راهنمای خرید بهترین سایه چشم استاندارد در ایران

خرید سایه چشم

سایه چشم از جمله لوازم آرایشی پرکاربرد برای خانم‌ها می‌باشد. فلسفه استفاده از لوازم آرایش، خوب جلوه دادن صورت برای خانم‌هایی است که صورتشان چین و چروک دارد یا دارای نقصی است که می‌خواهند آن را بپوشانند. از جمله این لوازم پوشاننده، سایه چشم است که در مراسم عروسی و شادی به شکل پررنگ‌تر و با تنوع بیشتری استفاده می‌شود. لذا خانم‌ها حتماً تمایل خواهند داشت تا به مطالبی که در ادامه این مقاله از سایت آباژور در باب خرید این کالا بیان شده است؛ مراجعه کنند.

سایه چشم

راهنمای خرید سایه چشم

این روزها هر وسیله‌ای که بتواند کمی به زیبایی صورت افراد اضافه کند، مورد توجه قرار می‌گیرد. از انواع ماسک‌ها صورت بگیرید تا لوازم شیمیایی مثل انواع لوازم آرایش که از یک دورانی به بعد به صورت بیمارکننده ای بین جوانان رایج شد و با گذشت زمان، شدت بیشتری به خود گرفت. با وجود اینکه نمی‌شود از اثرات شیمیایی و مخرب این وسایل بر روی پوست گذشت، اما اگر مداوم نباشد اثرش خیلی کمتر است. مثلاً همین سایه چشم، جزء آن دسته از لوازم آرایشی نیست که به صورت مداوم استفاده شود. پس جای نگرانی ندارد. سایه چشم همانند لوازم دیگر آرایش، دارای تنوع رنگ است و به تناسب مارک تولیدکننده، از لحاظ کیفیت متفاوت است. بعضی از آنها طیف‌های وسیعی از رنگ‌ها را شامل می‌شوند و در نوع جنس به دسته بندی‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • سایه چشم پودری
 • مایع
 • کرمی
 • مدادی
 • پودری شل

راهنمای خرید سایه چشم

خریدن محصولات آرایشی، جدا از ذوقی که در برخی از خانم‌ها به دلیل علاقه وافری که به آن دارند ایجاد می‌کند، جنبه‌های مهمتری هم دارد که بهتر است بیشتر به آن توجه شود. مثلاً انواع آن یا محل مورد استفاده این محصولات.

 • رنگ پوست

قبل از هر چیز باید توجه کنید که رنگ پوستتان در چه طیفی است. برای شناسایی این امر می‌توانید از رنگی که رگ بر روی پوستتان دارد تشخیص دهید. اگر بنفش یا آبی بود نشان دهنده سردی و اگر سبز بود نشان دهنده گرم بودن پوست است. اینها روش راحتی هستند که بتوانید رنگ پوستتان را بشناسید. البته مواردی وجود دارد که رنگ رگ مشخص نیست که نشان دهنده خنثی بودن رنگ پوست است. اگر پوستتان گرم است، سایه‌هایی با رنگ‌های قهوه‌ای، صورتی کم رنگ و پررنگ و سبز تهیه کنید؛ اما اگر پوستتان سرد است، سایه‌های نقره‌ای، بنفش کمرنگ یاسی و آبی مناسبتر است. برای رنگ پوست‌های خنثی هم رنگ‌های قهوه‌ای و خاکستری مناسب است. البته جالب است بدانید برای این نوع پوست محدودیتی برای انتخاب وجود ندارد.

 • تونالیته چشم

از آنجایی که پلک محافظ چشم است و به آن نزدیک است و از آنجایی که سایه هم به روی پلک زده می‌شود، بنابراین توجه به رنگ چشم هنگام خریدن سایه بسیار مهم است. اگر چشمانتان آبی است، سعی کنید از سایه‌های روشن‌تر مانند مسی، مرجانی و رنگ‌های خنثی استفاده کنید. اگر چشمانتان سبز است، سایه کم رنگ‌تر را انتخاب کنید مثلاً بنفش کم رنگ یا قهوه‌ای. اگر چشمانتان به تناژ خاکستری میزند، سعی کنید رنگ‌های دودی استفاده کنید. اگر رنگ چشمتان قهوه‌ای تیره است، تقریباً از بیشتر رنگ‌ها می‌توانید استفاده کنید. البته بنفش، سبز محو یا دودی بسیار مناسبتر است. همین‌طور چشمان قهوه‌ای روشن در پس سایه‌های قهوه‌ای و صورتی زیباتر نمایان می‌شود.

 • توجه به رنگ مو

از جمله موارد مهم توجه به رنگ مو می‌باشد. با رنگ مو مشکی و قهوه‌ای هر سایه‌ای مناسب است اما سایه سبز، بنفش، مشکی و قهوه‌ای مناسبتر است. برای موی بلوند رنگ خنثی مناسب است. یا اگر موهایتان قرمز یا قهوه‌ای نزدیک به قرمز است، از سایه‌های با رنگ تند استفاده کنید. موهای سفید با سایه‌های روشن زیباتر هستند. اگر هم رنگ موهایتان مثلاً سبز، بنفش و از این قبیل است، سایه‌های متضادشان را استفاده کنید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین عطر و اودکلن سوپر هیجانی شرکتی

نکات مهم هنگام خرید سایه چشم

نکات مهم هنگام خرید سایه چشم

سعی می‌کنیم هر نکته‌ای که برای خریدن سایه چشم لازم است را برایتان در ادامه ذکر کنیم. هنگام خواندن این نکات، این را هم مدنظر قرار دهید که هر مارکی از این کالا، می‌تواند هم خوب و با کیفیت و هم ضعیف باشد.

 • حواستان به رنگ رژ و سایر لوازم آرایشتان باشد تا بتوانید آنها را با هم هماهنگ کنید.
 • قبل از خرید حتماً به مارک آن دقت کنید. بعضی از مارک‌ها کیفیت خوبی دارند و قابل اعتماد و قابل پیگیری هستند.
 • اگر امکانش در فروشگاه هست، قبل از خرید سایه چشم را امتحان کنید تا مشکلی برای پوستتان به وجود نیاورد.
 • قبل از خرید دقت کنید بسته باز یا استفاده شده نباشد تا بعداً دچار امراض پوستی نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.