راهنمای خرید بهترین صندلی جادویی دنیا!

خرید صندلی

صندلی از جمله پرکاربردترین وسایل در زندگی امروزه به شمار می‌آید. زمانی که برای خرید وسیله‌ای ساعت‌ها در بازار قدم زده‌اید، نشستن بر روی صندلی یک مغازه و خستگی در کردن خیلی می‌چسبد. یا اینکه در منزلتان، وجود یک صندلی بسیار واجب است که اگر از نشستن و پا شدن زیاد بر روی زمین خسته شدید بتوانید بر روی آن بنشینید و کمر و زانوهایتان دچار آسیب نشود؛ بنابراین می‌توان گفت که در بیشتر زمان‌ها و مکان‌ها، حضور این وسیله الزامی است و کار را بسیار روان‌تر و راحت‌تر می‌کند. پس جزء ضروریات و مهمات محسوب می‌شود؛ بنابراین ما سعی کردیم در این مقاله از سایت آباژور به بیان راهنمای خرید آن بپردازیم.

صندلی

راهنمای خرید صندلی

بعضی از وسیله‌ها آنقدر مهم و پرکاربرد هستند که گاهی اهمیتشان به چشم نمی‌آید. صندلی جزء این دسته از اقلام است. محصولی که در کنار استفاده فراوان، می‌تواند بسیار شیک و جذاب باشد و با تمام وسیله‌های منزل یا شرکتتان ست شود. صندلی از چهار پایه، یک نشیمن و یک تکیه‌گاه ساخته می‌شود. این ویژگی در تمام صندلی‌ها مشترک است. این وسیله به شکل‌های مختلف ساخته می‌شود و انواع متنوعی دارد. همچنین استفاده از صندلی برای افرادی که دارای کمر درد، پا درد، دردهای مفصلی هستند، افرادی که به دلیل کهولت سن از نماز خواندن به شکل ایستاده معذور هستند، یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. این وسیله دارای جنس‌های مختلف است و می‌تواند از سخت‌ترین جنس تا نرم‌ترین جنس را شامل شود.

راهنمای خرید صندلی

خریدن صندلی شما را دچار چالش‌های زیادی می‌کند. مثلاً ممکن است باعث شود شما بین تنوع وسیعی از وسایل، برای انتخاب بمانید. در این بخش از مقاله، سعی می‌کنیم که مهمترین موارد را برای خرید آن به شما خاطرنشان کنیم.

  • راحتی

قبل از خرید، بسیار مهم است که باید راحتی صندلی را در نظر بگیرید. ویژگی‌های یک صندلی راحت چیست؟ این است که وقتی تکیه می‌دهید، پشتتان در حالتی از راحتی و نرمی قرار بگیرد، وقتی روی آن می‌نشینید، پاهایتان به زمین برخورد کند و روی هوا معلق نباشد، بخش دسته آن نزدیک به بدن باشد تا زمانی که دستتان را بر روی دسته گذاشتید، بدنتان در حالتی از آرامش باشد، نشیمنگاه باید دو تا سه انگشت تا قرارگیری محل زانو فاصله داشته باشد. این موارد را اگر هنگام خرید توجه کنید، از خریدتان راضی خواهید بود.

  • قابلیت تنظیم

مسئله قابل توجه دیگر هنگام خرید صندلی، قابلیت تنظیم است. خیلی عالی می‌شود اگر صندلی را طوری تهیه کنید که بتوانید بخش ارتفاع را متناسب با قدتان تنظیم کنید. یا اینکه بتوانید پشتی این ابزار را متناسب با راحتی کمرتان تنظیم کنید.

  • فوم صندلی

از موارد دیگر خرید این محصول که باید به آن توجه کنید، فوم آن است که گرم یا سرد می‌باشد. فوم، در بخش نشیمن و تکیه‌گاه استفاده می‌شود. فوم سرد به دلیل اینکه مقاومت بسیار بالایی دارد و سریع فرم می‌گیرد بیشتر استفاده می‌شود؛ اما این را بدانید که فوم سرد هم در طیفی وسیعی از کیفیت‌ها قرار دارد. اگر کیفیتش خوب نباشد پودر خواهد شد.

  • ابعاد

در مورد ابعاد این وسیله هیچ استانداردی وجود ندارد و باید شخصی که می‌خواهد از آن استفاده کند را در نظر بگیریم. به همین دلیل باید متناسب با شرایط او و قدر اندازه و راحتی او باشد؛ اما معمولاً با این اندازه‌ها صندلی‌ها را می‌سازند: ارتفاع: ۹۲ تا ۱۰۵ سانتی‌متر، عرض: ۴۵ تا ۵۸ سانتی‌متر، عمق: ۴۶ تا ۵۵ سانتی‌متر.

حتما بخوانید  بایدها و نبایدهای خرید انواع میز تلویزیون مدرن و دکوراتیو

نکات مهم هنگام خرید صندلی

نکات مهم هنگام خرید صندلی

خاصیت نکته در این است که حتماً در نظر گرفته شده و انجام شود وگرنه گفتنش فایده چندانی نخواهد داشت. در این بخش، توجه شما را به برخی از این موارد جلب می‌کنیم.

  • اگر برای طولانی مدت پشت صندلی می‌نشینید، روکش آن باید ضد تعریق باشد.
  • هنگام خرید از فروشنده حتماً درباره قابل شستشو بودن روکش این وسیله سؤال کنید تا در صورت کثیف شدن به مشکل نخورید.
  • قبل از خرید به استحکام و با کیفیت بودن پایه‌های این وسیله هم توجه کنید تا با خیال راحت بر روی آن بنشینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.