مهمترین راهنمای خرید ظرف بستنی خوری را اینجا بخوانید!

خرید ظرف بستنی خوری

ظرف بستنی خوری از جمله ظرف‌های شیک برای خانه محسوب می‌شود. در فصل تابستان از جمله خوراکی‌های خنک و بسیار خوشمزه بستنی است که تقریباً هر روز ممکن است خورده شود. همچنین هنگامی که مهمانی به خانه دعوت می‌کنید حتماً یکی از موارد پذیرایی شما بستنی خواهد بود. در این حالت، به نظر شما می‌توان بستنی را در ظرف میوه خوری یا کاسه کوچک سرو کرد؟ آیا لزوم داشتن ظرفی که به منظور سرو کردن بستنی ساخته شده حس نمی‌شود؟ زمانی که شما از ظرف بستنی خوری استفاده می‌کنید، هم میز پذیرایی‌تان زیباتر می‌شود و هم میزان بیشتری بستنی در آن جای می‌گیرد و نیاز نیست بستنی‌ها را آنقدر روی هم بریزید تا از بغل ریزش کند؛ بنابراین واقعاً نیاز است تا با خواندن راهنمای این مقاله از سایت آباژور به دنبال خرید ظرف بستنی خوری مرغوب باشید.

ظرف بستنی خوری

راهنمای خرید ظرف بستنی خوری

از جمله کارهای دوست داشتنی و سرگرم کننده برای خانم‌ها و بعضی از آقایان خرید وسایل خانه، آشپزخانه و ظروف است. فرایندی که با جستجو در بازار و دیدن ظرف‌های بستنی خوری متنوع و رنگارنگ شروع و با خریدن یکی از اجناس پایان می‌یابد. همانطور که می‌دانید، ظرف بستنی خوری بعضی اوقات از یک پایه گاها کوتاه یا بلند و یک کاسه گاها پهن یا گود تشکیل می‌شود. این ظروف جدا از کاربردی که برای سرو بستنی دارند، انواع بدون پایه آن، برای سرو کردن آجیل، ماست و خوردنی‌های مشابه دیگر نیز استفاده می‌شوند. همچنین از نوع پایه‌دار آن می‌توان برای سرو کردن انواع یخ در بهشت و نوشیدنی‌های غلیظ استفاده کرد؛ بنابراین جدا از خوردن بستنی، کاربردهای فراوانی برای شما خواهد داشت. حتی بعضی از خانم‌های با ذوق، از این ظروف به عنوان دکوری هم استفاده می‌کنند.

راهنمای خرید ظرف بستنی خوری

خرید انواع ظروف و ظرف بستنی خوری این روزها با چالش‌های فراوانی رو به روست. شاید یکی از دلایلش این باشد که وجود ظرف‌های تقلبی و بی‌کیفیت در بازار بسیار زیاد شده است و مردم گاهی نمی‌توانند نوع اصل را از تقلبی تشخیص دهند؛ بنابراین بهتر است قواعد خرید آن را بهتر بشناسند.

  • جنس و کیفیت

ظرف بستنی خوری بسیار پرکاربرد است پس جنس و کیفیت خیلی مهم است. هر جنسی می‌تواند کیفیت خوب و بد داشته باشد. انواع جنس‌هایی که از این ظرف در بازار موجود است شامل استیل، آکریلیک، پلاستیکی، شیشه‌ای، کریستالی، چینی و سرامیکی می‌باشد. هرکدام از این موارد را می‌توانید متناسب با بقیه سرویس‌ها و ظروف منزل خود انتخاب نمایید. اگر شیشه‌ای می‌خرید، حتماً به ضخامت شیشه، تار بودن یا شفاف بودن و داشتن خط از بالا تا پایین آن توجه نمایید. این‌ها نشانه‌های کیفیت یک ظرف بستنی خوری خوب است.

  • سنگینی یا سبکی

معمولاً آن دسته از ظروفی که برای مهمانان خریداری می‌شود و آنها قرار است در دستشان بگیرند، لازم است که وزن معقولی داشته باشد تا حتی افراد مسن هم که توان زیادی ندارند بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند. معمولاً ظروف پلاستیکی سبک هستند اما برای پذیرایی از مهمانان انتخاب نمی‌شوند. همچنین ظروف شیشه‌ای یا سرامیکی سنگین هستند. شما باید دنبال ظرفی کمی سبک‌تر و قابل حمل‌تر بگردید.

  • مارک

در بازار ظروف، نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد مارک است. مارک‌هایی که در این حیطه کیفیت کار خود را ثابت کرده‌اند قابل اطمینان تر هستند تا موارد ناشناخته‌تر. این مورد ربطی به داخلی یا خارجی بودن ندارد. بعضی از مارک‌های داخلی هم هستند که سال‌هاست در این حیطه فعالیت کرده و ظروف خوبی را وارد بازار می‌کنند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین رادیو دنیا بدون کلاهبرداری!

نکات مهم هنگام خرید ظرف بستنی خوری

نکات مهم هنگام خرید ظرف بستنی خوری

هنگام خرید باید تا جایی که می‌توانید حواستان را جمع کرده و به نکات مطرح شده در راهنمای خرید محصولات دقت نمایید. توجه شما را به چند نکته مهم جلب می‌کنیم.

  • بدانید که بعضی از انواع ظرف بستنی خوری، دارای قاشق هستند. حتماً قبل از خرید از فروشنده در این باره سؤال کنید.
  • قبل از خرید به اندازه و قالب ظرف بستنی خوری دقت کنید. معمولاً این ظروف باید پهن یا گود باشند تا حداقل ۳ اسکوپ را در خود جای دهند.
  • قبل از خرید ست، از سالم بودن تمام اجزای آن مطمئن شوید تا لب پر نباشد و در قسمت بدنه، شکستگی نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.