راهنمای خرید سالم‌ترین صندلی غذاخوری کودک

خرید صندلی غذا خوری کودک

صندلی غذاخوری کودک وسیله‌ای بسیار کارا برای کودکان است. استفاده از صندلی غذاخوری کودک سال‌های نسبتاً زیادی نیست که رایج است و قدمت زیادی ندارد؛ اما از زمانی که رایج شده، بسیاری از افراد این وسیله را برای فرزندانشان تهیه می‌کنند. این روزها در مهد کودک‌ها، خانه‌های بازی و تمام اماکنی که به کودکان خدماتی ارائه می‌دهند، از صندلی غذاخوری کودک استفاده می‌کنند. این صندلی، میزی دارد که در جلوی کودک تعبیه شده است و شما می‌توانید او را بر روی صندلی نشانده و غذایش را بر روی میز آن بگذارید و دیگر نیاز نیست که کودک را بغل کنید و به او غذا دهید. کاملاً واضح است که برای مادران گرفتار امروزی، این وسیله بسیار پرکاربرد است؛ بنابراین در این مقاله از سایت آباژور سعی داریم تا موارد مهم خرید آن را بیان کنیم.

راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک

راهنمای خرید صندلی غذاخوری کودک

خریدن وسایل زیادی این روزها برای کودکان رایج است که یکی از آنها صندلی غذاخوری کودک است. خریدن صندلی برعکس آنچه به نظر می‌رسد، نیاز به مطالعه ویژگی‌ها و شرایط خرید است. به این دلیل که بتوانید جنسی با کیفیتی خوب تهیه کنید.

  • انواع صندلی غذاخوری کودک

قبل از اینکه خرید کنید، توجه کنید که انواع صندلی غذاخوری کودک چه هستند و چه مزیت‌هایی دارند. انواع این صندلی شامل موارد رو به رو هستند:

  • صندلی غذاخوری سنتی: این نوع از صندلی ساخت ساده‌ای دارد تا نمی‌شود و بنابراین در یک مکان ثابت می‌ماند، قیمت مناسب‌تری دارد و به خاطر ساخت ساده‌اش، دیرتر خراب می‌شود.
  • صندلی قابل تنظیم: این نوع صندلی این اجازه را به شما می‌دهد که بتوانید ارتفاع صندلی، سینی، جای پا و پشتی صندلی را متناسب با قد و شرایط کودک تنظیم کنید. پس می‌توانید تا سال‌های زیادی از آن استفاده کنید. این نوع طراحی، اجازه می‌دهد که کودک در راحت‌ترین وضعیت خود غذا بخورد، قیمتشان بالاست، جاگیر است و نصب کردنشان کار پیچیده‌ای است.
  • صندلی متصل به میز: این نوع صندلی، دو بازو دارد که صندلی را به میز وصل می‌کنند. این در حالی است که هیچ پایه‌ای ندارد و تنها تکیه گاهش میز می‌باشد و وزنی که می‌تواند تحمل کند تا ۱۶ کیلوگرم است.
  • صندلی غذاخوری چند منظوره: شامل میز، پشتی و کفی برای نشستن است. یک نوع کاربرد آن استفاده با میز است. نوع دیگر بالا کشیدن کفی و استفاده از آن به عنوان یک صندلی است. همچنین می‌توان بعد از اینکه کمی کودک بزرگ‌تر شد، سینی را حذف کرد و با جلو کشیدن پشتی، کمک کرد که کودک بر روی میز غذا بخورد.
  • امنیت صندلی

قبل از خرید صندلی غذاخوری کودک، از آنجایی که برای کودکتان خرید می‌کنید، مهمترین عامل، توجه به ایمنی آن است. امنیت به معنای این است که محکم باشد و بتواند کودک را به خوبی در خود نگه دارد. پس محل اتصال‌ها را بررسی کنید. مثل اتصال پشتی و کفی به یکدیگر همچنین به قفل شدن چرخ‌ها توجه کنید که کامل و دقیق محکم شوند.

  • قابلیت شستشو

قبل از خرید کردن حتماً از فروشنده در مورد قابلیت شستشوی آن سؤال بپرسید. فرزند شما بسیار علاقه‌مند است که هنگام غذا خوردن راحت باشد و ریخت و پاش کند. این مسئله، اجتناب ناپذیر است و نیاز نیست خودتان را از این بابت اذیت کنید. پس فقط بپذیرید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید یک سرسره مهیج برای کودک شما!

نکات مهم هنگام خرید صندلی غذاخوری کودک

نکات مهم هنگام خرید صندلی غذاخوری کودک

با توجه به میزان کمکی بودن صندلی غذاخوری کودک، سعی کنید هنگام خرید، آنچه را که می‌بینید به خوبی بررسی کنید تا برایتان چند سال کاربرد داشته باشد.

  • اگر می‌خواهید صندلی غذاخوری کودک چوبی بخرید، توجه کنید که ممکن است سنگین باشد و نتوانید آن را بلند کنید.
  • قابلیت تنظیم صندلی به خصوص بالا یا پایین آوردن آن باید به راحتی و بدون سفتی یا شلی زیاد باشد.
  • توجه کنید که نشیمن آن راحت و بسیار نرم باشد تا کودک در دراز مدت بتواند به خوبی بر روی آن بنشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.