راهنمای خرید باورنکردنی بهترین فر کننده مو دنیا

خرید فر کننده مو

فر کننده مو از جمله لوازم زیبا کننده مو به شما می‌آید و موهای شما را از حالت صاف، به کمی حالت دار و یا فر تبدیل می‌کند. فر کننده مو این روزها به دلیل اهمیتی که خانم‌ها به زیبایی صورت و موهایشان می‌دهند، اهمیت فراوانی پیدا کرده است. عده زیادی از دختران جوان هستند که موهای صافی داشته و می‌خواهند به صورت موقت موهایشان را فر کنند تا در مراسم عروسی که دعوت هستند و یا مهمانی که می‌روند، با این مدل مو ظاهر شوند؛ اما بدانید که فر کردن موها با استفاده از ژل فر کننده یا بیگودی آنقدر ماندگار نیست و با گذاشتن پارچه‌ای مانند شال بر روی آن، کاملاً از بین می‌رود؛ اما از آنجایی که فر کننده مو با استفاده از حرارت، فر را ایجاد می‌کند، پس ماندگارتر است و ارزش خواندن راهنمای خرید در این مقاله از سایت آباژور را دارد.

فر کننده مو

راهنمای خرید فر کننده مو

همیشه محصولاتی که برقی بوده و با هدف زیباتر شدن مو، صورت و کل بدن تولید می‌شود، مورد استقبال فراوان بوده است و مخاطب اینگونه وسایل در بیشتر مواقع خانم‌ها هستند. در مورد فر کننده مو هم همین قاعده برقرار است. همانطور که می‌دانید این وسیله از گیره نگه‌دارنده مو، لوله سرامیکی، اهرم باز و بسته کردن گیره، دکمه روشن و خاموش، صفحه نمایش در بعضی از موارد،‌کم و زیاد کردن دما در بعضی از موارد و کابل است که گاهی ۳۶۰ درجه است؛ تشکیل می‌شود. کار کردن با فر کننده مو کار دشواری نیست اما دستورالعمل‌هایی دارد که اگر طبق آن با این دستگاه کار کنید قطعاً دوام بیشتر خواهد داشت. فر کننده مو جدا از اینکه باعث زیبایی و ایجاد یک فر ماندگار تا چند ساعت بر روی مو می‌شود، اما عوارضی مانند خشکی مو، سوزاندن تارهای مو، ایجاد موخوره را هم با خود به همراه دارد.

راهنمای خرید فر کننده مو

برای تهیه لوازمی مانند فر کننده مو بسیار نیاز به جستجو و تحقیق است. چرا؟ به این دلیل که اصولاً خرید لوازم برقی و همزمان زیبایی،‌ اگر بد انجام شده باشد و همراه با بی‌دقتی باشد، فقط موجبات تعمیر و حرص خوردن شما را فراهم می‌کند. پس چه بهتر که با دقت باشد.

 • توجه به انواع فر کننده

برای خرید این دستگاه لازم است که انواع فر کننده را بشناسید:

 • فر کننده مو مخروطی: موها را به شکل S درمی‌آورد.
 • فر کننده مو لوله‌ای: مو را به صورت طبیعی فر می‌کند و بیشترین استفاده را دارد.
 • فر کننده مو مارپیچی: فری که درست می‌کند حالت حلزونی دارد.
 • فر کننده مو مرواریدی: این دستگاه با داشتن حالت توپی شکل بر روی لوله سرامیکی، فری طبیعی را به موها می‌دهد و برای موهای بلند بسیار مناسب است.
 • فر کننده مو دوقلو: برای ایجاد فرهای S شکل و لوله‌ای مناسب است و از دو قسمت تشکیل شده است.
 • فر کننده مو اتو موج: در مدت زمان کمتری را برای فر کردن به صورت S لازم دارد و مو را به صورت مارپیچ درمی‌آورد.
 • فر کننده مو چرخشی: موتور شروع را چرخش می‌کند و موها را به دور میله می‌چرخاند. مو را به صورت سیم تلفن فر می‌کند.
 • فر کننده مو اتوماتیک: مو را در خود می‌کشد و به صورت فر تحویل می‌دهد.
 • کابل ۳۶۰ درجه

قبل از خرید حتماً توجه کنید که اگر فر کننده مو مورد نظر شما کابل ۳۶۰ درجه داشته باشد بسیار راحت‌تر است. راحتی کار در این است که می‌توانید به هر طرفی که بخواهید دستگاه را بچرخانید بدون اینکه سیم اذیتتان کند یا خراب شود.

 • جنس

بهتر است درباره انواع جنس فر کننده مو اطلاعات به دست آورید. این دستگاه دارای دو جنس سرامیکی و فلزی است. در سال‌های اولیه ورود این دستگاه، بیشتر آنها فلزی بودند و از مضرات آن حرارت زیاد و از بین بردن موها بود؛ اما کم‌کم نوع سرامیکی بیشتر شدند که آسیب‌هایی که نوع فلزی به مو می‌زند را ندارد و کارایی بهتری دارد.

 • اتوماتیک بودن یا دستی

قبل از خرید بهتر است که از مزیت نوع اتوماتیک بیشتر بدانید. قدرت و سرعت کار در دستگاه اتوماتیک خیلی بیشتر از نوع دستی می‌باشد و نتیجه کار بسیار زیباتر و مطلوب‌تر خواهد بود. همچنین تمام تارهای مو را به صورت یکدست فرهای منظم می‌کند و این به زیباتر کردن آن کمک بیشتری خواهد کرد پس بطور قطع می‌توان گفت نوع اتوماتیک این دستگاه انتخاب بهتری است.

حتما بخوانید  راهکار خرید کرم مرطوب کننده پرفروش از متنوع‌ترین برندهای دنیا

نکات مهم هنگام خرید فر کننده مو

نکات مهم هنگام خرید فر کننده مو

برای اینکه فر کننده مویتان را بدون دردسر استفاده کنید و از آن راضی باشید، بهتر است که نکات مهمی که در ادامه برایتان مطرح می‌کنیم مطالعه کرده و رعایت کنید.

 • قبل از خرید به گیره نگه‌دارنده مو توجه کنید. اگر این آپشن نباشید باید خودتان موهایتان را نگه‌دارید و دستتان ممکن است بسوزد.
 • قبل از خرید حواستان باشد که فر کننده مو خاصیت آیونیک داشته باشد. به این معنی که موهایتان را وز نمی‌کند و از آسیب دیدن موهایتان در حرارت بالا جلوگیری می‌کند.
 • انواع مارک‌های خوب برای فر کننده مو شامل پرومکس، بابلیس، پرنسی، رمینگتون و… می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.