راهنمای خرید انواع دارت پرفروش حرفه‌ای و آماتور

راهنمای خرید انواع دارت

دارت یک وسیله برای تفریح، یک ورزش مفرح و یک ابزار افزایش تمرکز است. تا چند سال پیش دارت تنها یک ورزش بود. ورزشی که هم سبک بود و هم به نوعی لوکس به حساب می‌آمد. رفته‌رفته با تنوع در متریال و کاهش قیمت آن. بخش زیادی از جامعه به این ورزش مفرح و هیجان انگیز روی آوردند. تا آنجا که به عنوان یکی از ابزارهای افزایش تمرکز و ریلکسیشن پایش به اتاق مدیران هم باز شد. وسیله‌ای برای کاهش استرس مدیران و افزایش آرامش. با استقبال عمومی، شرکت‌ها به فکر ایجاد تنوع در این وسیله افتادند و با تغییر متریال و دست بردن در شیوه تولید سنتی، آن را جذابتر کردند. با مطالعه این نوشتار در سایت آباژور راهکار انتخاب یک تخته دارت باکیفیت را پیدا کنید.

با تخته دارت آشنا شوید

انواع تخته دارت موجود در بازار

اولین تخته دارت‌ها در سده‌های میانی، از یک قطعه چوب عرضی تنه درختان در انگلیس پا به عرصه گذاشت. پرتاب سوزن دارت به طرف این تخته‌ها آنقدر جذاب و هیجان انگیز بود که عامل شرط بندی شد. به تدریج دارت بازی یکی از بخش‌های ثابت کافه‌ها، محل‌های تجمع مردان، ملوان‌ها و … شده بود. کم‌کم پای پادشاهان نیز به این تفریح لذت‌بخش باز شد. هنری هشتم به نجار خود دستور داد یک تخته دارت با پیکان‌های با کیفیت برای وی بسازد. البته هنری آن تخته را به آنه بولین معشوقه خود هدیه کرد. با تبدیل این تفریح به یک ورزش رسمی در سال ۱۹۰۰ استانداردهای زیادی برای آن طراحی شد. از جنس تخته گرفته تا قوانین بازی. بعنوان مثال تخته دارت‌های اولیه از موی اسب تولید شدند که البته گران قیمت هم بود.

انواع تخته دارت موجود در بازار

با پیشرفت تکنولوژی و استقبال عمومی از این ورزش در طول زمان شرکت‌های تولید کننده نیز دست به تغییرات بزرگ در متریال و نوع تخته دارت زدند. در حال حاضر انواع تخته دارت ورزشی و تفریحی در بازار موجود است که سه نوع پرطرفدار

  • تخته دارت سوزنی
  • تخته دارت دیجیتالی
  • تخته دارت‌های مغناطیسی
حتما بخوانید  راهنمای انتخاب بهترین دوچرخه برقی حرفه‌ای خوش قیمت

هستند. دارت‌های سوزنی رسمی‌ترین نوع آن است که در باشگاه‌های ورزشی برای تمرین و مسابقه از آن استفاده می‌کنند. البته پرطرفدارترین وسیله ورزشی این شاخه هم هست. مدل دیجیتالی بیشتر در کافه‌ها، اماکن عمومی دیده می‌شود. چون رسمیت مسابقه‌ای ندارد. مدل مغناطیسی هم بیشتر برای کودکان است که حادثه‌ای رخ ندهد.

راهنمای خرید دارت

راهنمای خرید دارت

با توجه به توضیحات بالا برای خرید یک تخته دارت مناسب باید به چند مورد مهم توجه کنید. در صورتی که دارت‌های مغناطیسی و دیجیتالی می‌خواهید خرید شما چندان مشکل نخواهد بود و به راحتی از طریق اینترنت و با مقایسه نمونه‌های موجود می‌توانید خریدتان را انجام دهید؛ اما برای خرید دارت‌های سوزنی باید کمی حرفه‌ای‌تر برخورد کنید:

  • جنس تخته (BOARD)

جنس تخته دارت‌های سوزنی در حال حاضر از الیاف طبیعی مانند موی اسب، چوب فشرده، مقوای فشرده و پلاستیک است. طبیعتاً تخته دارت با موی اسب خیلی گران قیمت، با کیفیت و لوکس است؛ اما تخته‌های پلاستیکی و چوبی و مقوای با کیفیت هم در بازار موجود است. در مورد تخته‌های دیجیتالی و مغناطیسی مشکل چندانی ندارید و متریال‌های آنها خیلی باهم دیگر تفاوتی ندارد.

  • پیکان یا سوزن دارت

خرید یک دارت با کیفیت باعث می‌شود عمر آن افزایش پیدا کرده و تخته نیز آسیب کمتری ببیند. دارت‌ها با سه نوع متریال تولید می‌شوند: دارت‌های برنجی، دارت‌های تنگستن، دارت‌های نیکلی. دارت‌های برنجی رایج‌ترین نوع سوزن برای استفاده عمومی هستند اما صادقانه بگویم عمر چندانی ندارند. اگر این وسیله را برای دفتر یا منزل تهیه کردید دارت‌های نیکلی خریداری کنید. عمر طولانی و سوزن با کیفیت، تخته شما را از آسیب جدی دور می‌کند. نوع تنگستن هم که حرفه‌ای و گران قیمت می‌باشد.

چگونه یک دارت خوب بخرم؟

اولین چیزی که به ذهن همه ما می‌رسد. این است که به بورس فروش کالای ورزشی شهرمان برویم؛ اما حقیقت این است که آنجا در هر فروشگاهی یک فروشنده است که فقط مزیت‌های کالای خود را می‌گوید. خرید از سایت‌های اینترنتی معتبر کار شما را دوچندان آسان می‌کند. تنوع محصول، اطلاعات دقیق کالاها و امکان مقایسه انواع دارت یک طرف، نظرات خریداران قبلی که صادقانه و بی‌غرض است در طرف دیگر شانس شما را برای یک خرید موفق چندین برابر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.