راهنمای خرید منحصر به فرد بهترین تخته شطرنج

خرید تخته شطرنج

بازی شطرنج یکی از جذاب‌ترین و قشنگ‌ترین و در عین حال هوشمندانه‌ترین بازی‌ها برای افراد است و باعث افزایش هوش و بهبود وضعیت ذهنی می‌شود. اگر بخواهید این بازی جذاب را انجام دهید، حتماً باید تخته شطرنج و چند مهره داشته باشید تا بازی را شروع کنید. این تخته به دلیل ویژگی‌های خاص و طراحی ویژه‌ای که دارد هیچ جایگزینی نمی‌تواند هنگام بازی داشته باشد زیرا شکل طراحی و رنگی که در آن استفاده شده مخصوص مهره‌ها و نوع و شکل بازی می‌باشد. این تخته تنها قابل استفاده برای بازی شطرنج می‌باشد. از آنجایی که این وسیله شرط اصلی انجام این بازی می‌باشد، ما در این مقاله از سایت آباژور سعی در ارائه راهنمای خرید این محصول را داریم.

راهنمای خرید تخته شطرنج

راهنمای خرید تخته شطرنج

هر محصولی متناسب با نوع استفاده و فایده‌ای که دارد می‌تواند موارد خرید و راهنمای متناسب با خودش را داشته باشد. همچنین یک نوع دقت و توجه خاصی را می‌طلبد. در این بخش، سعی می‌کنیم موارد مهم و کلیدی برای خرید این محصول را عرض کنیم.

  • کیفیت صفحه

از جمله موارد بسیار مهم که حتماً قبل از خرید تخته شطرنج باید به آن توجه کنید این است که بدانید صفحه شطرنج باید صاف تراش خورده باشد و حتی انواع پارچه‌ای آن را هم توصیه می‌کنند که هنگام بازی، باید بر روی سطحی صاف قرار دهید. این مسئله را در نظر بگیرید که حتماً اگر صفحه مورد نظر شما چوبی است، به خوبی تراش خورده و سطح همواری داشته باشد.

  • وزن تخته شطرنج

موضوع جالب دیگری که باید هنگام خرید این محصول به آن دقت کنید این است که باید وزن آن سنگین باشد. سنگین بودن نه در حدی که نتوانید اصلاً آن را بلند کنید؛ اما باید به حدی سنگین باشد که بر روی آن میز و سطحی که قرار می‌گیرد تکان نخورد و زمانی که مهره‌ها را می‌گذارید، با هر ضربه دستی، آن مهره‌ها چینششان به هم نخورد.

  • حمل و نقل

از جمله موارد بسیار مهم دیگر این است که حواستان به حمل و نقل این محصول باشد. به چه صورت؟ وجود یک کیف نیاز است که حداقل وسایل درون این تخته به بیرون ریخته نشود و به راحتی حمل شود.

  • انواع چوب و طرح

مورد مهم دیگر برای تهیه این محصول بررسی انواع چوب آن است. بعضی از آنها از چوب گردو ساخته شده‌اند. این نوع سنگین هستند و گاهی بر روی آنها نقوش زیبا کشیده شده است. بعضی‌ها هم تخته‌هایی با چوب راش هستند که خاتم کاری شده‌اند و هرکدام متناسب با مواد به کار رفته قیمت خودشان را دارند.

حتما بخوانید  قاعده خرید ساک و چمدان مسافرتی جادار و با کیفیت را اینجا بخوانید

نکات مهم هنگام خرید تخته شطرنج

نکات مهم هنگام خرید تخته شطرنج

بیان برخی نکات برای خرید برخی محصولات بسیار حیاتی هستند. حتی شاید بتوانند بیشتر از راهنمای خرید اصلی، به شما در خرید وسیله‌ای مثل تخته شطرنج کمک کنند. پس در این بخش، با نکات مهم خرید این محصول، همراه ما باشید.

  • بعضی از انواع این صفحه‌ها، مخصوص سفر هستند. به این معنی که محفظه‌هایی دارند که می‌شود مهره‌ها را در درون آنها قرار دارد.
  • بهتر است که تخته شطرنج دارای استحکام بالا باشد پس حتماً اتصالات آن را بررسی کنید.
  • تمام بخش‌های تخته شطرنج را بررسی کنید که خوردگی و زدگی نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.