راهنمای خرید بهترین کفش رسمی پسرانه شیک و مجلسی

راهنمای خرید کفش رسمی پسرانه

کفش رسمی پسرانه برای فرزندان شما مانند کفش ورزشی لازم است. در طول سال مهمانی‌ها و مراسماتی هست که باید همه اعضای خانواده پوشاک رسمی داشته باشند. پس والدین نمی‌توانند نسبت به پوشش خودشان حساس باشند اما فرزندان خیر. پسربچه‌ها نیز خیلی دوست دارند مانند پدر خود در بعضی از مکان‌ها و دورهمی‌ها پوشش رسمی داشته باشند. کفش رسمی هم مانند محصولات دیگر انواع و اقسامی دارد. از جنس و متریال گرفته تا شکل و شمایل. طبیعتاً برای شما سؤال پیش می‌آید کفش رسمی چجور کفشی است؟ کفشی که ظاهر شما را اسپرت نکند. کفشی که برای استایل‌های کژوال استفاده نشود. عموماً قابلیت واکس خوردن داشته باشد. خب با این توضیحات برویم سراغ اینکه چگونه یک کفش رسمی برای پسرمان بخریم. با آباژور همراه باشید.

چرا باید کفش رسمی تهیه کنیم؟

چرا باید کفش رسمی تهیه کنیم؟

فارغ از مهمانی‌ها و مراسم‌های رسمی که هر پوششی را نمی‌طلبد. یک خاصیت عجیب در پوشاک رسمی نهفته است که عموم آدم‌ها این قاعده را بدون هیچ آموزشی می‌دانند. وقتی شما یک پوشاک رسمی مثل کت و شلوار می‌پوشید خودکار رفتارتان هم منظم‌تر و موقرانه می‌شود. جشن‌ها، دورهمی‌ها و مراسم‌های رسمی هم این‌گونه پوشش را می‌طلبند. افراد موقر و به اصطلاح جنتلمن. استایل‌های کژوال و اسپرت در فضاهای دیپلماتیک و رسمی، خیلی جدی گرفته نمی‌شوند. یک آقا پسر با کت و شلوار و یک کفش آسفورد به مراتب احترام بیشتری دریافت می‌کند، جدی‌تر هم گرفته می‌شود. فرزندان ما نیاز دارند در بعضی جاها به آنها نگاه مردانه بشود تا به خود باوری برسند. پس سعی نکنید همیشه استایل فرزندتان کژوال یا اسپرت باشد.

 

انواع کفش رسمی پسرانه

کفش‌های رسمی برای پسربچه‌ها با کفش‌های رسمی مردانه کمی فرق دارند. البته اگر شما از خانواده اصیلی هستید بدون شک با انواع کفش رسمی برای خودتان یا همسرتان آشنایی دارید؛ اما تلاش می‌کنم در این قسمت ظاهر انواع کفش رسمی برای فرزندان دلبندتان را معرفی کنم.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین صندل پسرانه ارزان اما خاص

مهمترین بخش یک کفش رسمی که بیشتر به چشم دیگران می‌آید رویه آن است. رویه کفش‌های رسمی عموماً از جنس چرم و یا چرم مصنوعی است. البته کفش‌هایی هم هستند که رویه آنها ترکیب جیر و چرم یا میکرو فیبر (PU) با چرم است. کفش‌های رسمی پسرانه عموماً از چرم مصنوعی مانند اشبالت و ورنی یا جیر هستند؛ اما توصیه می‌کنم برای پسرتان کفشی تهیه کنید که رویه آن از جنس چرم طبیعی باشد.

  • مدل آکسفورد: تنها مدل رسمی که هیچ وقت از مد نمی‌افتد.
  • مدل دربی: این مدل رسمیت کمتری دارد اما در همه مجالس می‌توانید با خیال راحت با کت و شلوار فرزندتان ست کنید. البته نام دیگر این مدل گیبسون هم هست.
  • مدل استرپ مانک: یا همان سگک‌دار
  • مدل کالج یا لوفر: که رسمیت خیلی کمتری دارد اما بشدت راحت است و با کت تک خیلی خوب ست می‌شود.

راهنمای خرید کفش رسمی برای پسرها

راهنمای خرید کفش رسمی برای پسرها

در هنگام خرید یک کفش رسمی از سایت‌های اینترنتی معتبر باید به موارد زیر دقت کنید:

  • به کت و شلوار فرزندتان دقت کنید. رنگ کت و شلوار، کمربند و کراوات معیار خوبی برای انتخاب رنگ و ظاهر کفش پسر شماست. عموماً رنگ کفش را با کمربند ست می‌کنند؛ اما اگر می‌خواهید کفش کالج انتخاب کنید می‌توانید با رنگ کت فرزندتان آن را هماهنگ کنید.
  • بند کفش برای پسران کم سن و سال یک دردسر است. ترجیحاً کفش‌های رسمی بدون بند یا با بند فرمالیته تهیه کنید که بصورت ثابت گره دارد و نیازی به باز و بسته کردن آن نیست.
  • قابلیت واکس و تمیز کردن خیلی مهم است. پسربچه‌ها بازیگوش هستند. طبیعتاً کفش را خیلی زود کثیف می‌کنند. کفشی تهیه کنید که قابلیت واکس یا شستشو و زدودن گرد و غبار و کثیفی را داشته باشد.
  • زیره و پاشنه، آنقدر مهم است که جلوگیری از سائیده شدن مهره‌های کمر فرزندتان به آن وابسته است. کفشی تهیه کنید که حالت ارگونومیک مناسب داشته باشد.
  • لیز بودن زیره هم نکته بسیار مهمی است. حتماً چک کنید زیره کفش لیز نباشد.
حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین کاپشن پسرانه گرم و شیک

چگونه یک کفش رسمی پسرانه بخرم؟

می‌توانید به بورس کفش بچگانه مراجعه کنید؛ اما حقیقتاً آنجا یک فروشنده است که فقط از محصولات فروشگاه تعریف می‌کند. پیشنهاد من این است به گونه‌ای خرید کنید که قابلیت مقایسه، گرفتن اطلاعات واقعی محصول، تضمین عودت وجه در صورت نارضایتی و دیدن نظرات خریداران قبلی وجود داشته باشد. پس خرید از سایت اینترنتی شانس خرید یک کفش پسرانه رسمی بهتر را افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.