قوانین خرید یک عینک دوچرخه سواری حرفه‌ای

عینک دوچرخه سواری

عینک دوچرخه سواری از لوازم واجب و مهم دوچرخه سواران حرفه‌ای است که روی صورتشان زیاد دیده‌ایم. دوچرخه سواری همانند سایر ورزش‌ها که این روزها برای خودشان برو و بیایی به دست آورده‌اند، بسیار هوادار دارد و جوانان زیادی برای یادگیری و به جهت علاقه هم که شده، در این حیطه فعالیت می‌کنند. تمام این افراد، با عینک دوچرخه سواری آشنایی دارند و برای انجام ورزش حرفه‌ای دوچرخه سواری حتماً آن را تهیه می‌کنند. آنها سعی می‌کنند که از بهترین مکان‌ها و بهترین کیفیت‌ها خرید کنند تا آنچه استفاده می‌کنند در خور شرکت در یک مسابقه و یک ورزشکار باشد. در ادامه این مقاله از سایت آباژور سعی داریم تا شما را برای خرید عینک دوچرخه سواری راهنمایی کنیم تا بتوانید مانند یک حرفه‌ای بهترین عینک را خریداری نمایید.

عینک دوچرخه سواری

عینک دوچرخه سواری وسیله‌ای است که فرد ورزشکار برای محافظت در برابر نور آفتاب، پرت شدن شن، سنگ ریزه، گرد و غبار و دیگر موارد استفاده می‌کند. بیشتر آنها از پلاستیک پلی کربنات ساخته شده‌اند و هدف از استفاده، بیشتر محافظت کردن است؛ تا دوچرخه سوار فقط و فقط به راندن دوچرخه تمرکز کند نه محافظت از چشمان خود. علاوه بر این استفاده از عینک، نوعی مد و زیبایی تلقی می‌شود و به استایل دوچرخه سوار، جذابیت خاصی می‌بخشد؛ اما بهترین عینک دوچرخه سواری، لزوماً زیباترین عینک نیست. پس حتماً کیفیت را هم مدنظر قرار دهید.

راهنمای خرید عینک دوچرخه سواری

راهنمای خرید عینک دوچرخه سواری

گاهی خرید کردن به معنای تخلیه هیجان‌ها و افکار منفی به سمت بیرون از ذهن، یا دست کم آرام کردن خود است؛ اما این موضوع نباید باعث شود که ما کیفیت را فدای آرامش ذهنی خودمان کنیم و باید حواسمان به این موضوع باشد. در ادامه سعی می‌کنیم نکاتی را که هنگام خرید عینک دوچرخه سواری باید به آن توجه کنید به شما گوشزد کنیم:

  • لنزهای تک و دو لنزی

یکی از مواردی که باید حتماً هنگام خرید عینک دوچرخه سواری به آن دقت کنید، لنز است. بعضی از آنها تک لنز هستند که دید محیطی را بهبود می‌دهند و منطقه دید را افزایش می‌دهند؛ و بعضی دو لنز که قابل تعویض هستند و در شرایط مختلف می‌توانید لنز دیگر را جایگذاری کنید. فراموش نکنید که هرچه قیمت عینک بیشتر باشد، تعداد لنزهای کناری آن بیشتر است.

  • لنزهای فتوشیمیایی (فتوکرومیک)

لنزی است که با تغییر در شدت نور، تاریک یا روشن می‌شود و برای شرایطی که هوا و جو پایدار نیست، مناسب است. دوچرخه سواران کوهستانی برای جابجایی بین جنگل‌ها و مسیرهای باز از این لنز استفاده می‌کنند.

  • حفاظت در برابر اشعه فرابنفش

یکی از مهمترین مواردی که باید به آن دقت کنید، میزان محافظت از چشم شما در برابر اشعه فرابنفش است. یادتان باشد گول رنگ عینک دوچرخه سواری را نخورید؛ زیرا رنگ آنها لزوماً دلیل بر محافظ بودنشان نیست. در غیر این صورت چشم شما آسیب می‌بیند و دچار مشکل خواهید شد.

  • ضد ضربه بودن

توصیه مهم ما به شما این است که نوع کارتان را برای این خرید در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که اگر خدایی نکرده در حین دوچرخه سواری زمین بخورید و عینک از چشمان شما بیفتد یا اینکه سنگریزه‌ای به سمت چشم شما در حین کار پرت شود؛ چنانچه عینک بشکند، علاوه بر اینکه مجبورید هزینه اضافه کنید ممکن است به چشم شما نیز آسیب برسد. پس هنگام خرید حواستان باشد که عینک ضد ضربه و نشکن باشد.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین توپ والیبال المپیک

نکات مهم هنگام خرید عینک دوچرخه سواری

نکات مهم هنگام خرید عینک دوچرخه سواری

همان طور که گفتیم، برای خرید عینک دوچرخه سواری نکات ریزی وجود دارد که باید به آن دقت کنید. برخی از آنها به شرح زیر است:

  • خرید لنزهای پلاریزه شده برای مواقعی است که نور به آب راکت یا جاده‌های مرطوب مستقیم می‌تابد. در این شرایط، به دید، وضوح می‌بخشد و تابش نور را قبل از رسیدن به چشم شما کنترل می‌کند.
  • پوشش ضد مه عینک دوچرخه سواری که باعث از بین بردن بخار گرفتگی عینک می‌شود؛‌ دقت کنید. این نوع از عینک‌ها مه شکن هستند.

نحوه تشخیص اصل بودن

متأسفانه این روزها تمام اجناس نمونه تقلبی هم دارند و عده‌ای افراد نادان سعی دارند همانند جنس اصلی تولید و روانه بازار کنند. عینک دوچرخه سواری هم از این قاعده مستثنا نیست. موارد تشخیصی از این قرار هستند:

  • برچسب مارک یکی از موارد تشخیصی است که در کنار شیشه یا بر روی دسته یا پشت عینک حک می‌شود (می‌توانید از سایت همان برند مورد نظرتان، محل دقیق مارکشان را ببینید).
  • شماره‌ای که بر روی قاب عینک نوشته‌اند را با شماره مدل‌هایی که کارخانه اصلی می‌زند مقایسه کنید.
  • عینک دوچرخه سواری اگر اصل باشد بر روی جعبه‌اش اسم برند و توضیحات مربوط به محصول نوشته شده است.

نهایت امر اینکه دنیا به سمت مجازی شدن و دهکده جهانی شدن پیش می‌رود. پس بهتر است ما هم با رفتن به فروشگاه‌های اینترنتی و منابع مختلف به صورت مجازی، از امکانات ویژه این شرایط بهره‌مند شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.