انتخاب بهترین صندلی خودرو کودک با امکانات صندلی فضاپیما!

خرید صندلی خودرو کودک و نوزاد

صندلی خودرو کودک و نوزاد یکی از محصولات عالی است که پدر و مادرها را از دردسر قرار دادن کودکان در خودرو برای مسافرت‌های درون شهری و برون شهری راحت کرده است. به صورت کلی محصولات مراقبتی از کودکان و خردسالان، به دلیل نوع کاربری که دارند از استقبال خوبی از سوی کاربران برخوردار شده‌اند. یکی از این محصولات نیز صندلی خودرو کودک و نوزاد است. برای تهیه این محصول باید به کیفیت و موارد مختلفی در آن دقت داشته باشید. در این مقاله آباژور سعی داریم تا به بررسی معیارهای لازم برای خرید این محصول اشاره کرده و شرایط یک خرید ایدئال را برای والدین محترم رقم بزنیم. با استفاده از این نکات در عین خرید یک محصول مناسب از نظر قیمتی می‌توانید آن را برای کودک و خودرو خود نیز بهینه کنید.

صندلی خودرو کودک و نوزاد

راهنمای خرید صندلی خودرو کودک و نوزاد

صندلی خودرو کودک و نوزاد محصولی عالی و منحصر به فرد برای خانواده‌هایی است که کودک خردسال داشته و قصد دارند در هنگام سفر با خودرو فضای مناسب، راحت و ایمنی را برای وی فراهم آورند. متأسفانه در سال‌های شاهد بروز تصادفات زیادی در جاده‌های کشور ایران هستیم که این تصادفات صدمات زیادی را نیز به کودکان وارد کرده است. با توجه به حساسیت‌های بدنی زیادی این عزیزان، هر حادثه کوچکی می‌تواند برای آنها خطرآفرین باشد. از این رو لازم است تا والدین در هنگام سفر از این وسیله استفاده کرده و با خیال راحت‌تری کودک خود را در خودرو داشته باشند.

راهنمای خرید صندلی خودرو کودک و نوزاد

در این بخش سعی داریم تا مهمترین معیارهای خرید این دستگاه را برای کاربران تشریح نماییم. هرچند قیمت می‌تواند به عنوان عاملی مؤثر در اولویت این انتخاب قرار گیرد، اما با این حال جدای از قیمت باید به برخی نکات دیگر نیز دقت شود تا هزینه‌های بی‌جا روی دست شما قرار نگیرد.

  • دقت به اندازه صندلی خودرو کودک و نوزاد

اندازه این صندلی از چند جهت قابل بررسی است. از یک طرف برحسب اندازه و وزن کودک باید به آن دقت داشته باشید. اگر کودک وزن و حجم زیادی دارد، بایستی صندلی‌های بزرگتر بگیرید. از طرف دیگر در هنگام خرید باید به نوع خودرو اندازه صندلی عقب دقت کنید. اگر خودرو جمع و جوری دارید باید سراغ صندلی‌های جمع و جور بروید. بین این دو مورد باید یک تعادل برقرار نمایید تا نه فضای خودرو کم باشد و نه کودک به دلیل کمبود فضا با مشکل در نشستن روی صندلی مواجه شود.

  • شرایط نصب صندلی خودرو کودک و نوزاد در خودرو

امکان نصب این صندلی هم از طریق کمربند امکان‌پذیر است و هم با استفاده از سیستم جهانی ایزوفیکس. هر دو این موارد می‌توانند از نظر ایمنی شرایط مناسبی را برای کودک شما در هرکدام از صندلی‌های خودرو ایجاد نمایند؛ اما باید دقت کنید که استفاده از سیستم جهانی ایزوفیکس می‌تواند شرایط راحت‌تری را در هنگام نصب برای شما ایجاد کند.

  • ایمنی و محافظت از کودک در برابر خطرات

ایمنی صندلی خودرو کودک و نوزاد از دو جهت قابل بررسی است. از یک طرف محصول مورد نظر باید از نظر پایدار بودن ایمنی لازم را داشته باشد که در بند قبل به آن اشاره کردیم. از طرف دیگر در صورت بروز هر حادثه‌ای ایمنی کودک را نیز حفظ کرده و از وی محافظت نماید. برای این منظور معمولاً در برندهای عالی تولید کننده این محصول شاهد استفاده از فوم‌های جذب کننده انرژی هستیم تا سر و سینه و بدن کودک را در برابر ضربه کاملاً محافظت نماید.

  • گروه‌بندی صندلی خودرو کودک

در هنگام خرید همچنین باید به گروه صندلی مورد نظر نیز دقت کنید. این گروه‌بندی در ۵ دسته به ترتیب ۰، +۰، ۱، ۲ و ۳ انجام می‌شود که به ترتیب برای کودکان تازه متولد شده زیر ۱۰ کیلوگرم، تازه متولد شده زیر ۱۳ کیلوگرم، ۹ تا ۱۷ کیلوگرم، ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم و در نهایت گروه ۳ برای وزن ۲۵ تا ۳۶ کیلوگرم مناسب هستند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید شگفت انگیزترین ربات اسباب بازی

نکات مهم هنگام خرید صندلی خودرو کودک و نوزاد

نکات مهم هنگام خرید صندلی خودرو کودک و نوزاد

  • دقت کنید که اگر فرزند دلبند شما هنوز خردسال است، باید سراغ صندلی‌های خوابیده بروید.
  • صندلی خودرو کودک و نوزاد شما باید قابلیت تنظیم دستی را داشته باشد تا به صورت کامل و فیکس برای کودک آماده شود.
  • یکی از بهترین نکاتی که در هنگام خرید این صندلی باید به آن دقت داشته باشید، قابلیت شستشو آن است. این صندلی‌ها ممکن است خیلی زود کثیف شده و در نتیجه باید قابلیت شستشو داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.