نکات خرید بهترین میز ناهارخوری پرفروش لاکچری و دکوراتیو

خرید میز ناهارخوری

میز ناهارخوری این روزها در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. در گذشته ایرانیان عادت داشتند بر روی زمین دور یک سفره غذا بخورند اما امروزه استفاده از میزهایی مد شد که مخصوص غذا خوردن هستند و وعده‌های غذایی بر روی آنها سرو می‌شوند. تهیه این وسیله از فروشگاه‌های معتبر بسیار آسان است اما خرید آن با نکاتی همراست و ما در این مقاله از سایت آباژور سعی می‌کنیم به این نکات اشاره نماییم.

میز ناهارخوری

راهنمای خرید میز ناهارخوری

خوردن غذا از جمله فعالیت‌هایی است که در طول روز به بهانه آن اعضای خانواده دور هم جمع می‌شوند، با هم صحبت می‌کنند و به هم محبت می‌کنند. برای همین همیشه توصیه شده غذا را در کنار هم و دور یک سفره یا میز ناهارخوری بخورید. میز ناهارخوری از جمله وسیله‌هایی است که هر خانمی برای خانه‌اش مدنظر دارد. اگر از خم و راست شدن عاجز هستید، بهترین راه، استفاده از میز ناهارخوری است زیرا از زمین فاصله دارد و فرایند جمع کردن و پهن کردن سفره را برایتان راحت‌تر می‌کند. اگر می‌خواهید مهمانی بدهید و اغلب جمعیت مهمانان شما مسن هستند، بهترین راه، آماده کردن غذا بر روی میز ناهارخوری است. این وسیله بسیار کارا است و برای دادن مهمانی‌های لوکس، خیال خانم خانه را راحت می‌کند. این وسیله در انواع مدل‌ها، جنس‌ها، طرح‌ها و رنگ‌ها ارائه می‌شود و بهتر است قبل از خرید از تمام انواع آنها مطلع باشید.

راهنمای خرید میز ناهارخوری

در خریدن بعضی از وسیله‌ها به دلیل داشتن تنوع در بازار، کار خریدار سخت است. اگر خیلی سنگین باشد، اگر خیلی تیره باشد، اگر سخت تمیز شود، اگر اندازه نامناسب باشد و هزاران اگر دیگر، دل شما را برای همیشه می‌زند و آنجاست که فقط مجبورید تحمل کنید. برای اینکه به این حالت دچار نشوید، بهتر است به توصیه‌های ما در این بخش توجه کنید:

  • تناسب اندازه

یکی از موارد بسیار بسیار مهم که باید قبل از خرید به آن توجه کنید، این است که اندازه محیطی که می‌خواهید در آن میز را قرار دهید دستتان باشد و طبق آن اندازه، میزتان را تهیه کنید. اگر محیطتان کوچک است میز کوچک و اگر محیطتان بزرگ است میز بزرگ را انتخاب کنید. هر چه این قاعده را کمتر رعایت کنید، به مشکل بیشتری هنگام استفاده از آن، بر خواهید خورد.

  • توجه به محیط و شکل میز

حتماً با توجه به فضایی که می‌خواهید میز را بگذارید، ببینید که میزتان بهتر است چه شکلی داشته باشد. اشکال میز شامل بیضی، مستطیل، مربع و گرد است. مثلاً اگر فضای تنگ‌تر و کوچک‌تری دارید، میزتان را بیضی انتخاب کنید که گوشه ندارد و جاگیر نیست.

  • توجه به پایه و تکیه گاها

از موارد مهم، توجه به پایه‌های میز و تکیه‌گاه‌های پایین میز است. حتماً هنگام خرید بر روی آنها بنشینید و بررسی کنید که آیا پاهایتان به زمین می‌رسد یا نه. یا اینکه تکیه­گاه­ها چقدر جلوی پای شما را می‌گیرند یا اینکه آیا می‌توانید پا روی پا بگذارید؟ پس به راحتی پاهایتان دقت کنید.

  • هماهنگی میان جنس میز و فضای خانه

یکی مواردی که از شما خانم‌ها انتظار می‌رود آن را رعایت کنید همین مسئله است. در انتخاب جنس میزتان باید به جنس وسایل دیگر خانه، توانایی نگهداری و نظافت و مواردی از این دست توجه کنید. جنس میز می‌توانند شامل پلاستیک، شیشه، سنگ یا سنگ­کاری شده، چوبی و نما چوب باشند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین صندلی جادویی دنیا!

نکات مهم هنگام خرید میز ناهارخوری

نکات مهم هنگام خرید میز ناهارخوری

میز ناهارخوری وسیله‌ای کاربردی است و شما برای هر وعده غذا و برای هر مهمانی از آن استفاده می‌کنید پس بهتر است که هنگام خرید، از آنچه تهیه می‌کنید اطمینان کافی داشته باشید. اگر خواستید اطلاعات بیشتر از نحوه خرید این وسیله به دست آورید، به ادامه این مطلب مراجعه فرمایید:

  • سعی کنید استحکام آن را بررسی کنید. به محل اتصال پایه‌ها به بدنه میز توجه کنید که در قسمت درزها و گوشه‌های میز، جداشدگی نداشته باشد و وقتی تکانش می‌دهید صدا ندهد.
  • نوع استفاده خودتان را از اول مشخص کنید اگر می‌خواهید که به غیر از خوردن غذا، کار هم بر روی آن انجام دهید، حتماً جنس با دوام‌تر استفاده کنید.
  • به کیفیت جنس توجه کنید. مثلاً شیشه ضد خش باشد. یا اگر روکش چوب است، اصل و نازک باشد که در طول زمان خشک و کنده نشود و اگر سرامیک است ضد حرارت و ضد خش باشد.

نحوه تشخیص اصل بودن کالا

این را بدانید که هر چه بیشتر خطا کنید، از کیفیت محصولی که می‌خرید بیشتر کم می‌شود. داشتن آگاهی از کالا و اهمیت به کیفیت آن، اعتماد بیشتری نسبت به شما در اطرافیانتان به وجود می‌آورد. در این بخش می‌خواهیم موارد تشخیصی اصل بودن این کالا را برایتان شرح دهیم:

  • یکی از راه‌های تشخیص اصل بودن میز ناهارخوری اتصالات پایه و تکیه‌گاه‌ها است. اگر تقلبی باشد با منگنه یا چسب متصل شده است و فضای اتصال از یکدیگر جدا است.
  • نشستن روی میز و برسی ارتفاع آن یکی از راه‌هاست. روی آن بنشینید و بررسی کنید. میزهای اصلی دارای ارتفاعی استاندارد هستند.
  • هزینه میز یکی از موارد تشخیصی است. اگر نسبت به نرخ معمول ارزان‌تر است حتماً باید آن را در نظر بگیرید و گول نخورید.

نهایت امر اینکه بدانید هر چه بیشتر در دنیای امروز پیش برویم، نقش تکنولوژی بیشتر می‌شود و خریدهای اینترنتی جای خود را به خرید حضوری می‌دهد. سعی کنید با خرید مجازی، وقت بیشتری را برای حضور در کنار خانواده داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.