راهنمای خرید بروزترین دستگاه کپی [۲۰۲۲]

خرید دستگاه کپی

دستگاه کپی از محصولات نیاز زندگی امروز بشر است. همه ما برای کپی گرفتن از مدارک شناسایی و اسناد، نیاز به استفاده از این دستگاه داریم. در برخی مواقع برای یک گرفتن یک کپی ساده شما مجبور هستید، مسافت زیادی را طی کنید. از این گذشته شاغلین، اداره و سازمان‌ها نیز نیاز مبرمی به داشتن این محصول دارند. از این رو وجود آن در هر خانه و اداره‌ای می‌تواند امری ضروری باشد؛ اما کدام دستگاه کپی مناسب‌تر است و می‌تواند بهترین استفاده را برای ما داشته باشد؟ در ادامه این مقاله آباژور با بررسی معیارهای خرید دستگاه فتوکپی سعی داریم شرایط خرید ایدئال این دستگاه را برای شما رقم بزنیم.

دستگاه کپی

راهنمای خرید دستگاه کپی

دستگاه کپی محصولی برای کپی کردن اسناد و مدارک است. البته در حال حاضر برندهای تولید کننده این محصول آن را با قابلیت‌های بسیار زیاد و متنوع روانه بازار کرده و کاربران می‌توانند در عین کپی کردن از سایر قابلیت‌های آن نیز استفاده نمایند. مواردی مانند پرینت، اسکن و… که ممکن است بسته به شرایط شغلی و یا نیازهای خانواده‌ها مورد استفاده قرار گیرد. جدای از این قابلیت‌ها به دلیل قیمت‌های بالا، کاربران تنها باید برحسب نیاز اقدام به خرید محصول مورد نظر نمایند. اگر شناخت کافی نسبت به انواع قابلیت‌ها و شرایط استفاده از این دستگاه را ندارید، بهتر است در ادامه ابتدا شناخت کافی پیدا کرده و سپس برای خرید آن اقدام کنید.

راهنمای خرید دستگاه کپی

در راهنمای خرید دستگاه کپی سعی داریم نکاتی را برای شما بیان کنیم که دقت به آنها در نهایت می‌تواند منجر به خریدی مناسب، با کیفیت و با امکانات عالی‌تر شود. در ادامه این معیارها را مرور می‌کنیم:

 • امکان کپی رنگی و سیاه و سفید

یکی از نکات مهمی که در خرید دستگاه فتوکپی باید به آن دقت کنید، امکان کپی رنگی و یا تنها سیاه و سفید در آن است. محصولاتی که امکان کپی رنگی را دارند، کمی گران بوده و از این رو بسته به نیاز باید برای این منظور اقدام کنید. اگر به دنبال کارهای گرافیکی هستید، باید سراغ محصولاتی با امکان کپی رنگی بروید.

 • راحتی استفاده

همچنین راحت بودن استفاده نیز از جمله معیارهایی است که در خرید دستگاه فتوکپی باید به آن توجه کنید. دستگاه‌های خانگی معمولاً شرایط استفاده راحتی دارند؛ اما برای کارهای حرفه‌ای ممکن است با محصولاتی روبرو شوید که پیچیدگی‌هایی در هنگام استفاده دارند.

 • کیفیت چاپ و کپی

کیفیت چاپ نیز از مسائل مهم در هنگام خرید این محصول است. البته منظور ما از بیان این نکته محصولاتی نیست که جوهر پخش کرده و کیفیت پایینی در کپی کردن دارند. این محصولات اصلاً شرایط مناسبی نداشته و نباید اقدام به خرید آنها کنید. منظور از کیفیت چاپ در این محصول، امکان استفاده از آن برای کارهای حرفه‌ای است. در برخی از محصولات امکان کپی کردن موارد خیلی خاصی که دارای جزئیات بسیار قدیمی هستند، وجود ندارد. کیفیت چاپ بیشتر برای کاربران تخصصی اهمیت پیدا می‌نماید. برای کارهای عمومی معمولاً محصولات با برندهای شناخته شده می‌توانند کیفیت لازم را داشته باشند.

 • قابلیت بزرگ نمایی و زوم

همچنین در برخی مواقع ممکن است نیاز به زوم کردن و بزرگ نمایی اسناد برای کپی کردن داشته باشید. از این رو در هنگام تهیه و خرید دستگاه کپی می‌توانید سراغ نمونه‌هایی بروید که این امکان را برای کاربر فراهم می‌آورند. همچنین برخی از دستگاه‌ها نیز قابلیت کوچک نمایی را نیز دارند تا از این شرایط هم برای موارد مورد نیاز استفاده نمایید.

 • سرعت دستگاه کپی

یکی دیگر از معیارهایی مهم در خرید این محصول سرعت کپی آن است. البته این موضوع بسته به شرایط استفاده و نوع کاربری لازم در آن است. برای مغازه‌های تجاری و فروشگاه‌های ارائه دهنده این خدمات، این مهم اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت؛ اما برای مصارف خانگی می‌توان دنبال محصولاتی بروید که شرایط نرمال را داشته باشند. سرعت ۲۰ تا ۳۰ برگه در دقیقه می‌تواند سرعت مناسبی برای این دستگاه باشد. البته برای مصارف عمومی‌تر می‌توانید دستگاه‌هایی با سرعت پایین‌تر نیز انتخاب کنید.

 • دستگاه‌ها تک کاره یا چند کاره

یکی از نکات مهم در خرید این محصول انتخاب از میان دستگاه‌های تک کاره و یا چند کاره است. همه کاره‌ها می‌توانند امکانات دیگری از قبیل پرینت، فکس، اسکن و… را نیز برای شما فراهم آورند. در صورت نیاز به این خدمات می‌توانید از انواع همه کار انتخاب کنید.

 • اندازه محصول

برای مصارف خانگی بهتر است سراغ محصولاتی با اندازه کوچک‌تر بروید که ظرفیت کمتری دارند اما امکان جابجایی آنها نیز ساده است. دستگاه‌های بزرگ مخصوص مغازه‌های ارائه دهنده این خدمات و یا ادارات و سازمان‌ها است.

حتما بخوانید  نکات طلایی خرید انواع دوربین عکاسی حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای

نکات مهم هنگام خرید دستگاه کپی

نکات مهم هنگام خرید دستگاه کپی

 • از میان برندهای شناخته شده اقدام به خرید و تهیه این محصول نمایید.
 • تعداد برگه‌های قابل چاپ نیز از نکات مهم در خرید دستگاه کپی است.
 • امکان ذخیره سازی اطلاعات نیز می‌تواند از موارد مهم در هنگام خرید این محصول باشد.
 • اندازه کاغذ نیز از نکاتی است که در خرید این محصول باید مورد توجه قرار گیرد. سعی کنید محصولاتی تهیه کنید که حداقل اندازه A4 را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.