راهنمای خرید شگفت انگیز پوشک بچه ارزان و بهداشتی

خرید پوشک بچه

پوشک بچه از جمله وسایل بسیار کاربردی برای نوزادان و کودکان محسوب می‌شود؛ اما در گذشته، پوشک این چیزی نبود که در حال حاضر در بازار وجود دارد. قبلاً مادران بچه را به اصطلاح کهنه می‌کردند تا اینکه کم‌کم پوشک‌هایی آمد تا مادران فقط در مسافرت یا مهمانی از آنها استفاده کنند اما با گذشت زمان استفاده از آنها رایج‌تر شد و در طی سال‌های اخیر با شکل‌ها و ویژگی‌های مختلف به بازار عرضه شد. ما در این مقاله از سایت آباژور سعی می‌کنیم تا موارد مهمی که هنگام خرید پوشک بچه، توجه به آن ضروری است؛ مطرح کنیم. با ما همراه باشید.

پوشک بچه

راهنمای خرید پوشک بچه

تولد یک نوزاد و حضور جذاب او در فضای خانواده به معنای واقعی، روح بخش زندگی خانواده و اطرافیانش می‌شود به خصوص در این زمانه که میزان فرزند آوری پایین است. پس حتماً خریدن وسایل نوزاد قبل از تولد و بعد از آن، همان حال و انرژی مثبت را دارد. در بین این وسایل، چند مورد از آنها ضروری‌تر است که از آن جمله می‌توان به پوشک اشاره کرد.

خریدن پوشک این روزها به دلیل هزینه‌های بالایی که دارد کمرشکن و نوعی دغدغه برای والدین محسوب می‌شود زیرا ممکن است پوست فرزند شما با هر پوشکی سازگار نباشد و مجبور باشید جنس خوبش را بخرید که به آن واکنش پوستی نشان نمی‌دهد؛ زیرا هر کودکی به تناسب شرایط بارداری مادرش و ژنتیکی که دارد، حساسیتش با دیگری فرق می‌کند و هر پوشکی را نمی‌پوشد؛ بنابراین در بازار، انواع پوشک‌ها با سطح کیفیت متفاوت برای هر نوع سلیقه و شرایطی یافت می‌شود.

راهنمای خرید پوشک بچه

خرید لوازم کودک و نوزاد برای والدین بسیار لذتبخش است؛ اما با وجود عشق فراوان والدین به فرزندشان، بهتر است هنگام خرید توجه بیشتری نسبت به خرید این وسایل داشته باشند به خصوص پوشک که مستقیماً به پوست کودک برخورد می‌کند.

  • سایز مناسب پوشک بچه

حتماً شنیده‌اید که می‌گویند تا کودکتان به دنیا نیامده برایش پوشک بچه نخرید. چرا؟ دلیلش این است که ممکن است کودکتان خیلی درشت‌تر از پوشکی که خریده‌اید باشد و یا خیلی ریزتر؛ بنابراین سعی کنید بعد از تولد نوزادتان پوشک بچه را بخرید که سایز مناسب پوشک را برایش تهیه کنید.

  • نوع مناسب پوشک

حتماً قبل از اینکه بسته پوشک بچه را خریداری کنید، سعی کنید که در صورت امکان، یک پوشک را از درون بسته ببینید. بعضی از فروشگاه‌ها یک نمونه بیرون از بسته دارند. همانطور که می‌دانید تا ۶ ماه اول به دلیل اینکه نوزادتان شیر می‌خورد، مدفوع حالت مایع دارد و روان است. هنگام خرید توجه کنید پوشکتان پشتی داشته باشد تا تمام آن مایع را جذب کند. در این صورت مجبور نیستید تا کمر کودکتان را بشویید.

  • جذب بالا

وقتی برای خریدن پوشک به فروشگاه می‌روید، سعی کنید که در مورد میزان جذب آن مطمئن شوید. برسی کنید که آیا لایه داخلی و سطح پوشک قدرت جذب رطوبت بالا دارد یا نه. اگر از پوشکی که دارای قدرت جذب بالایی نیست استفاده کنید، پوشک حالت گوله پیدا می‌کند و ادرار و مدفوع حرکت می‌کند و به اصطلاح پس می‌دهد.

  • حجم پوشک بچه

شاید این مورد را کمتر شنیده باشید که حجم پوشک مورد نیاز نوزاد شما باید به اندازه باشد. به این معنا که کودک را باد نکند و به حجمش به صورت کاذب اضافه نکند. مزیتش چیست؟ گفته شده که پوشک غیراستاندارد بر روی نوع راه رفتن و شکل‌گیری پاها تأثیر می‌گذارد و باعث ایجاد آسیب می‌شود زیرا فاصله پاها را از هم خیلی بیشتر می‌کند. حواستان باشد وقتی پوشک را می‌بندید، باید تنها ۴ انگشت بین پاهای نوزاد فاصله داشته باشد.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین قطار اسباب بازی جادویی سال

نکات مهم هنگام خرید پوشک بچه

نکات مهم هنگام خرید پوشک بچه

هر چه بیشتر دقت کنید، می‌توانید جنس بهتری را تهیه کنید. این توجه می‌تواند به جنبه‌های مختلف جنس پوشک کودک و یا موارد این‌چنینی باشد. با نکاتی که در ادامه یاد می‌شود، می‌توانید پوشک مورد نظر خود را تهیه کنید.

  • حواستان به لایه‌های رویی پوشک باشد. لایه رویی بهتر است که از جنس کتان باشد تا هوا به داخل پوشک رد و بدل شود و پای نوزاد نسوزد.
  • پوشکی که می‌خرید نباید کلر داشته باشد؛ زیرا برای کودک سرطان‌زا است. پس حتماً اطلاعات درج شده بر روی بسته را مطالعه کنید.
  • پوشک بچه بدون عطر و بو تهیه کنید؛ زیرا پژوهشگران دریافتند که در این عطرها مواد نفتی به کار رفته که باعث انواع امراض پوستی می‌شود.
  • قبل از خرید، بدانید بهترین مارک‌های پوشک شامل پریما (ترک و لهستان)، پمپرز، اوی بی بی، کانفی، هاگیز،‌ مولفیکس ترکیه و جان به به هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.