکردش این است که مانع از چنگ زدن نوزاد به پوست صورت و بدنش می‌شود. این محصول گاهی به صورت تکی فروخته می‌شود و گاهی بخشی از یک ست برای کودکان قرار می‌گیرد؛ اما نکته‌ای که در استفاده از این دستکش وجود دارد این است که سعی کنید اگر کودکتان خوب و آرام است و از دستانش زیاد استفاده نمی‌کند، دستکش را به دستش نپوشانید؛ اما اگر جز این است حتماً از دستکش نوزاد استفاده شود.

راهنمای خرید دستکش نوزاد

دستکش نوزاد از جمله وسایل بسیار ساده محسوب می‌شود و خریدنش کار سختی نیست؛ اما همین وسیله ساده می‌تواند طوری باشد که هم کودکتان را اذیت کند و هم شما را مجبور کند که دوباره برای خریدش به جستجو بپردازید و پرداخت هزینه کنید.

  • راحتی

به طور کل در هنگام خرید لباس و پوشاک برای نوزاد و از جمله آن، دستکش نوزاد، این است که راحتی کودکتان را بررسی کنید. حالا درباره دستکش نوزاد این راحتی به چه صورت است؟ تنها نکته‌ای که می‌تواند در دستکش برای نوزادتان دردسرساز شود، سفتی قسمت کش دستکش است. این را بدانید که اگر در این مورد اذیت شوید، ممکن است شاهد گریه‌های عجیب و ناراحت کننده از کودکتان باشید که دلیلش را نمی‌دانید. پس شاید داشتن یک کش قیطانی مناسب کافی باشد. البته باید این را هم در نظر گرفت که نوزادان برای درآوردن دستکش از دستشان خیلی تقلا می‌کنند پس اگر زیادی شل باشد ممکن است دردسر ایجاد کند.

  • پارچه

از جمله موارد مهم دیگر برای دستکش نوزاد، این است که حتماً پارچه آن را در نظر داشته باشید. پارچه‌ای که به این منظور استفاده می‌شود پنبه و یا مخلوطی از پنبه است. دلیل این امر این است که انگشتان و به طور کل دستان کودکان شما در آن سن و سال بسیار عرق می‌کند. این عرق کردن می‌تواند برایش اذیت کننده باشد؛ بنابراین بهتر است پارچه آن از جنس مرغوبی باشد.

  • اندازه

مسئله‌ای که در این رابطه باید حتماً در نظر بگیرید این است که نوزادان حتی دقیقه‌ای رشد می‌کنند و رشدشان قابل رؤیت است؛ بنابراین بهترین کار این است که اندازه دستکش نوزاد طوری باشد تا بتوانید آن را در ماه‌های بعدی هم استفاده کنید. همچنین طوری باشد تا رشد انگشتان نوزادتان را با مشکل رو به رو نسازد.

حتما بخوانید  راهنمای خرید لباس ورزشی مردانه استاندارد و ارزان

نکات مهم هنگام خرید دستکش نوزاد

در این بخش از مقاله سعی می‌کنیم تا با بیان نکات مهم و ریز در رابطه با خرید دستکش نوزاد، ذهن شما را در این رابطه بازتر کرده و خرید خوبی را برایتان رقم بزنیم.

  • توجه کنید دستکش نوزاد از آنجایی که بسیار کوچک است ممکن است موقع دوخته شدن توجه کافی به آن نشده باشد و درزها پاره باشند.
  • به خاطر بحث امنیتی هم که شده، بهتر است هیچ دکمه، گلدوزی، منجوق و موارد این چنینی بر روی آن نباشد.
  • از جمله نکات مهم دیگری که بهتر است به آن توجه شود این است که دستکش ضد حساسیت باشد.
  • بهتر است دستکش نوزاد در آب با حرارت بالا قابل شستشو باشد.
  • حتماً حواستان باشد که جنسش نرم باشد و اگر به صورتش خورد، برایش اذیت کننده نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.