نکات طلایی خرید خاص‌ترین رنگ مو ۲۰۲۲

راهنمای خرید رنگ مو

رنگ مو یکی از مهمترین محصولات آرایشی و زیبایی در بین زنان جهان است. تأثیر رنگ مو در زیبایی بانوان آنقدر بالاست که تنها وسیله آرایشی که می‌تواند سن شما را ده سال یا بیشتر تغییر دهد همین محصول است؛ اما هر بانوی ایرانی یکبار هم که شده خاطره تلخی از رنگ کردن موی خود دارد. تمام نارضایتی‌های زنان از این محصول یا به آرایشگران برمی‌گردد یا از تفاوت رنگ محصول با تبلیغ آن بعد از استفاده ناراحت هستند. جالب است بدانید با همه این نارضایتی‌ها، هشتاد و سه درصد زنان ایرانی بین ۱۸ تا ۷۰ سال، رنگ کردن مو را یکی از بهترین تکنیک‌های زیبایی می‌دانند. این نوشتار راهنمای جلوگیری از بد رنگ شدن موی شماست. با مطالعه این نوشتار از سایت آباژور فرا می‌گیرید چگونه یک رنگ موی مناسب انتخاب کرده و دقیقاً موهایتان همان رنگ دلخواهتان را به خود بگیرد.

اطلاعاتی که هر بانوی عاشق رنگ مو، باید بداند

چه رنگی به مو و چهره شما می‌آید؟

همانطور که می‌دانید تنها کسانی تجربه تلخ رنگ موی بد را نخواهند داشت که این محصول آرایشی را خوب بشناسند و نحوه کارکرد رنگ مو و انواع آن را بدانند. همچنین از همه مهمتر جنس موی خود را بشناسند تا در انتخاب رنگ اشتباه نکنند. رنگ موی موجود در بازار به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

 • رنگ موی طبیعی
 • رنگ موی صنعتی

البته همه خانم‌ها و آقایان با رنگ موهای طبیعی و گیاهی آشنایی دارند؛ مانند حنا، سدر و… اما داستان از تنوع در رنگ کردن مو شروع می‌شود.

انواع رنگ موی صنعتی

انواع رنگ موی صنعتی موجود در بازار به شرح زیر هستند اما حتماً در زمان خرید باید توجه کنید که چه نوع رنگ مویی تهیه می‌کنید و برای چه مدت زمان دوست دارید روی سرتان باشد.

 • رنگ موی موقتی
 • رنگ موی نیمه دائمی
 • رنگ موی دائمی
 • رنگ موی اسپری

در کل به هر فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی برای خرید رنگ مو مراجعه کنید، محصولاتش در این چهار دسته خلاصه می‌شود. بیشترین فروش رنگ مو نیز انواع موقتی و نیمه دائمی هستند. یادتان باشد رنگ موهای موقت در دو نوع رقیق و غلیظ عرضه می‌شوند. نوع رقیق رنگ ملایمی روی موهای شما می‌نشاند؛ عموماً به صورت مایع هستند و بدون آبکشی به موی شما حالت هم می‌دهد. البته در بعضی فروشگاه‌های محصولات آرایشی بهداشتی اسپری آن هم وجود دارد.

حتما بخوانید  راهنمای خرید لایه بردار پوست جادویی و ارزان

 

ویژگی‌های یک رنگ موی مرغوب چیست؟

زمانی که اقدام به خرید از یک برند آرایشی بهداشتی می‌کنید نتیجه رنگ کردن موی شما باید ۵ مورد زیر باشد در غیر این صورت دیگر از آن برند استفاده نکنید. البته یادتان باشد، احتمالاً برای یک نفر دیگر با یک جنس موی دیگر قطعاً نتایج دیگری رقم می‌خورد. پس اگر رنگ مویی به موی شما نساخت دلیل نمی‌شود که به موهای دیگران هم نسازد.

 • موی شما باید شفاف و درخشان باشد.
 • پوشانندگی رنگ مو کامل باشد.
 • برای پوست ایجاد حساسیت نکند.
 • پایداری کامل داشته باشد و با هر بار شستن تغییر شدید ایجاد نشود.
 • مو همچنان نرم و لیز باشد.

چه رنگی به مو و چهره شما می‌آید؟

ویژگی‌های یک رنگ موی مرغوب چیست؟

یک قانون کلی وجود دارد رنگ مو باید در تضاد با رنگ پوست صورت شما باشد. رنگ پوست صورت افراد به دو دسته گرم و سرد تقسیم می‌شود. عموماً افراد لاغر دارای پوست سرد و افراد چاق دارای پوست گرم هستند. پوست صورت تیره جزو دسته سرد و پوست صورت روشن، سرخ و سفید جزو دسته گرم محسوب می‌شوند. با این توضیحات افرادی که جزو دسته سرد قرار می‌گیرند رنگ موهای طلایی، مسی، شاه بلوطی، شرابی، بادامی، آجری و فندقی خیلی زیبایشان می‌کند و پوست‌هایی که جزو دسته گرم هستند پیشنهاد می‌شود سراغ گروه رنگ موی بلوند خاکستری، زیتونی، صدفی، قهوه‌ای مات یا بلوند دودی بروند.

نکات مهم در هنگام خرید رنگ مو

در هنگام خرید رنگ مو باید به موارد مهمی توجه کرد تا نتیجه رنگ کردن همانی باشد که دلتان می‌خواهد:

 • هدفتان را دقیقاً بدانید. اگر فقط برای پوشش موهای سفید قصد رنگ کردن دارید سراغ رنگ موهای این کار بروید (از فروشنده بخواهید).
 • هنگام خرید روی بسته بندی دو نوع اتیکت وجود دارد کلمه ASH (خاکستری) برای پوست‌های سرد کلمه‌های GOLDEN یا WARM برای پوست‌های گرم.
 • روی بسته بندی رنگ مو به برچسب موقت “temporary” یا نیمه دائمی “semi-permanent” یا دائمی “demi-permanent” توجه کنید.
 • اگر موی حساسی دارید و یا آلرژی دارید رنگ مویی بخرید که درصد آمونیاک و هیدروژن پر اکسید آن پایین باشد (خرید در سایت‌های اینترنتی برای همین راحت تراست که مشخصات کامل محصول را می‌نویسند).
 • بارداری موضوع بسیار مهمی است. در زمان بارداری از خرید و مصرف این محصول آرایشی خودداری کرده و یا با پزشک خود مشورت کنید.
 • همزمان با خرید رنگ موی انتخابی تقویت کننده موی سر نیز تهیه کنید. انواع شامپو رنگ مو ، لوسیون و روغن مخصوص تقویت بعد از رنگ کردن مو وجود دارد که باید مصرف کنید.
حتما بخوانید  راهنمای خرید فوری و محدود بهترین نرم کننده لب

راهکار خرید موفق رنگ مو

شرکت‌های زیادی در رقابت تولید و فروش این کالای آرایشی بهداشتی هستند و این باعث می‌شود انواع محصولات بی‌کیفیت اما با بسته بندی شیک و تبلیغات فراوان در فروشگاه‌های مختلف موجود باشد. توصیه می‌کنم بجای خرید از فروشگاه، از وبسایت‌های اینترنتی معتبر که اطلاعات محصول، نظرات خریداران قبلی و امکان مقایسه دارد خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.