راهنمای خرید اتو برای شما که به ظاهر خود اهمیت می‌دهید!

خرید اتو

اتو وسیله‌ای است که از سال‌های دور تا به حال جزء کالاهای لاینفک خانه‌ها و جهیزیه عروس‌ها محسوب می‌شود. شاید قدیم‌ترها، زمانی که این وسیله رایج نبود، مردم بدون اینکه به صاف بودن لباس‌هایشان اهمیتی بدهند، به بیرون از منزل می‌رفتند. البته بعضی از مردم که زندگی آنها از سطح متفاوتی برخوردار بود، با روش‌هایی مانند گذاشتن لباس در زیر فرش یا رخت خواب، آنها را اتو می‌کردند. کمی که گذشت، اتو وسیله رایج‌تری شد اما بیشتر، آنهایی که داراتر بودند از اتوی مرسوم آن زمان، اتو زغالی استفاده می‌کردند. بعد از آنکه برق به کشور راه پیدا کرد، کم‌کم اتوهای برقی هم وارد شدند و در حال حاضر، همه ما این وسیله مفید را در منزل داریم. خرید این محصول کارآمد و پرطرفدار نکات زیادی دارد که ما در این مقاله از سایت آباژور درباره آن می‌گوییم پس همراه ما باشید تا خرید موفقیت‌آمیزی داشته باشید.

اتو

راهنمای خرید اتو

لباس به دلیل اینکه پوشش بیرونی هر انسان است، به نوعی معرف آن محسوب شده و نشان از سطح زندگی و شخصیت او می‌باشد. اتو کردن لباس، می‌تواند آن را زیباتر و شیک‌تر از آنچه هست جلوه دهد پس این وسیله می‌تواند بسیار کاربردی باشد. این روزها، به خصوص جوان‌ترها، دوست ندارند که به خاطر چروک لباس‌هایشان مورد تمسخر واقع شوند. پس قبل از هر بار بیرون رفتن، آنها را اتو می‌کنند. یا دانش آموزان مدارس، زمانی که هر جمعه لباس‌هایشان را می‌شویند، قبل از اینکه صبح شود، آنها را اتو کرده و آماده پوشیدن می‌کنند. همین روند، قطعاً برای کارمندان و مقامات عالی رتبه کشوری هم صدق می‌کند. پس بدیهی است که به دلیل کاربرد بالا و اهمیت این محصول پرطرفدار، انواع متفاوتی را دارا باشد که شامل اتو خشک، اتو بخار، اتو پرسی و اتو با مخزن بخار مجزا می‌شود.

راهنمای خرید اتو

خریدن اتو برای لباس، مانند خریدن محافظ برای یخچال است. ممکن است بدون آن هم کار کند اما زود از پا می‌افتد. این تشبیه، شاید بتواند میزان اهمیت این محصول را به شما نشان دهد. ما در این بخش، سعی می‌کنیم موارد مهم را خدمتتان ارائه دهیم تا شما را به فکر واداشته و از خریدن اجناس بی‌کیفیت حفظ کند.

  • بخار

یکی از مهمترین نکته‌هایی که باید حتماً به آن توجه ویژه داشته باشید، این است که اتو حتماً باید تنظیم بخار داشته باشد. بعضی از چین و چروک‌ها وجود دارد که فقط با اتوی بخار از بین می‌رود. حتماً توجه کنید که پیچی برای تنظیم بخار داشته باشد. لازم به ذکر است که بعضی از اتوها این آپشن را ندارند.

  • ترموستات

یکی از موارد مهم، بررسی کردن ترموستات است؛ یعنی پیچی داشته باشد که بتوانید دمای کف اتو را تنظیم کنید. اگر این آپشن را داشته باشد، هر نوع پارچه‌ای را که بخواهید می‌توانید اتو کنید بدون اینکه آسیبی به لباس برسد.

  • وزن اتو

این را بدانید که اگر وزن اتو کم باشد، راحت‌تر آن را بروی لباس حرکت می‌دهید و دستتان کمتر اذیت می‌شود اما برای اتو کردن باید بیشتر بر روی لباس آن را فشار دهید. در صورتی که وزن اتو بیشتر باشد، با وجود اینکه باید زور بیشتری برای حمل آن استفاده کنید، اما لباس را بهتر اتو می‌کند.

  • صفحه کف اتو

جنس کف اتو بسیار مهم است. مثلاً این را بدانید که تمیز کردن کف پلاستیک نچسب از فولاد ضدزنگ راحت‌تر است. یا اینکه فولاد ضدزنگ بیشتر در معرض خراش یا لکه شدن قرار می‌گیرد.

  • خاموش شدن خودکار

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که به ایمنی اتو مربوط می‌شود این است که بعد از اینکه مدتی روشن ماند، به طور خودکار خاموش شود و یا صدایی از خودش تولید کند؛ زیرا ممکن است شما برای یک کار واجبی به سمت اتاق دیگر بروید و اتو روشن بماند و برای شما خطرساز باشد. بعضی از اتوها این ویژگی را ندارند.

حتما بخوانید  قوانین خرید کنسول بازی پرتابل و خانگی ارزان و حرفه‌ای

نکات مهم هنگام خرید اتو

نکات مهم هنگام خرید اتو

حواستان باشد که هرچه بیشتر بدانید، کمتر ضرر خواهید کرد. خریدن لوازمی که قرار است برای مدت طولانی از آن استفاده کنید، نیاز به دانش و تحقیق بیشتر از سوی شما خریداران دارد. اگر اتو آب پس دهد، برقش مشکل داشته باشد، عمر مفیدش کوتاه باشد و … شما را از خریدن آن پشیمان خواهد کرد. پس در زیر به نکاتی چند توجه کنید.

  • سعی کنید آپشنی که مانع از ریختن قطرات گاها رسوبی آب به لباس می‌شود را داشته باشد.
  • سعی کنید مخزن آب اتو شفاف باشد تا آب در داخل آن دیده شود که اگر تمام شد شما نسبت به پر کردنش اقدام کنید.
  • اتویی را بخرید که آپشن تمیز کردن رسوبات کف اتو را داشته باشد. در این صورت لباس‌هایتان خراب نمی‌شود.
  • اتویی را انتخاب کنید که بین بدنه و کف آن شیاری عمیق وجود داشته باشد که مانع ذوب شدن دکمه‌های بر روی بدنه اتو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.