راهنمای خرید سرویس پخت و پز [غیر سرطان زا]

خرید سرویس پخت و پز

خرید سرویس پخت و پز یکی از خریدهای بسیار حساس و جذابی است که خانم‌های خانه با آن روبرو هستند. قبل از هر چیزی بایستی یک نکته مهم را در این خرید به شما یادآور شویم. یک خرید ایدئال و چند سال استفاده بدون هیچ دردسری؟ یا انتخاب یک محصول ارزان و اشتباه و دائماً هر چند ماه برگشت به بازار برای خرید دوباره؟ در نهایت همه ما باید از این دو گزینه یکی را انتخاب کنیم. برخلاف بسیار دیگری از وسایل، این سرویس‌ها دائماً در حال استفاده بوده و هر بار استفاده از آن نیز می‌تواند یک قدم آنها را به سمت اتمام عمرشان نزدیک نماید.

از این رو برای خرید این محصول باید دقت زیادی داشته باشید. عدم دقت به کیفیت و جنس می‌تواند شرایط پیچیده‌ای در این خرید برای شما رقم بزند. پس بهتر است در هنگام خرید به نکات مهمی که نشان دهنده کیفیت سرویس پخت و پز هستند دقت کنید. در ادامه این مقاله از آباژور را با هم مرور می‌کنیم.

سرویس پخت و پز

راهنمای خرید سرویس پخت و پز

سرویس پخت و پز که معمولاً با واحد چندین پارچه مشخصی می‌شود از تعدادی قابلمه، ماهیتابه، درب آنها، ملاقه و کفگیر و مواردی از این دست تشکیل می‌شود که در پخت پز از آنها استفاده می‌شود. جدای از اینکه محصولات مختلف تعداد مختلفی از این موارد را دارا بوده و از این نظر قیمت‌های مختلفی دارند، کیفیت آنها نیز تأثیر مستقیمی روی قیمت خواهد داشت. نیاز و شرایط آشپزی از مهمترین معیارها برای انتخاب و خرید این محصول است که باید دقت ویژه‌ای به آن داشته باشید. از این گذشته سرویس پخت و پز را می‌توانید در جنس‌های مختلفی تهیه کرد و از آنها استفاده کنید. البته هرکدام از جنس‌های به کار گرفته شده برای تولید این محصول مزیت‌های خاص خود را دارند. از این رو در هنگام خرید این محصول جنس تأثیر بسیار زیادی دارد. با همه این اوصاف اگر به دنبال تهیه بهترین محصول هستید، به نکات ارائه شده در ادامه مقاله دقت کنید.

حتما بخوانید  راهنمای انتخاب چرخ خیاطی خانگی با قابلیت انواع دوخت

راهنمای خرید سرویس پخت و پز

در راهنمای خرید سرویس پخت و پز بیشتر سعی داریم به نکات تجربی و حرفه‌ای بپردازیم که با استفاده از آنها بتوانید بهترین‌ها را برای خود تهیه کنید.

  • سرویس جنس تفلون

معمول‌ترین سرویس پخت و پز موجود در بازار، تفلون است. بعد از نمونه‌های آلومینیومی قدیمی این جنس وارد بازار شد. نچسب بودن ته این قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها باعث شده تا افرادی زیادی میل به استفاده از آن داشته باشند. تنوع بالا در تولیدات، قیمت مناسب، شستشوی راحت، نچسب بودن، مصرف کم روغن از مزیت‌های استفاده و خرید این نوع از سرویس‌ها است.

  • سرویس پخت و پز جنس چدنی

نوع دیگری از این سرویس جنس چدنی آن هستند. این دست از قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها نیز طرفداران خاص خود را دارند. جنس چدنی این سرویس باعث شده تا امکان استفاده از آنها برای مدت زمانی طولانی برای کاربران فراهم باشد. از مزایای اصلی این نوع از سرویس قابلمه و ماهیتابه می‌توان به کیفیت پخت و پز عالی و ماندگاری بالا و از معایب آن قیمت بالا و احتمال سیاه شده در اثر سوختگی و حرارت زیاد اشاره کرد. با تهیه این وسیله احتمالاً هر چند ماه باید برای تمیز کردن و برطرف کردن سوختگی‌های آنها اقدام نمایید.

  • سرویس جنس استیل

ظروف استیل در حال تبدیل شدن به انتخاب اول بسیاری از خانواده‌های ایرانی است. کیفیت بالای پخت و پز، ماندگاری بالا، امکان تهیه سریع غذا در آن، مصرف بهینه روغن؛ مناسب برای درست کردن خورشت و پخت و پز و مواردی از این دست از ویژگی‌های اصلی این جنس قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها است.

  • سرویس جنس سرامیکی

نوع دیگری از انواع سرویس پخت و پز جنس سرامیکی است. این محصولات نیز کیفیت قابل توجهی داشته و امکان استفاده از آن می‌تواند منجر به پخت بهترین غذاها شود. اگر به دنبال محصولی هستید که تأثیر زیادی روی کیفیت آشپزی داشته باشد، محصولات سرامیکی با پخش حرارت این مهم را برای کاربران فراهم می‌آورند.

  • سرویس جنس گرانیتی

از نظر بهداشتی و کیفیت، ماهیتابه‌ها و قابلمه‌های گرانیتی را می‌توان به عنوان بهترین محصول یاد کرد. قیمت این محصولات کمی بالا است اما مزیت‌های بسیار زیادی اعم از ماندگاری بالا، مصرف پایین روغن، امکان شستشو شوی ساده و مواردی از این دست دارا است.

  • کیفیت کفگیر و ملاقه

در هنگام خرید این محصول به کیفیت کفگیر و ملاقه آن نیز دقت کنید. هم داشتن انواع مختلفی از کف گیر و ملاقه و هم محصولات با کیفیت می‌تواند شرایط بهتری را در هنگام پخت و پز برای شما رقم بزند. از این گذشته کیفیت درب سرویس را نیز چک کنید. حتماً درب باید از جنس پیرکس و نشکن باشد.

حتما بخوانید  راهنمای خرید فوق العاده اناوع ساعت دیواری دکوراتیو و جذاب

نکات مهم هنگام خرید سرویس پخت و پز

نکات مهم هنگام خرید سرویس پخت و پز

  • چند پارچه بودن یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید سرویس پخت و پز باید به آن دقت کنید. مسلماً با افزایش تعداد پارچه‌ها قیمت محصول افزایش می‌یابد.
  • کیفیت بهتر باید در اولویت خرید باشد نه تعداد پارچه‌های بیشتر.
  • امروزه از ماهیتابه‌ها و قابلمه‌های آلومینیومی برای پخت و پز استفاده نمی‌شود. از این رو به دنبال خرید این جنس قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.