نکات طلایی خرید ماشین شارژی کودک با موتور قدرتمند

خرید ماشین شارژی

ماشین شارژی یکی از لاکچری‌ترین اسباب بازی‌های کودکان است که بعضاً دعواهایی بر سر داشتن و سوار شدنش با یکدیگر می‌کنند. ماشین سواری برای کودکانی که همیشه پدرشان را در حال رانندگی می‌بینند و دوست دارند ژست‌های آنها را تکرار کنند، بسیار جذاب و خواستنی است. رانندگی کردن، بوق زدن و ادای بزرگ‌ترها را در آوردن از علایق کودکان است. برای همین است که مثلاً خاله بازی را دخترها و همین ماشین بازی و رفتن به سر کار را پسرها بیشتر بازی می‌کنند که البته این‌ها نمایانگر ارزش‌های جنسیتی در بطن جامعه است. در این مقاله از سایت آباژور سعی می‌شود درباره ماشین شارژی و نحوه خرید آن به شما توضیحاتی داده شود.

ماشین شارژی

راهنمای خرید ماشین شارژی

زبان کودکان دو چیز است: نقاشی و بازی. به جز گفتار که در تمام آنها وجود دارد، کودکان مسائلی را که فقط در ذهنشان می‌گذرد و نمی‌خواهند با دیگران بازگو کنند، از طریق بازی و نقاشی بیرون می‌ریزند. ماشین شارژی یکی از ابزار بازی است که شما می‌توانید به عنوان وسیله‌ای برای افزایش رفتار مثبت، کاهش رفتار منفی و ایجاد رفتار درست از آن استفاده کنید. ماشین شارژی به کودک اعتماد به نفس می‌دهد و می‌توان از طریق آن، رعایت نوبت، همکاری، مهربانی، احترام به دیگران و مسائلی از این دست را آموزش داد.

راهنمای خرید ماشین شارژی

خریدن ماشین شارژی از سخت‌ترین کارها است. می‌پرسید چرا؟ چون تنوع بسیار بالایی دارد و ازآنجایی که باید با خود کودکتان به خرید اینگونه وسایل بروید، کنترل کردن شرایط برایتان بسیار سخت‌تر خواهد شد؛ اما سخت‌تر از کنترل شرایط، این موضوع است که شما بدون داشتن اطلاعات، ماشینی را بخرید که بعداً پشیمان شوید و کودکتان مدام از خراب بودن آن شکایت کند. ما در این بخش راهنمایی‌هایی می‌کنیم که هیچ کدام از این مسائل پیش نیاید.

  • گوناگونی

یکی از مهمترین مسائل، توجه شما والدین به مدل‌های متفاوت و بسیار متنوع این اسباب بازی است. باید بگوییم که از هر مدل ماشینی که برندهای معروف جهان آن را می‌سازند، نمونه‌های کوچکش در قالب ماشین شارژی وجود دارد. داخل ماشین و بیرون آن با بالاترین کیفیت همانند ماشین‌های واقعی شبیه سازی شدند و برای کودکان بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند. شما باید از این مدل‌ها آگاه باشید.

  • باتری

این نوع وسایل، باید باتری لیتیوم یون داشته باشند که بتوانید زود به زود و به تعداد دفعات بیشتر شارژ کنید. این باتری دیرتر تمام می‌شود و می‌توانید زمان بیشتری از آن استفاده کنید. موقع خرید درباره باتری ماشین از فروشنده سؤال کنید.

  • توان موتور

هنگامی که ماشین شارژی می‌خرید بدانید که اصلی‌ترین جای آن موتور آن است که باید قدرت بالایی داشته باشد. در این مورد یا از فروشنده سؤال کنید یا اینکه بر روی ماشین در کنار حرف w نوشته شده است.

  • ضمانت نامه

یکی از مواردی که باید هنگام خرید به آن دقت کنید داشتن ضمانت نامه است. از خریدن ماشین شارژی‌هایی که ضمانت نامه ندارند خودداری کنید زیرا داشتن آن باعث می‌شود پس از خرابی بتوانید نسبت به تعمیر آن به صورت رایگان اقدام کنید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید چراغ خواب کودک و نوزاد [دارای استاندارد]

نکات مهم هنگام خرید ماشین شارژی

نکات مهم هنگام خرید ماشین شارژی

یکی از مهمترین نکته‌ها هنگام خرید، آگاهانه بودن و به دور از سوگیری بودن خرید است. خرید باید به دور از هرگونه بی‌دقتی و عجله باشد و وسایلی مثل ماشین شارژی را باید طبق یکسری اصول و با در نظر گرفتن شرایط، تهیه کرد. در این بخش نکاتی را خدمت شما می‌گوییم:

  • توجه به جایی که قرار است بازی کند و شرایط آن، قبل از خرید ماشین شارژی، بسیار مهم است. مثلاً ممکن است ماشین یک آپشن خوب داشته باشد که در خانه قادر به استفاده از آن نباشد.
  • ماشین شارژی امکانات جانبی زیادی دارد که سطح و قیمت ماشین را تعیین می‌کند. البته یکسری موارد هستند که جزء امکانات اصلی هستند و باید آن را در نظر گرفت.
  • توجه به قیمت مسئله بسیار مهمی است. حتماً قبل از خرید سری به فروشگاه‌های اینترنتی بزنید و ازآنجا قیمت‌ها را ببینید که در فروشگاه خرید، از طیف آن بی‌اطلاع نباشید.

نحوه تشخیص اصل بودن کالا

تشخیص اصل بودن کالا یکی از سخت‌ترین کارهاست. به خصوص که ماشین شارژی وسیله است که خرید آن به صورت مجدد از نظر مالی اصلاً به صرفه نیست و نمی‌توان در خرید سهل انگاری کرد. با توجه به زیاد بودن نمونه‌های تقلبی، به مواردی جهت تشخیص می‌پردازیم:

  • یکی از موارد مهم تشخیص، دست زدن به بدنه ماشین شارژی است. معمولاً جنس‌هایی که اصل نیستند، بدنه‌های ماکتی و بی‌کیفیتی دارند و خوب هم رنگ نشده‌اند. با دقت به ماشین نگاه کنید.
  • ماشین شارژی وسیله گرانی است. پس اگر قیمتش ارزان بود، حتماً شک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.