راهنمای خرید ارزانترین صندلی اتاق کودک در سال ۱۴۰۱

خرید صندلی اتاق کودک

صندلی اتاق کودک وسیله‌ای است که برای نشستن کودک در اتاق و گاهی برای آموزش مستقیم به کودک استفاده می‌شود. فضای اتاق کودک باید به صورتی چیده شود که راحتی او را تأمین کند؛ یعنی عروسک‌های نرم و بغلی گذاشته شوند. همچنین برای آنها میزی خریداری شود که بخشی از وسایلش را بر روی آن بگذارد و در کنار آن، صندلی اتاق کودک بهترین گزینه است تا این راحتی را تکمیل کند. به این صورت که هر زمان که بخواهد بر روی آن بنشیند و از فضای اتاق لذت ببرد. زمانی که می‌خواهد نقاشی کند، درس بخواند، پازل و بازی‌هایش را انجام دهد. می‌تواند از میز استفاده کرده و بر روی صندلی اتاق خود بنشیند. این وسیله بسیار پرکاربرد است. به همین دلیل است که ما سعی می‌کنیم در این مقاله از سایت آباژور درباره نحوه خرید آن، مطالبی را خدمتتان ارائه کنیم.

صندلی اتاق کودک

راهنمای خرید صندلی اتاق کودک

صندلی همیشه و در همه جا استفاده فراوان دارد. زمانی که در اداره و بانک هستید برای انتظار، بر روی صندلی می‌نشینید. در منزل بسیار کاربرد دارد و هر خانه‌ای حتماً چند صندلی دارد. همچنین برای استفاده در اتاق کودک هم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. صندلی اتاق کودک اندازه‌اش متناسب با اندازه، وزن، قد و سن و سال کودک می‌باشد. همچنین زمانی که برای تهیه آن اقدام می‌کنید، می‌بینید که در رنگ‌های متنوع و گوناگون و سایزهای مختلف عرضه می‌شود. از فواید نشستن بر روی صندلی صاف ماندن کمر، آموزش نشستن بر روی صندلی به صورت طولانی مدت برای دوران مدرسه، عادت به انجام دادن کار بر روی میز می‌باشد. همچنین چون از جنس پلاستیک ساخته شده، بنابراین خیلی دیر خراب می‌شود و اصلاً شکننده نیست. پس در برابر آسیب‌های ناشی از افتادن کاملاً مقاوم است. صندلی اتاق کودک را معمولاً با یک میز خریداری می‌کنند.

راهنمای خرید صندلی اتاق کودک

تمام ابزارهایی که در اتاق کودکتان مورد استفاده قرار می‌گیرند باید با کیفیت خوب خریداری شوند؛ زیرا ممکن است به هر دلیلی، پرت شود، بیفتد و یا به اجسام تیز برخورد کند. پس هنگام خرید حتماً باید به راهنمایی مراجعه کرده و مطابق با آن پیش بروید.

  • ارتفاع صندلی

مسئله مهم هنگام خرید صندلی اتاق کودک، توجه به ارتفاع صندلی می‌باشد. به این صورت که باید با اندازه بدن کودک شما سازگاری داشته باشد. باید اندازه زانو تا پاشنه پای فرزندتان را بگیرید. این اندازه گرفتن نشان می‌دهد که ارتفاع نشیمن صندلی تا زمین چه قدر است. اگر هم صندلی چرخ‌دار می‌خرید، مراقب باشید که دسته صندلی پایین‌تر از میزی که برایش خریده‌اید، قرار بگیرد. مثلاً برای سن ۱ تا ۴ سال، اندازه ۲۵ تا ۳۰ سن ۵ تا ۷، اندازه ۳۰ تا ۳۶ سن ۸ تا ۱۰، اندازه ۳۳ تا ۴۳ و سن ۱۱ تا ۱۳،‌ اندازه ۳۸ تا ۴۶ مناسب است.

  • مواد تشکیل دهنده

مورد مهم دیگر که باید موقع خرید در نظر داشته باشید، مواد تشکیل دهنده با کیفیت است. همچنین می‌توانید از بین اجناس مختلف هرکدام را که خواستید انتخاب کنید. انواع این اجناس شامل موارد زیر است:

  • صندلی اتاق کودک چوبی: محکم است و دوام بالایی دارد همچنین تا سال‌ها عمر می‌کند. این جنس سنگین می‌باشد و جابجایی آن برای کودکتان سخت خواهد بود؛ اما همین ویژگی باعث می‌شود صندلی کمتر بیفتد و کودک را کمتر بیندازد.
  • صندلی اتاق کودک فلزی: با دوام، شیک و تمیز است. این جنس معمولاً همراه با پایه‌های پلاستیکی ضد لغزش ساخته شده‌اند. بعضی از این انواع تاشو هستند و کاملاً جمع می‌شوند، سنگینی غیرمنطقی هم ندارند اما خیلی سبک هم نیستند.
  • صندلی اتاق کودک پلاستیکی: زیبا و سبک وزن هستند؛ بنابراین به راحتی قابل حمل‌اند. شستشوی آنها بسیار راحت است. همچنین قیمتشان بسیار نسبت به انواع چوبی و فلزی مناسب‌تر است.
  • پشتی صندلی

از جمله موارد مهم دیگر توجه به داشتن پشتی می‌باشد. اگر پدر و مادری هستید که می‌خواهید برای کودکتان در منزل، صندلی اتاق کودک بخرید و یا اگر مسئول یک مهد کودک هستید و می‌خواهید برای آنجا خرید کنید، بدانید بهترین فرم و مدل صندلی، آن انواعی است که دارای پشتی می‌باشد. اگر غیر از این باشد، فرزندتان با نشستن مداوم بر روی صندلی اتاق کودک دچار عارضه کمردرد خواهد شد.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین و مهیج‌ترین ماشین اسباب بازی

نکات مهم هنگام خرید صندلی اتاق کودک

نکات مهم هنگام خرید صندلی اتاق کودک

خریدن صندلی اتاق کودک کار سخت و دشواری نیست. شما حتماً انواع زیادی از آن را در مهدها و مراکز درمانی دیده‌اید. فقط کافی است که هنگام خرید، به نکات زیر هم توجه داشته باشید.

  • قبل از خرید توجه کنید که تمام بخش‌های صندلی به هم وصل باشند و میخ یا پیچی شل نباشد؛ زیرا بحث امنیت فرزندتان مطرح است.
  • نکته مهم دیگر توجه به تیزی لبه‌های صندلی است. به خصوص اگر جنس چوبی باشد. پس قبل از خرید، لبه‌های آن را با دست کشیدن بررسی کنید تا کودک را زخمی نکند.
  • نکته مهم دیگر این است که بررسی کنید که از مواد سمی خطرناک ساخته نشده باشد. مثلاً رنگ آن، سرب و پلی وینیل کلرید نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.