راهنمای خرید دوربین شکاری حرفه‌ای و مهیج

خرید دوربین شکاری

دوربین شکاری وسیله‌ای کاربردی است که برای مقاصد متفاوتی استفاده می‌شود. کسانی که زیاد شکار می‌روند و به انجام این کار عادت دارند، به داشتن این وسیله نیاز دارند. قطعاً وقتی به شکار می‌روید، قبل از انجام عملیات، نمی‌توانید جای دقیق موجود زنده به خصوص پرنده را مشخص کنید مگر اینکه دوربین داشته باشید. با اینکه اسم این وسیله دوربین شکاری است اما تنها یکی از مورد استفاده آن هنگام شکار است. فرض کنید برای تفریح با دوستان یا خانواده به دل طبیعت رفته‌اید. با استفاده از دوربین شکاری می‌توانید محیط طبیعت و دور دست‌ها را با دقت و وضوح بیشتری ببینید. زمان قدیم که کشور ما درگیر جنگ بود، از این دوربین برای دیدن قرارگاه دشمن و بررسی وضعیت قرارگیری آنها نیز استفاده فراوان شده است و جزء ابزارآلات مهم جنگ محسوب می‌شد.

دوربین شکاری وسیله‌ای است که تا سال‌ها برای شما به شکل‌های گوناگون کاربرد دارد پس باید هنگام خرید به نکاتی که در ادامه این مقاله از سایت آباژور خدمتتان ارائه می‌دهیم؛ دقت کنید.

دوربین شکاری

راهنمای خرید دوربین شکاری

دوربین شکاری قادر است اجسام را بزرگ‌تر از آنچه خودِ طبیعی‌شان هستند نشان دهد تا به صورت شفاف از فاصله بسیار دور قابل دیدن باشند. همچنین دوربین شکاری به هیچ عنوان اجسام را برعکس نمی­کند و به صورت مستقیم نشان می‌دهد. این وسیله در اندازه‌های متفاوت شامل کوچک، متوسط، بزرگ و بسیار بزرگ به بازار عرضه می‌شود و انواع مختلفی دارد که از این قرار هستند: دوربین شکاری تک چشمی، دوچشمی، دوچشمی قطب نما دار و دوچشمی تلسکوپی.

راهنمای خرید دوربین شکاری

خرید کردن فرایند گاهاً پیچیده‌ای است که اصول خودش را دارد. اگر آن اصول را رعایت نکنید، از خرید، متنفر خواهید شد زیرا نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت. برای اینکه این اتفاق نیفتد، همیشه مطالعه و آگاهی پیدا کردن بهترین راه است در همین راستا، ما در ادامه، مواردی را بازگو می‌کنیم که به شما در خرید دوربین شکاری کمک خواهد کرد.

  • میزان بزرگنمایی

این مورد بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه شود. معمولاً این آپشن را با عددی روی دوربین می‌نویسند. مثلاً ۱۰ در ۵۰٫ ۱۰ نشانگر میزان بزرگنمایی است یعنی اشیا از چه فاصله‌ای دیده می‌شود و ۵۰ نشانگر قطر عدسی دوربین است. معمولاً بهترین اندازه بزرگنمایی‌ها چیزی حدود ۷ تا ۱۲ است و فراتر از آن، حتماً باید تریپو باشد تا بتوانید آن را مدیریت کنید.

  • قطر لنز (عدسی)

عدسی بسیار بخش مهمی است که باید به آن توجه کنید زیرا همان است که در برابر چشم شما قرار می‌گیرد و میزان نوری را که به دوربین وارد می‌شود تعیین می‌کند. هر چه نور بیشتری وارد می‌کند، شیء در دوربین، شفاف‌تر به نظر می‌رسد. نکته قابل توجه این است که اگر اندازه عدسی ۵ برابر اندازه بزرگنمایی باشد، این حالت ایدئال است (مثل ۸ در ۴۰) و هر چه قطر آن بزرگ‌تر باشد بهتر خواهد بود.

  • کیفیت لنز (عدسی)

بخش دیگری که باید هنگام خرید به آن دقت کنید، کیفیت عدسی است. عدسی وظیفه دارد نور را وارد کند. هر چه کیفیت بیشتری داشته باشد، تصویر انحراف کمتری داشته و کنتراست بهتری دارد. عدسی خوب، در شرایط کم نور، بهتر عمل کرده و میزان نور بیشتری از محیط دریافت می­کند.

  • میدان دید

به این معنا که اگر دوربین را دست بگیرید، به چه وسعتی از فضای رو به روی خود دید دارید؟ این را بدانید که هر چه بزرگنمایی بیشتر باشد، میدان دید هم بیشتر خواهد بود. حتماً قبل از خرید، با دوربین اطراف را ببینید.

حتما بخوانید  فوق العاده‌ترین راهنمای خرید فوتبال دستی را اینجا بخوانید!

نکات مهم هنگام خرید دوربین شکاری

نکات مهم هنگام خرید دوربین شکاری

دوربین‌های شکاری محصولاتی هستند، گاها حتی برای تمام عمر؛ زیرا مانند پوشاک یا خوراک، مدام استفاده نمی‌شوند که نیاز به تجدید داشته باشند. معمولاً این نوع وسایل را همان یک‌بار، با توجه به نکاتی که خواهیم گفت، باید با دقت و تلاش فراوان‌تری تهیه کنید که برای یک عمر، با آسایش و رضایتمندانه از آن استفاده کنید.

  • حتماً به وزن دوربین قبل از خرید توجه کنید. ممکن است بیش از حد بر گردن شما یا در دست شما بماند و شما را خسته کند.
  • حتماً ضدآب باشد که میزان آن با WP نشان داده می‌شود. اگر دوربین معمولی باشد، چند دقیقه و اگر باکیفیت باشد تا چند ساعت در آب سالم می‌ماند.
  • اگر برای تماشای پرندگان و طبیعت می‌خرید، به میزان بزرگنمایی ۷ تا ۱۲ بسنده کنید.
  • داشتن سیستم فوکوس مرکزی مهم است که از وسط دوربین تنظیم می‌شود که به سمت راست و چپ می‌چرخد و فوکوس مناسب را تنظیم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.