راهنمای خرید گهواره رویایی کودک

گهواره

گهواره برای تمام ما ایرانی‌ها معنای نوستالژی و قشنگی دارد. خودمان، پدر و مادرانمان، پدربزرگ و مادربزرگ‌هایمان همگی در همین گهواره‌ها بزرگ شدیم و با شنیدن اسمش، کلی به یاد قدیم‌ترها و بچگی می‌افتیم. گهواره از دیرباز در فرهنگ ایرانی‌ها وجود داشته و هنوز هم در بعضی از مناطق ایران که کاملاً شهری نشده‌اند و به فرهنگ‌های قدیمی پایبند هستند، از نوع قدیمی آن استفاده می‌شود. خانواده‌ها برای کودک اول، گهواره می‌خریدند و از آن به بعد، بقیه کودکانشان را در همان گهواره بزرگ می‌کردند. زندگی همین قدر ساده بود و کسی به خریدن گهواره صورتی برای دختر و آبی برای پسر فکر نمی‌کرد؛ اما این روزها به دلایل مختلف، وضعیت خیلی متفاوت است.

هنگامی که به فروشگاه مراجعه می‌کنید، آنقدر تنوع زیاد است که شما نیاز به خواندن راهنمایی دارید که برای خرید، کمکتان کند که ما در این مقاله از سایت آباژور این هدف را برایتان محقق می‌کنیم. پس تا به آخر همراه ما باشید.

گهواره

راهنمای خرید گهواره

اینکه کودک بعد از به دنیا آمدنش در چه جایی بخوابد خیلی اهمیت دارد. این روزها موارد زیادتری برای انتخاب والدین وجود دارد که از حد تصورمان خارج است. گهواره، بستری است در آن نوزادان تازه به دنیا آمده را می‌خوابانند که آنها را با تکان دادن آرام کنند. این وسیله درصد به خطر افتادن، پرت شدن، له شدن دست و پا و موارد این‌چنینی را کاهش می‌دهد و از کودک محافظت می‌کند. این وسیله متحرک است و شما می‌توانید در هرکجای خانه خودتان آن را بگذارید و حتی به خانه دیگری هم با ماشین ببرید. گهواره در اندازه‌ها، شکل‌ها و رنگ‌های متنوع تولید و عرضه می‌شود که با یک سر زدن به فروشگاه‌ها و دیدن سایت‌های اینترنتی کاملاً پی خواهید برد. خریدن محصولی که برای کودکانتان راحت باشد بسیار مهم است پس با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین خرید را برای کودکتان داشته باشید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید پازل پرفروش دو بعدی و سه بعدی ارزان

راهنمای خرید گهواره

خریدن گهواره برای کودکتان فعالیت بسیار جذاب و مفرحی است که در کنار حال خوبی که دارد، باید با دقت و توجه انتخاب شود. با توجه به قیمت‌هایی که در بازار وجود دارد، سعی کنید جنسی را بخرید که در عین حالی که به شما از نظر مالی فشار نمی‌آید، بتوانید بهترین استفاده را از آن بکنید.

  • ساده باشد

مهمترین ویژگی یک گهواره این است که هیچ آپشن عجیب قریب اضافه نداشته باشد و ساده باشد؛ زیرا ممکن است که ایمنی فرزندتان را به خطر بیندازد. مثلاً چرخ نداشته باشد و یا اینکه پایه‌های مورب و هلال شکل نداشته باشد. اگر احیاناً دوست داشتید که چرخ­دار بخرید، حتماً چرخ‌ها قفل داشته باشند که حرکت نکند.

  • تشک

اگر گهواره خودش تشک دارد که هیچ اما اگر نداشت سعی کنید تشک خوب و مناسبی از لحاظ اندازه بخرید تا مدام سُر نخورد و برای کودک خطرناک نباشد. همچنین دقت کنید که بعضی از گهواره‌ها لَت‌های چوبی در اطرافشان دارند که باعث می‌شود جریان هوا گهواره بیشتر عبور کند.

  • گازگرفتگی

نکته‌ای که وجود دارد این است که گاز گرفتگی در اجناسی که دارای مواد شیمیایی بالایی هستند، ممکن است اتفاق بیفتد. در این وسایل، تشکی که در گهواره وجود دارد ممکن است مواد شیمیایی و ترکیبات آلی فرار (VOC) را آزاد کند و اگر کودکتان در آن هوا نفس بکشد باعث به خطر افتادن سلامتی و ایجاد بیماری‌های جدی می‌شود. پس زمانی که می‌خواهید خرید کنید، دقت کند تشکی که در آن می‌گذارید مواد شیمیایی کمتری با خودش داشته باشد.

  • استحکام

هنگام خرید بررسی کنید که گهواره محکم باشد. گهواره‌ای که در صورت برخورد به آن، به خاطر عدم استحکام برعکس شود به کار شما نمی‌آید. چراکه ممکن است امنیت کودک را تحت تأثیر قرار دهد.

نکات مهم هنگام خرید گهواره

نکات مهم هنگام خرید گهواره

کودکان تا مدت زیادی باید در آرامش و فضای دلنشین رشد کنند و از هرگونه خطر و استرس به دور باشند؛ بنابراین قبل از خرید کردن، راحتی کودکتان را حتماً در نظر بگیرید. ما در ادامه سعی می‌کنیم نکاتی را برای خرید گهواره کودک برایتان گوشزد کنیم.

  • از گرفتن گهواره­هایی که دارای لحاف اضافی هستند، خودداری کنند زیرا برای کودک اذیت کننده است و ممکن است تنفس او را تهدید کند.
  • گهواره‌ای که لوازم و قطعات کوچک دارد نخرید؛ زیرا ممکن است به دهانش ببرد و باعث خفگی شود.
  • قبل از خرید، حتماً داخل گهواره را چک کنید که بخش تیز و اذیت کننده برای کودکتان نداشته باشد.
  • گهواره‌ای را انتخاب کنید که حتماً بتواند وزن بیشتر از ۱ نوزاد را تحمل کند؛ زیرا باید بتواند تا حداقل ۱ سالگی استفاده شود.
  • گهواره­ای بخرید که سنگین نباشد و بتوانید به راحتی آن را تا کنید.
  • دقت کنید که اگر گهواره نرده دارد، فاصله نرده‌ها از هم زیاد نباشد تا احتمال خطر آن به کمترین مقدار برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.