نکات مطمئن خرید مسواک برقی هیولای حرفه‌ای

خرید مسواک برقی

مسواک برقی امروزه کالای رایجی است و انواع زیاد و متنوعی در بازار دارد. اینکه وسیله‌ای با کمترین میزان دخالت دست دندان‌های شما را مسواک بزند، حتی می‌تواند انگیزه‌بخش برای زدن مسواک باشد هم برای بزرگسالانی که در انجام این کار تنبل هستند هم برای کودکانی که می‌خواهید فرهنگ مسواک زدن را در آداب روزانه‌شان جا بیندازید. زمانی که هنوز این وسیله در بازار موجود نبود، با هزار جایزه و وعده و وعید، کودکان را راضی به مسواک زدن در طول شبانه روز می‌کردند اما مسواک برقی کار را راحت کرده است. این وسیله را برندهای مختلف با کیفیت‌های گوناگون تولید می‌کنند و شما با کمی مطالعه و پرس‌وجو، می‌توانید از مزایای این وسیله برقی آگاه شوید. ما در این مقاله از آباژور در تلاشیم تا نحوه خرید کردن این وسیله کاربردی را به شما ارائه دهیم.

مسواک برقی

راهنمای خرید مسواک برقی

مسواک آن هم از نوع برقی جزء کالای ضروری محسوب نمی‌شود و می‌توان از نوع عادی آن هم استفاده کرد اما زمانی که از این کالا استفاده کنی، دیگر عادت به استفاده از نوع معمولی آن نخواهی داشت. این خاصیت کار با مسواک برقی است که خیلی‌ها به آن اشاره می‌کنند. مسواک برقی با زدن دکمه‌ای، روشن می‌شود و شما فقط کافی است که آن را با دستتان نگه دارید. این وسیله در مدل‌های مختلف موجود است که به نام‌های چرخنده، جهشی، دوسر دار، لغزشی و … قابل فروش هستند. سر این وسیله قابل تعویض است و دارای امکاناتی است که اگر با دستتان به دندان‌هایتان فشاری بیاورید، هشدار می‌دهد. مسواک برقی مورد تائید دندان پزشکان است و همزمان با تمیز کردن جلو و پشت دندان‌ها، لثه‌هایتان را هم ماساژ می‌دهد. همچنین برای افراد کهنسال که توان مسواک زدن ندارند و کودکانی که کم‌توان ذهنی هستند، این مسواک بسیار کاربردی است.

راهنمای خرید مسواک برقی

همیشه داشتن سطحی از رفاه به انسان کمک می‌کند تا انرژی و طاقت بدنی خود را برای مقابله با رویدادهای دیگر زندگی حفظ کند. ذهنش را آزاد کند و به هیچ چیز جز به آنچه اصل مشکلات زندگی است فکر نکند. تکنولوژی هم دقیقاً به خاطر همین سطح از رفاهی که به بشریت داده، مورد قبول و پذیرش انسان‌ها واقع شده است. مسواک برقی هم جزء همان دسته است و با آمدنش تبدیل به راه حلی برای برخی از مسائل پیش و پا افتاده اما وقت‌گیر شد. پس بهتر است ما برای خرید تکنولوژی‌هایی مثل مسواک برقی که ساده‌ترین آن است، دقت لازم را به خرج دهیم تا آنچه می‌خریم به مهمترین اعضای بدنمان آسیبی نزند.

  • گروه هدف

نکته‌ای که درباره مسواک برقی باید بدانید این است که برای حل کردن و راحت کردن موقعیت‌های ویژه‌ای ساخته شده است پس لزومی ندارد حتماً همه مردم که توانایی زدن مسواک معمولی را کاملاً دارند از این نوع استفاده کند. معمولاً گروه هدف این وسیله، کودکان کم‌توان، افراد دارای مشکلات حرکتی و جسمی، کودکان، سالمندان، افرادی که ارتودنسی کردند؛ هستند و بهتر است در غیر این صورت از مسواک‌های معمولی استفاده کنیم.

  • اعتبار

از آنجایی که خرید را برای مهمترین عضو بدن خود انجام می‌دهیم، پس حتماً قبل از خرید به برندهای مختلف این محصول توجه کنید و معتبرترین‌ها را تهیه کنید تا آسیب‌زا نباشد. دندان عضو مهمی است و سلامت لثه باید تضمین شود.

  • تعویض

همانطور که مسواک‌های معمولی را باید هر چند وقت یک بار عوض کنید، سری مسواک‌های برقی را هم باید حدود هر ۳ تا ۶ ماه عوض کنید. پس هنگام خرید دقت کنید که حتماً سری‌های متفاوت داشته باشد. در غیر این صورت، اگر نتوانید سری تهیه کنید، باید مسواک را دور بیندازید.

  • تایمر

این را بدانید که یکی از موارد مهم مسواک‌های برقی داشتن تایمر است. تایمر می‌تواند به شما هشدار دهد که بعد از یک مدت زمان مشخص، دندان‌هایتان تمیز شده و ادامه ندهید. این آپشن را همه مسواک برقی‌ها ندارند پس اگر مد نظر دارید، حتماً به فروشنده بیان کنید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید لاک پاک کن ویتامینه و ضد حساسیت

نکات مهم هنگام خرید مسواک برقی

نکات مهم هنگام خرید مسواک برقی

خرید کردن یک مقوله بسیار پیچیده است و بسته به اینکه چه جنسی را خریداری می‌کنید این پیچیدگی بیشتر یا کمتر هم می‌شود. مهمترین نکته در هنگام خرید کردن داشتن اطلاعات اولیه، شناخت دقیق ابعاد جنس و آگاهی از قیمت است تا فروشنده دانش غلط به شما ندهد. در این بخش نکات مهم را به شما گوشزد می‌کنیم:

  • همیشه سعی کنید برای خرید وسیله‌هایی را که به نوعی به سلامت شما مربوط می‌شوند، با پزشکی مشورت کنید. از دکتر بپرسید که برای خرید مسواک برقی، سراغ کدام برند بروید و چه ویژگی‌هایی را لحاظ کنید.
  • اگر برای کودکتان مسواک برقی می‌خرید تا انگیزه در او ایجاد کنید، حتماً سعی کنید از آن نوعی باشد که دارای صفحه نمایشگر است و برای زدن مسواک و جایزه دادن، صورتک‌های لبخند نشان می‌دهد.
  • از آنجایی که برای استفاده طولانی مدت آن را خواهید خرید، پس حتماً به معایب این محصول هم اشراف داشته باشید تا مسئله‌ای شما را اذیت نکند.

نحوه تشخیص اصل بودن کالا

اصل بودن کالا آن هم در مورد وسایل برقی، امری بسیار مهم است. این روزها افرادی هستند که چشم بر روی وجدان خود می‌بندند و جنس‌های تقلبی وارد بازار می‌کنند. آنقدر زیاد که تعداد جنس‌های تقلبی از جنس‌های اصل در بازار بیشتر است. پس در این قسمت به چند مورد تشخیص اشاره می‌کنیم:

  • معمولاً توصیه می‌شود برای خرید مسواک‌های با کیفیت بهتر به فروشگاه‌هایی که محصولات برند خاص را ارائه می‌دهند بروید تا بتوانید از آنجا تهیه کنید. در مورد مسواک برقی همین است.
  • در مسواک برقی اصل اگر سری‌اش را از تنه‌اش جدا کنی به سختی در می‌آید و جا می‌رود؛ اما در مسواک‌های تقلبی، سری مسواک لق می‌زند و چفت نمی‌شود. پس امتحان کنید.
  • در قسمت پشتی مسواک تقلبی، فضای تو رفته و باز بیشتری وجود دارد؛ اما در مسواک اصل فقط یک تو رفتگی تعبیه شده است.
حتما بخوانید  راهنمای خرید فوری بهترین شانه و برس مو

نهایت امر اینکه این روزها سعی کنید برای گذراندن وقت بیشتر با اعضای خانواده خرید اینترنتی نمایید تا با خستگی کار روزانه، خودتان را با خرید خسته‌تر نکنید. قطعاً بعضی اوقات راه حل بهتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.