نکات طلایی خرید پرینتر رنگی پرتابل، خانگی و اداری حرفه‌ای

راهنمای خرید پرینتر رنگی

پرینتر رنگی یکی از مهمترین تکنولوژی‌هایی است که به دست بشر خلق شده. با این وسیله کاربردی و به روز، دیگر نگران پس دادن جوهر سیاه، عدم جذابیت و رنگ و رو رفتگی محتوای خود نباشید. از زمان‌های دور، مردم از کاغذ و جوهر برای ثبت افکار و عقاید خود استفاده می‌کردند و بعد از آن، توانستند با استفاده از پرینتر، نوشته‌ها را به اطلاع افراد بیشتری برسانند و در زمان صرفه جویی کنند؛ اما همین کافی نبود. گاهی مردم نیاز داشتند که محتوا را به همان صورت رنگی که در کاغذ اصلی هست، پرینت بگیرند. اینجا بود که پرینت رنگی به میان آمد و کار بشر را راحت‌تر ساخت. در ادامه این مقاله از سایت آباژور ما تلاش می‌کنیم تا به شما کمک کنیم بدانید چگونه می‌توانید یک پرینتر رنگی خوب تهیه و از آن استفاده کنید.

پرینتر رنگی

راهنمای خرید پرینتر رنگی

پرینتر رنگی وسیله‌ای است که اجازه می‌دهد صفحات به صورت رنگی چاپ شوند مانند تلویزیون‌های رنگی و انواع دیگر تجهیزات و کالاهای مصرفی مشابه. این نوع از پرینترها، طی چند دهه گذشته تکامل یافته‌اند تا نتایجی که ارائه می‌دهند، کارایی و کیفیت بالایی داشته باشند. در حال حاضر، پرینترهای پیشرفته‌تری نسبت به مثلاً ده سال پیش وجود دارد که می‌توانند کاملاً به روز شده و درست، خدمات مورد نظر شما را ارائه کنند.

راهنمای خرید پرینتر رنگی

پرینتر رنگی هم مانند هر وسیله دیگری، دارای ویژگی‌ها و اصولی است که بهتر است برای خرید کردن به آن توجه کنید. در این قسمت، ما در مورد مواردی که شما باید هنگام خرید این پرینتر به آن توجه کنید، صحبت می‌کنیم.

  • جوهر افشان یا لیزری؟

اولین مورد درباره نوع پرینتر است. آیا می‌خواهید جوهر افشان باشد یا لیزری؟ نوع جوهر افشان، با استفاده از جوهر، روی کاغذ قرار می‌گیرند و به سرعت خشک می‌شوند. این نوع، بیشتر در بازار موجود است زیرا تقریباً می‌توان هر چیزی را مثل مقاله، نمودار و عکس‌های براق با استفاده از آن چاپ کرد و جوهر آن حدود ۲۰۰۰ الی ۲۵۰۰ صفحه بدون مشکل چاپ می‌کند؛ اما در چاپگرهای لیزری از تونر که نوعی پودر است؛ استفاده می‌شود که بسیار سریع تصویر را بر روی کاغذ میزند. هزینه کمتری دارد و تونر آن حدود ۲۰۰۰۰ صفحه را پوشش می‌دهد.

  • سرعت و وضوح پرینتر رنگی

مدت زمان کار و میزان شفافیت دستگاه مهم است. PPM نشانگر سرعت پرینتر است؛ یعنی اینکه چه تعداد صفحه را در دقیقه چاپ می‌کند. میانگین PPM در پرینتر رنگی،‌ در هر دقیقه حدود ۱۰ تا ۱۵ صفحه است.DPI نیز به تعداد نقطه‌ها در هر اینچ مربع اشاره دارد که نشانگر وضوح بیشتر است. البته این موضوع که بالا یا پایین بودن مقدار DPI، نشانگر وضوح است، قدیمی شده و به تازگی وسیله‌های چاپی جدیدی وجود دارد که بدون زیاد شدن میزان DPI، وضوح افزایش پیدا می‌کند. پس با اطلاع از این موضوع وارد مغازه شوید.

  • چاپ در دو طرف صفحه

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که باید هنگام خرید به آن توجه شود همین ویژگی است که پرینتر رنگی بتواند بدون چرخاندن کاغذ با دست، هر دو طرف آن را چاپ کند. این یک ویژگی خاص است که اگر نباشد به اصل کار ضرری نمی‌رساند اما در صورت نیاز شما حتماً باید با فروشنده چک شود.

حتما بخوانید  راهنمای خرید حرفه‌ای سه پایه نگهدارنده دوربین [2022]

نکات مهم هنگام خرید پرینتر رنگی

نکات مهم هنگام خرید پرینتر رنگی

برای خرید پرینتر رنگی، چند نکته‌ای قابل عرض است که بهتر است در این بخش به آن اشاره کنیم:

  • توجه به قالب کاغذ و اینکه گنجایش چه اندازه کاغذ دارد و آیا قالب‌های دیگر، برای اندازه‌های دیگر کاغذ با پرینتر هست یا نه بسیار اهمیت دارد.
  • بعضی از پرینترها قابلیت اتصال به اینترنت را دارند و اصطلاحاً فلش خور هستند. پس باید بدانید تا از فروشنده در این باره سؤال کنید.
  • بعضی از این پرینترها، پرینترهایی هستند که قابلیت کپی گرفتن و اسکن کردن هم دارند. پس باید به این موضوع هم دقت کنید و در مورد قابلیت‌های آن از فروشنده سؤال بپرسید.

نهایتاً باید بگوییم که پرینتر رنگی جزء آن دسته از وسایلی است که انواع پیشرفته‌تر آن، قابلیت‌های فراوانی نسبت به نمونه‌های قبل دارند. پس لازم است حتماً قبل از خرید این محصول، تحقیقات لازم را برای آشنایی کافی درباره آن داشته باشید تا فروشنده را برای گرفتن راهنمایی بهتر، هدایت کنید.

نحوه تشخیص اصل بودن

امروزه عده‌ای انسان سودجو کپی برابر اصل جنس را تولید می‌کنند و با قیمت مناسب‌تر جای جنس اصلی می‌فروشند؛ اما در پرینترهای رنگی، معمولاً جنس جوهر است که ممکن است تقلبی باشد. از راه‌های تشخیص:

  • شما اساساً محصول را از فروشگاه‌های درست و مجاز تهیه کنید. نام معتبر یک فروشگاه، خود می‌تواند راهی برای اعتماد کردن به منبع کالا باشد.
  • قبل از اینکه وارد یک فروشگاه برای خرید شوید، حتماً به جاهای دیگر هم سر بزنید و قیمت کالا را جویا شوید. اگر فروشگاهی کمتر از قیمت بازار می‌فروشد باید شک کنید.
  • به بسته بندی محصول توجه کنید و نمونه اصل آن را به خاطر بسپارید تا بتوانید به مقایسه بپردازید.

این روزها به خاطر شرایط جدیدی که دنیا با آن رو به رو شده، بیشتر امور به سمت مجازی شدن پیش رفته است. پس شما هم با این جریان پیش بیایید و با مراجعه به سایت‌های اینترنتی تا به راحتی خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.