راهنمای خرید تضمینی بهترین دمبل برای ایروبیک و بدنسازی

خرید دمبل

دمبل پرفروش‌ترین وسیله بدنسازی و ایروبیک است. نکته جالب اینکه قدیمی‌ترین وسیله بدنسازی در جهان هم دمبل با قدمت دوهزارساله است. این وسیله اختصاصاً برای بدنسازان نیست. تمام افرادی که ورزش حرفه‌ای و آماتور انجام می‌دهند در رشته‌های مختلف ورزشی بدون شک از دمبل برای تقویت عضلات خود استفاده می‌کنند. خرید این وسیله پرطرفدار نیز پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. ما انسان‌های عصر ماشین‌های پیچیده هستیم و گاهی سادگی یک وسیله باعث می‌شود به جزییات آن هنگام خرید توجه نکنیم در نتیجه خرید موفقی نداشته باشیم. اگر قصد خرید دمبل چه برای خانه و چه برای باشگاه دارید این نوشتار کوتاه را سایت آباژور مطالعه کنید.

با انواع دمبل آشنا شوید

با انواع دمبل آشنا شوید

دمبل‌ها به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند و هرکدام از آنها نیز بر اساس کارکرد، جنس بدنه و شکل و شمایل دسته‌بندی خاص خود را دارند:

  • دمبل‌های ثابت

قدیمی‌ترین مدل بین دمبل‌های موجود دمبل ثابت هست و همانطور که از نامش پیداست وزن‌های آن غیرقابل تغییر بوده و به دستگیره چسبیده است. به صورت نرمال از وزن یک کیلوگرم تا صد کیلوگرم دسته‌بندی و تولید می‌شود و هم به صورت تکی هم جفت می‌توانید بخرید. عموماً متریال و جنس دمبل‌های ثابت از چدن لخت، روکش لاستیکی (روکش پلی اورتانی)، کُرومی و پلاستیکی می‌باشد. البته این تنوع در متریال دلایلی دارد که در ادامه نوشتار خواهیم گفت. دمبل‌های ثابت نیز علاوه بر جنس بدنه بر اساس شکل ظاهری نیز تقسیم‌بندی می‌شوند:

  1. دمبل دورگرد
  2. دمبل شش گوش (هگزاگونالی)
  • دمبل‌های قابل تنظیم

مزیت این دمبل‌ها نسبت به دمبل‌های ثابت، کاهش فضای مورد نیاز و کاهش هزینه است. طرفداران زیادی دارد و از نظر جنس بدنه مانند دمبل ثابت است.

  • دمبل ایروبیک

در کلاس‌های ایروبیک از این مدل در انجام بخشی از تمرینات استفاده می‌کنند. وزنه‌ایروبیک یا Buy- Dumbbells به طور کل از یک لایه لاستیکی یا نئوپرن پوشیده شده است و به دلیل ماهیت ورزش ایروبیک شکل این دمبل‌ها چند ضلعی است تا لغزش نداشته باشند. عموماً به صورت جفت فروخته می‌شوند و در رنگ‌های مختلف موجود است. اگر تمایل به استفاده از وزنه‌ایروبیک در خانه دارید این دمبل از وزن ۵/۰ کیلوگرم تا ۱۰ کیلوگرم در بازار موجود است.

حتما بخوانید  قاعده خرید بهترین دوچرخه کوهستان موجود در بازار ایران

 

نکات مهم در خرید دمبل و وزنه‌های ورزشی

نکات مهم در خرید دمبل و وزنه‌های ورزشی

اگر قصد خرید دمبل برای ورزش در خانه یا هال اسپورت ساختمان خوددارید باید به نکات مهمی قبل از خرید آگاه باشید:

  • به وزن محصول توجه کنید

یادتان باشد اگر وزنه‌ای می‌خرید که توانایی استفاده از آن را ندارید، از آینده نگری خودداری کنید. چون پولتان به هدر می‌رود.

  • جنس و متریال دمبل

جنس و متریال دسته با محیط مورد استفاده رابطه مستقیم دارد. اگر محیط مورد استفاده فاقد کفپوش مخصوص است از وزنه‌های لاستیکی یا روکش دار استفاده کنید. در غیر اینصورت یادتان باشد روکش دمبل یک هزینه اضافه برای شما به همراه دارد. اگرچه جنس دمبل با دست افرادی که استفاده می‌کنند هم باید همخوانی داشته باشد. خانم‌ها ترجیح می‌دهند وزنه با روکش اورتانی یا لاستیکی استفاده کنند تا دمبل لخت چدنی.

  • قطر دسته

اگر برای بانوان خرید می‌کنید توجه کنید قطر دسته در دمبل‌ها متفاوت است. تجریحاً برای بانوان از دمبل‌های با قطر دسته کمتر استفاده کنید. عموماً وزنه‌های ایروبیک قطر مناسبی برای بانوان دارند.

  • قابلیت تغییر وزنه

قابلیت تغیر وزنه‌های یک دمبل موضوع مهمی است که باید روی آن خوب فکر کنید. اگر صاحب باشگاه یا سالن ورزشی هستید، پیشنهاد من وزنه ثابت است. دمبل‌هایی که قابلیت تنظیم وزنه دارند در باشگاه زود از بین می‌روند؛ اما اگر در خانه یا یک مجتمع مسکونی هستید، پیشنهاد می‌دهم از دمبل‌های قابل تنظیم خریداری و استفاده کنید.

بهترین روش خرید دمبل

خیلی لذت بخش است که به جایی مثل منیریه برویم و تجهیزات ورزشی‌مان را از آنجا بخریم. طبیعتاً اینگونه خرید خیلی لذتبخش است اما هیچ کدام از مزیت‌های خرید اینترنتی را ندارد؛ اما ما فقط برای لذت خرید نمی‌کنیم بلکه برای استفاده از محصول و کالا اقدام به خرید می‌کنیم. تنوع محصول در یک سایت معتبر اینترنتی، تضمین عودت محصول، امکان مقایسه و بررسی نظرات کاربران در خرید دمبل از ویژگی‌های بارز و مثبت خرید اینترنتی است که به شما پیشنهاد می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.