راهنمای خرید فوق العاده تلفن بی سیم [۲۰۲۲]

خرید تلفن بی سیم

تلفن بی سیم یکی از وسایل جدا نشدنی بیشتر خانه‌ها در دنیای امروز است. از اولین بار که الکساندر گراهام بل تلفن سیمی را اختراع کرد، این وسیله تغییرات زیادی داشته و قابلیت‌های زیادی به آن اضافه شد؛ اما حتماً شما هم از محدودیت‌های داشتن تلفن‌های سیمی یا به اصطلاح تلفن رو میزی آگاه هستید بعنوان مثال شاید کسی بخواهد به طور خصوصی با تلفن منزل صحبت کند. یا حرفی دارد که صلاح نیست کسی بداند. یا برای انجام کارهای آشپزی باید مدام به آشپزخانه برود اما تلفن در اتاق منزلتان است. در تمام این حالت‌ها داشتن تلفن بی سیم بسیار کارآمدتر خواهد بود؛ بنابراین حتماً شما هم موافقید که با خریدن یک تلفن بی سیم که راهنمای خریدش را در این مقاله از سایت آباژور خواهید خواند، هنگام صحبت کردن با تلفن، محدودیت مکانی نخواهید داشت.

تلفن بی سیم

راهنمای خرید تلفن بی سیم

همانطور که می‌دانید، لوازم ارتباطی در زمان‌های دور و قدیم، مانند دنیای امروز نبود. دنیایی که روزی در آن مردم با روشن کردن آتش و دود کردن آن برای یکدیگر پیام می‌فرستادند، به حدی از پیشرفت و آگاهی رسیده است که انسان می‌تواند به راحتی و با گرفتن چند شماره، با هرکسی که اراده کند ارتباط برقرار کند. شاید لازم به یادآوری باشد که اولین نوع تلفن، در عین بزرگی، دارای سیم‌هایی بود که جعبه شماره‌گیری را به گوشی تلفن وصل می‌کرد؛ اما بعد از تبدیل شدن به حالت‌های متنوع، نهایتاً در چند سال اخیر، شاهد وجود تلفن‌هایی بودیم که محدودیت‌های تلفن قبل را نداشتند. به این صورت که بسیار کوچکتر شده، سیم‌ها از ساختارش حذف شدند و تلفن بی سیم نام گرفتند. مزیت عمده‌اش علاوه بر سبکی، این است که برای استفاده کننده، محدودیت مکانی ندارد و به راحتی در دست جا می‌گیرد.

راهنمای خرید تلفن بی سیم

تلفن بی سیم وسیله‌ای نیست که شما امروز تهیه کنید و فردا آن را دور بیندازید. بلکه بعد از خرید، حداقل چهار تا پنج سال جای استفاده خواهد داشت. پس برای خرید چنین وسیله مهم و پرکاری، بهتر است که از راهنمای خرید زیر مشورت بگیرید و جنس خوب تهیه کنید.

  • میزان برد گوشی تلفن

مهمترین مورد مهم هنگام خرید تلفن بی سیم توجه به میزان برد گوشی آن است؛ یعنی تا چه شعاعی نسبت به پایه تلفن می‌توانید از آن استفاده کنید. در مورد این نوع از تلفن‌ها معمولاً این ادعا وجود دارد که می‌تواند برد گسترده‌ای را شامل شود که اندازه‌اش تا ۵۰ متر در فضای بسته و ۳۰۰ متر در فضای باز است؛ اما این را فراموش نکنید که برد گوشی‌ها می‌تواند با وجود دیوارهای ضخیم کاهش یابد.

  • داشتن پیام گیر

از جمله ویژگی‌هایی که می‌توانید برای تلفن بی سیم در نظر بگیرید داشتن پیغام‌گیر است. تعجب نکنید. بله! ‌تلفن‌هایی هستند که پیغام‌گیر ندارند. داشتن این مورد بسیار ضروری است. به این دلیل که ممکن است به دلایل مختلف تماس مهمی داشته باشد اما منزل نباشد. داشتن پیغام‌گیر می‌تواند پیام شخص تماس گیرنده را برای شما حفظ کند؛ اما حواستان به مدت زمانی که تلفنتان می‌تواند پیغام هر فرد را ضبط کند هم باشد. عموماً این زمان از ۱۱ الی ۱۲ دقیقه شروع می‌شود تا ۱ ساعت.

  • قابلیت بلاک شماره

قبل از اینکه تلفن بی‌سیمتان را بخرید، سعی کنید به ویژگی‌های خاصش توجه کنید. بیشتر مردم مزاحم تلفنی‌هایی دارند که نمی‌دانند از دستشان چه کنند. روی همین حساب، تلفنی که می‌خرید بهتر است ویژگی بلاک کردن را داشته باشد تا شما هم از دست زنگ خوردن‌های بی‌مورد گوشی تلفن منزلتان در امان باشید.

  • داشتن قابلیت تطابق با سمعک

جالب است بدانید اگر فردی به دلیل مشکلات شنوایی از سمعک استفاده می‌کند، سمعکشان می‌تواند در صدای مکالمات اختلال ایجاد کند؛ اما در بعضی از تلفن‌ها قطعاتی وجود دارد که با سمعک همگام است. به این معنا که صدایی که تولید می‌کند واضح‌تر است. لازم به ذکر است که شما باید با گذاشتن تنظیمات سمعک بر روی حالت T، آن را فعال کنید.

حتما بخوانید  مهمترین نکات در جامع‌ترین راهنمای خرید انواع گوشی موبایل

نکات مهم هنگام خرید تلفن بی سیم

در رابطه با خریدن لوازم برقی، جداً مشورت گرفتن و پرس و جو کردن امر بسیار عقلانی و درستی می‌باشد؛ زیرا شما به صورت غیرمستقیم از تجربه دیگران استفاده می‌کنید و با کمترین میزان اشتباه در خریدتان پیش می‌روید.

  • از جمله قابلیت‌هایی که برای افراد دارای مشکل شنوایی تعبیه شده، نصب چراغ‌های چشمک زن برای هشدار دیداری زنگ تلفن است.
  • در بعضی از این گوشی‌های تلفن، مخصوص افرادی که نقص بینایی دارند، دکمه‌های بزرگ با اختلاف رنگ بالا کار می‌گذارند تا کار برایشان ساده شود.
  • بعضی از تلفن‌ها دارای ویژگی پخش آهسته هستند؛ یعنی پیغام‌هایی که گرفتند را به صورت آهسته پخش می‌کنند تا واضح‌تر و بهتر شنیده شود.
  • از جمله موارد دیگر این است که وزن مناسبی داشته باشد. اگر گوشی شما سنگین باشد نمی‌توانید به میزان زمان زیادی با آن صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.