راهنمای خرید طلایی خط چشم ضد آب اصل [۲۰۲۲]

راهنمای خرید خط چشم

خط چشم در سال ۲۰۲۰ یکی از پرطرفدارترین لوازم آرایشی در جهان بود. بعد از رژ لب، خط چشم و ریمل مقام دوم خرید لوازم آرایشی را به خود اختصاص دادند و این نقطه عطفی برای خلق ایده‌های نو آرایشی در سال ۲۰۲۱ است؛ اما چرا آنقدر پرطرفدار؟ طبیعتاً میدانیم که چشم در زیبایی یک چهره اصلی‌ترین عنصر است؛ و البته دروازه ورود به قلب دیگران از چشم‌ها می‌گذرد. اهمیت موضوع آنجا بیشتر می‌شود که کیفیت و تناسب این محصول با پوست و ظاهر شما، روی زیبایی چهره یا ایجاد چروک پوست اثر مستقیم دارد. در این نوشتار کوتاه از سایت آباژور برای انتخاب بهترین خط چشم با ما همراه باشید.

خط چشم چیست؟

خط چشم چیست؟

خطی که توسط لوازم آرایشی در راستای پلک پایین و بالای چشم کشیده می‌شود خط چشم نام دارد. اگرچه اختراع آن در مصر باستان برای دوری از چشم زخم و حفظ پوست نازک دور چشم از آفتاب بود؛ اما در اواسط دهه شصت میلادی رسماً برای زیبایی و میکاپ متولد شد. این قسمت از آرایش صورت به دلیل پرطرفدار بودن دچار تحولات عظیمی شد و کمپانی‌های تولید لوازم آرایشی برای آن سنگ تمام گذاشتند؛ از متریال آن گرفته تا بسته بندی، مدل اجرا و کیفیت کالا.

 انواع خط چشم

این لوازم آرایشی در فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی در انواع مدادی، مایع، ژله‌ای و کیکی عرضه می‌شود. البته نوع مدادی و مایع دسته‌بندی مخصوص خودش را دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

 • خط چشم مدادی

قدیمی‌ترین نوع این محصول، مدادی است که در شکل‌ها با متریال‌های مختلفی تولید می‌شود. مدادی پایه پودری که بهترین انتخاب برای تازه کارهاست، مدادی پایه واکسی از این مدل اگرچه نوک نرمی دارد ولی توصیه می‌کنم فقط حرفه‌ای‌ها تهیه کنند. مدادی طرح سرمه‌ای و مدادی پیچی مکانیکی که قبل از مصرف باید تراشیده شود.

 

 • خط چشم مایع

آرایشگر هستید؟ میکاپ آرتیست هستید؟ اصلاً در “خود آرایشی” حرفه‌ای هستید؟ بدون معطلی بروید سراغ خط چشم مایع. نوع مایع نیز در انواع مختلف اپلیکاتور قلمی، مایع با اپلیکاتور ماژیکی و خودکاری که هم زودتر خشک می‌شود و هم خطوط آن ظریف و نازک است در سایت‌های لوازم آرایشی عرضه می‌شود.

 • خط چشم ژله‌ای (کرمی)

بیشترین ماندگاری متعلق به این گروه از لوازم آرایشی هست. میزان رطوبت آن نسبت به بقیه مدل‌ها کمتر است و طبیعتاً زود خشک می‌شود. البته برای پاک کردن آن حتماً نیاز به شیرپاک‌کن یا دستمال مرطوب خواهید داشت.

 • خط چشم کیکی

صادقانه بگویم بدرد حرفه‌ای‌ها می‌خورد. قابلیت ترکیب شدن و خلق رنگ دارد و البته بیشتر به صورت سایه‌های فشرده در فروشگاه‌های لوازم آرایشی موجود است.

حتما بخوانید  نکات طلایی خرید بهترین ماسک صورت محافظ پوست

موارد مهم در هنگام استفاده از خطوط چشم

موارد مهم در هنگام استفاده از خطوط چشم

با انواع این لوازم آرایشی از نظر متریال آشنا شدید. حالا باید بدانید در هنگام استفاده از آن برای انواع فرم چشم به چه نکاتی توجه کنید:

 • چشم درشت بادامی: استفاده از خط پهن و پر کردن داخل چشم برای گردتر شدن چشم.
 • چشم ریز: هم بالا و هم پایین چشمتان خط بکشید خط پایین چشم، آن را درشت‌تر نشان می‌دهد.
 • چشم تورفته (اصطلاحاً گود افتاده): هرگز داخل آن خط نکشید و خطوط چشم شما باید نازک باشد.
 • چشم‌های نزدیک به هم: کل چشم را خط نکشید نیمه بیرونی را خط بکشید و انتهای آن را پهن‌تر کنید.
 • چشم‌های با فاصله: از خط چشم‌های گوشه‌دار استفاده کنید.
 • چشمان گرد: ابتدای چشم، خطتان را نازک بکشید سپس هرچه به انتها نزدیک‌تر می‌شوید پهن‌ترش کنید.
 • چشمان از حدقه بیرون: خط چشم پهن بکشید و سایه‌های تیره استفاده کنید.

هنگام خرید خط چشم به چه نکاتی توجه کنیم؟

لوازم آرایشی مانند خط چشم در قسمت‌های حساسی از پوست شما قرار می‌گیرند. پلک و پوست زیر چشم از نازک‌ترین و لطیف‌ترین بخش‌های پوست شماست. چروک صورت از اینجا آغاز می‌شود پس با کیفیت‌ترین مواد آرایشی را باید برای این قسمت خریداری کنید. مراجعه به فروشگاه لوازم آرایشی از چند منظر اشکال دارد؛ شما مجبورید به حرف‌های فروشنده درباره مزیت محصولش گوش کنید و همچنین محدودیت تنوع شما را در تنگنا قرار می‌دهد. برای خرید بهترین خط چشم توصیه می‌کنم به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر مراجعه کنید. اطلاعات کامل محصول، امکان مقایسه، تنوع محصول و نظرات خریداران و مصرف‌کننده‌های قبلی به یک خرید با کیفیت و مناسب کمک شایانی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.