راهنمای خرید بهترین غذا ساز ارزان [۱۴۰۱]

راهنمای خرید غذا ساز

غذا ساز از جمله جدیدترین تکنولوژی‌های روز است که بیشتر جوان‌ها از آن استفاده می‌کنند. همانطور که خودتان بهتر می‌دانید، دنیای امروز دنیای کار و مشغله است؛ بنابراین کمتر پیش می‌آید که بتوانید برای درست کردن غذا و آشپزی زمان مفصلی بگذارید. به خصوص برای کسانی که مجرد هستند و در کنار درس خواندن علاقه زیادی به کار کردن دارند و سرشان از این بابت بسیار شلوغ است. حتماً توجه کرده‌اید که بسیاری از دخترها و پسرهای جوان از خرد کردن و تکه‌تکه کردن مواد خوراکی مانند پیاز، سیر، گوجه، سیب زمینی و مواردی از این دست فراری هستند و مایل‌اند که آن را به یک وسیله‌ای برقی بسپارند تا با سرعت، مواد گفته شده را خورد کند. در این موقعیت خریدن غذا ساز، بهترین انتخاب است که ما سعی می‌کنیم در این مقاله از سایت آباژور راهنمای خرید آن را خدمتتان ارائه کنیم.

غذا ساز

غذا خوردن از جمله نیازهای واجب هر انسانی است و پیشرفت‌هایی که تمام وسایل این روزها داشته‌اند، درنهایت ابزاری کارا و مفید را به بشریت معرفی می‌کند به نام غذا ساز. معرفی این ابزار به شما کمک می‌کند تا در موقعیت‌هایی که نمی‌توانید، سریع‌ترین و بهترین کارایی را داشته باشید. همانطور که می‌دانید غذا ساز از بخش‌هایی مانند موتور، کاسه یا پارچ به همراه در ‌ مخزن مواد غذایی و سایر لوازم جانبی می‌باشد. این دستگاه مفید می‌تواند کارهایی مانند خرد کردن، پوره کردن، چرخ کردن، کوبیدن گوشت، شکل دادن به سس‌ و خامه، ساختن خمیر، رشته کردن، ورقه کردن مواد سالاد، رنده کردن و چندین کار دیگر را به راحتی انجام دهد. غذا سازها از تک‌کاره تا ۳۴ کاره در بازار موجود هستند و شما می‌توانید بسته به نیازتان آن را تهیه می‌کنید.

راهنمای خرید غذا ساز

خریدن لوازمی مانند غذا ساز و وسایلی همانند آن، کار بسیار سخت و دشواری است. سختی کار در این است که اگر مارک خوب و کیفیت مناسب نداشته باشد، قطعاً وسیله‌تان خراب خواهد شد و شما مجبورید که آن را تعمیر کنید و هزینه‌ای اضافی به شما تحمیل خواهد شد.

 • ظرفیت محفظه

از جمله موارد بسیار مهم و اساسی ظرفیت محفظه است. این مورد را باید متناسب با شرایط و تعداد اعضای خانواده تعیین کنید. بدانید که ظرفیت محفظه غذا سازها ۱ تا ۵ لیتر است که تا ۲ لیتر هم برای چهار نفر کفایت می‌کند.

 • قابلیت تنظیم سرعت

قبل از خرید توجه کنید که دستگاه قابلیت تنظیم سرعت را داشته باشد. تنظیم سرعت برای نرم یا سفت بودن، ریز و درشت بودن، چندکاره بودن در این نوع دستگاه‌ها بسیار حائز اهمیت است.

 • لغزش پایه

قبل از خرید حتماً توجه کنید که غذا سازی بخرید که پایه‌های آن هنگام انجام کار تکان کمتری بخورد و کمتر بلغزد. این ویژگی، عمر دستگاه را زیاد می‌کند و سر و صدا را کاهش می‌دهد.

 • داشتن میکروسوئیچ

قبل از خرید توجه کنید که داشتن میکروسوئیچ یکی از مهمترین بخش‌های خرید است. این قابلیت باعث می‌شود اگر ظرف، در جایش سفت نصب نشده باشد، روشن نمی‌شود. اگر این ویژگی را نداشته باشد ممکن است تمام مواد غذایی به بیرون ریخته شود.

 • تیغه

از جمله بخش‌های بسیار مهم برای خرید این دستگاه، داشتن تیغه است که مواد غذایی را قطعه قطعه می‌کند. اگر این تیغه از جنس فلزی ضدزنگ باشد، بسیار بهتر است و دوام بیشتری هم برایتان خواهد داشت. به یاد داشته باشید دیگر انواع جنس‌های تیغه اصلاً برای این کار مناسب نیستند.

 • توان دستگاه غذا ساز

از جمله عوامل مهم دیگر، توجه به توان دستگاه است. به این معنی که چقدر می‌تواند کارهای سنگین انجام دهد و حتی سرعت کارتان را هم تضمین می‌کند. توان غذا سازها معمولاً بین ۴۰۰ تا ۱۱۰۰ وات می‌باشد و این میزان حالت استاندارد محسوب می‌شود.

حتما بخوانید  راهنمای خرید داغ‌ترین فلفل ساب بازار!

نکات مهم هنگام خرید غذا ساز

غذا ساز از جمله آن وسایلی است که برای خرید آن بهتر است به یک راهنمای خرید معتبر مراجعه کنید. باید سعی کنید هنگام ورود به فروشگاه، با دقت جنس مورد نظرتان را بررسی کرده و خریداری کنید.

 • قبل از خرید توجه کنید که محفظه غذا ساز بهتر است شیشه‌ای باشد تا تلقی و پلاستیکی که خط و خش هم بر روی آن نیفتد.
 • توجه کنید دستگاهی نخرید که سنگین باشد تا بتوانید به راحتی آن را جابجا کنید.
 • حتماً دقت کنید قبل از خرید، به داشتن گارانتی دستگاه غذا ساز توجه کنید تا در صورت خرابی بتوانید آن را تعمیر کنید.
 • داشتن بعضی از لوازم جانبی مانند رنده، خردکننده، تیغه‌ خمیر و خلال کننده‌ سیب زمینی با سوراخ‌ها و شکاف‌های ریز، درشت و متوسط بسیار مهم است.
 • از جمله نکات مهم دیگر این است که توری آن حتماً باید فلزی باشد در غیر این صورت مانند جنس‌های پلاستیکی کثیفی را به خود می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.