راهنمای خرید مخلوط کن خطرناک است، نخوانید!

خرید مخلوط کن

از جمله وسایلی که خانم‌ها توجه بسیار ویژه‌ای نسبت به آن دارند، ابزارهای مربوط به آشپزخانه است. این ابزارها کاربرد مخصوص به خودشان را دارند و در جای خودشان مفید هستند. مخلوط کن یکی از این وسایل است که کار شما را سریع‌تر و یکدست‌تر می‌کند. این وسیله برای خرد کردن و مخلوط کردن انواع مواد خوراکی ساخته شده است. به همین خاطر با توجه به دامنه وسیع استفاده و مصرف این وسیله برای خانم‌های خانه‌دار، بر آن شدیم تا در این مقاله از سایت آباژور کمی درباره نحوه خرید آن صحبت کنیم.

راهنمای خرید مخلوط کن

راهنمای خرید مخلوط کن

وسایل برقی از جمله ابزارهای پر ریسک برای خرید هستند که لازم است حتماً شما در مورد آنها اطلاعات کافی و درست را به دست آورده باشید. همچنین می‌توانید از تجارب اعضای خانواده و دوستانتان در مورد خرید آن جویا شده و بهترین جنس مورد نظر خودتان را تهیه نمایید.

  • جنس پارچ

از موارد بسیار مهم قبل از خرید مخلوط کن در نظر گرفتن جنس پارچ است. پارچ مخلوط کن معمولاً در دو جنس شیشه‌ای و پلاستیکی شفاف عرضه می‌شود. پارچ پلاستیکی سبک‌تر است و نیاز به توان کمتری برای بلند کردن از سوی شما دارد. همچنین در برابر ضربه مقاوم‌تر است؛ اما نوع شیشه‌ای آن در برابر ضربه مقاومت کمتری دارد و احتمال شکستن آن زیاد است اما در برابر تغییر رنگ مقاوم‌تر می‌باشد.

  • تیغه

قبل از خرید، بدانید که تیغه با جنس استیل بهترین نوع تیغه می‌باشد که کارایی و قدرت بیشتری برای بریدن دارد. همچنین مقاومت بیشتری هم دارد. تعداد این تیغه‌ها دو تا و نیم است که فقط یک طرف آن تیز و برنده است. حتماً از تیز بودن تیغه‌ها مطمئن شوید.

  • فیلتر

مورد دیگر که هنگام خرید بهتر است به آن توجه کنید بخش فیلتر مخلوط کن است. اگر این بخش خوب کار نکند، پوست، هسته، پالپ و تمام موارد مشابه وارد آبمیوه شما می‌شود و یا وارد غذا می‌شود. در این صورت طعم خوب و خوشمزه آن را زیر سؤال می‌برد. این قابلیت جدیداً به دستگاه اضافه شده است و در گذشته تفاله‌ها بصورت دستی از آبمیوه جدا می‌شد.

  • قدرت موتور

از جمله موارد مهمی که شما باید در هنگام خرید به آن توجه کنید، قدرت موتور است. قدرت موتور به این دلیل اهمیت دارد که سرعت کار را بالا می‌برد و روند خرد کردن و مخلوط کردن مواد غذایی را روان‌تر می‌کند؛ یعنی هر چه وات و توان دستگاه بالاتر باشد دستگاه سریع‌تر و راحت‌تر کار می‌کند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید خاص‌ترین سماور قرن!

نکات مهم هنگام خرید مخلوط کن

برای خرید این وسیله بهتر است حتماً این بخش از مقاله را هم تا آخر بخوانید تا به نکات مهمی که برای خرید مخلوط کن به آن اشاره می‌کنیم را کاملاً دریابید و در نظر بگیرید.

  • از جمله نکات مهم در نظر گرفتن ظرفیت پارچ است. شما باید متناسب با تعداد اعضای خانواده مخلوط کن را انتخاب کنید.
  • نکته ریزی که باید به آن دقت کنید طول سیم برق آن است. بهتر است طول سیم برق نه خیلی زیاد باشد و نه خیلی کم باشد.
  • داشتن محافظ دمای بالا بسیار مهم است زیرا باعث می‌شود در صورتی که دستگاه داغ کرد، سریع‌تر به صورت اتوماتیک خاموش شود.
  • مخلوط کن‌ها باید کم‌صدا باشند تا بتوانید به راحتی در هر شرایطی از آن استفاده کنید.
  • حتماً قبل از خرید به داشتن گارانتی و یا ضمانت‌نامه توجه کنید. این مسئله باعث می‌شود که نقص‌ها برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.