راهنمای خرید بهترین کیف دوربین ضربه گیر و محکم

خرید کیف دوربین

راهنمای خرید کیف دوربین از چندین منظر برای کاربران مهم است. با توجه به اینکه حمل و نقل این وسایل همیشه می‌تواند باعث بروز خطرات و آسیب‌هایی برای آنها باشد، خرید این محصول اهمیت زیادی پیدا می‌نماید به صورت کلی وسایل الکترونیکی با توجه به شرایط ساخت، نیاز به محافظت زیادی دارند. از لپ تاپ گرفته تا گوشی موبایل و … همگی برای زمان‌های حمل و نقل نیاز به استفاده از وسایل محافظتی دارند که یکی از مهمترین این وسایل محافظتی کیف‌های مخصوصی هستند که برای هر یک از وسایل ساخته و تولید می‌شوند. برای خرید بهترین کیف دوربین با آباژور همراه باشید.

کیف دوربین

راهنمای خرید کیف دوربین

کیف دوربین محصولی برای حمل انواع دوربین‌های عکاسی و فیلم برداری است که در انواع مدل‌های متنوع و در جنس‌های مختلف ساخته می‌شود. به دلیل حساسیت بسیار بالای دوربین‌ها به ضربه و رطوبت و مواردی از این دست، حتماً باید در زمان حمل و نقل از آنها به خوبی مراقبت شود. از این رو تهیه‌این کیف‌ها بایستی در اولویت کسانی باشد که به صورت مکرر از دوربین استفاده می‌نمایند. این کیف‌ها بیشتر از اینکه وسیله‌ای برای حمل دوربین باشند، در نقش محافظت از آن قرار دارند. نبودن این کیف‌ها ممکن است باعث کاهش شدید طول عمر دوربین شما شده و آن را در معرض خطرات زیادی قرار دهد. نکات مهمی را در هنگام خرید این محصول باید در نظر داشته باشید که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

راهنمای خرید کیف دوربین

بررسی انواع موجود کیف دوربین می‌تواند معیار خوبی برای شناخت و تهیه‌ای وسیله باشد. از این رو کاربران بایستی در اولین قدم نمونه‌های مختلف این محصول را بشناسند.

 • کیف مدل کیسی

از کوچک‌ترین کیف‌ها برای دوربین هستند که برای مدل‌های کوچک ساخته شده و به بند شلوار و کمربند متصل می‌شوند. قیمت پایین داشته و دارای فضایی برای باتری یدکی، حافظه و دوربین اصلی هستند.

 • کیف دوربین کمری

یکی از پرطرفدارترین مدل‌های این محصول، نمونه‌های کمری آن است. نسبت به مدل‌های کیسی ابعاد بزرگتری داشته و می‌توان از آنها برای قرارداد دوربین‌های بزرگتر استفاده کرد. به دلیل بسته شدن به کمر، آزادی کاملی برای فیلمبردار و عکاس فراهم می‌آورند. از این رو استفاده از آن بسیار رایج شده است. البته باید یادآور شویم که این مدل برای حمل پایه و تجهیزات بزرگ دوربین مناسب نبوده و تحت این شرایط و در صورت نیاز به حمل این ابزارها باید دنبال کیف دیگری بروید.

 • کیف مَدل شانه‌ای

یکی دیگر از انواع پرطرفدار کیف‌های حمل دوربین، کیف‌های شانه‌ای هستند که روی شانه قرار می‌گیرند. این کیف‌ها نیز آزادی عمل خوبی برای عکاس فراهم می‌آورند. آنها را می‌توانید در ابعاد مختلف، برای حمل انواع دوربین‌ها تهیه کنید و به دلیل داشتن فضاهای بسیار زیاد نیز امکان حمل انواع وسایل جانبی در آن فراهم شده است. حتی می‌توانید برای حمل برخی از وسایل شخصی خود از این کیف‌ها استفاده کنید. این مدل در جنس‌های بسیار با کیفیتی تولید شده و طول عمر بسیار زیادی هم دارند.

 • هالستر یا پوزه‌ای

یکی دیگر از انواع کیف‌های حمل دوربین، کیف‌های هالستر هستند. این کیف‌ها دقیقه در فرم دوربین ساخته شده و مخصوص این وسیله هستند. البته برای حمل دوربین‌های بزرگ کاربرد نداشته و امکان حمل دوربین‌هایی با ابعاد کوچک و متوسط را دارند. پوزه جلویی آنها، هم از نظر شرایط قرار گیری و هم از نظر ایمنی بهترین وضعیت را برای دوربین فراهم می‌آورد. داشتن ضربه‌گیرهای متعدد در اطراف یکی از مزیت‌های این نوع کیف دوربین است.

 • مدل کوله‌ای یا کوله پشتی

یکی دیگر از انواع کیف‌ها برای حمل دوربین، انواع کوله پشتی آن است. دقیقه مشابه با کوله پشتی‌های معمولی بوده و فضای بسیار زیادی برای حمل دوربین دارند. امکان قرار دادن وسایل سفر نیز در آن وجود دارد. اگر به دنبال حمل دوربین با تجهیزات کامل مانند سه‌پایه و … هستید می‌توانید از این نوع کیف استفاده کنید. کیف کوله‌ای را می‌توانید در دو نوع تک بند و دو بند تهیه کنید. البته انواع تک بند آن در اندازه‌های کوچکتری تولید شده و فضای کمتری نیز برای قرار دادن وسایل دارند.

حتما بخوانید  مهمترین نکات طلایی و راهنمای خرید بهترین لپ تاپ [2022]

نکات مهم هنگام خرید کیف دوربین

نکات مهم هنگام خرید کیف دوربین

 • برحسب اندازه مورد نیاز برای خرید کیف دوربین اقدام کنید.
 • دقت کنید که با بزرگتر شدن اندازه کیف، وزن آن نیز زیاد شده و امکان حمل آن سخت‌تر می‌شود.
 • کیف‌های مخصوص حمل دوربین را می‌توانید در جنس‌های چرمی، برزنتی، پلاستیکی، کتان و … تهیه کنید.
 • حتماً محصول مورد نظر باید ضد آب باشد.
 • به ضربه‌گیرهای لازم در درون کیف دقت داشته باشید.
 • برخی از مدل‌ها دارای کاوری برای جلوگیری از برخورد رطوبت و محافظت بیشتر از دوربین هستند که می‌تواند یک مزیت بزرگ باشد.
 • به تعداد فضاهای موجود در کیف دوربین انتخاب شده نیز دقت کنید که برحسب نیاز شما باشد.
 • یکی از نکات مهم در تهیه این محصول دقت به کیفیت زیپ‌ها است. زیپ‌ها همیشه یک نقطه ضعف بزرگ در کیف‌های این چنینی محسوب می‌شوند.
 • امکان حمل آسان کیف را نیز بسته به شرایط خود در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.